Avalon » Serie komiksowe » Irredeemable Ant-Man » Irredeemable Ant-Man #2

Irredeemable Ant-Man #2

Irredeemable Ant-Man #2

"Shock & Awe"

Postacie
Zapowiedź

Głęboko przeżywając ostatni atak na S.H.I.E.L.D., w którym stracił wielu kolegów, Ant-Man udaje się do rodzinnego miasteczka i spotyka tam kilku drobnych opryszków. Pytanie brzmi: czy nowy bohater może być dla miasta większym zagrożeniem niż stare szumowiny?

Cytat

Chris McCarthy: "Wait... A shoe? You attack me with a shoe?"
Eric O'Grady: "It's all I had."

Streszczenie

Eric i Beth wreszcie dostają stolik w restauracji. Kobieta mówi, że czekała na niego ponad dwadzieścia minut i ma nadzieję, że było warto. O’Grady ze zmieszaniem przyznaje się, że nie ma portfela – zgubił go podczas ratowania dziewczynki z płonącego budynku. Beth stwierdza, że ona zapłaci, bo gdyby jej wcześniej nie uratował, to nawet jej mogłoby tu nie być. Eric zapewnia, że zapłaci następnym razem i zamawia drogie wino i ostrygi. Beth zamawia wodę, na co O’Grady stwierdza, że jeżeli przesadził, to cofnie zamówienie. Kobieta odpowiada, że nie szkodzi i pyta się go, jak został Ant-Manem. Eric mówi, że to długa historia.

 

Sześć miesięcy temu... Miniaturowy Chris McCarthy w kostiumie Ant-Mana biegnie przez przewody wentylacyjne Helicarriera. Jest wściekły za to, co Eric powiedział Veronice i zamierza sprać go, jak tylko uda mu się wrócić do normalnych rozmiarów. Udaje mu się opanować odnóża wysuwające się ze kostiumu, które przyspieszają jego poruszanie się. Znajduje magazyn z żywnością, co sprawia mu ulgę, bo bał się, że zgłodnieje. Udaje mu się zsunąć część hełmu i zaczyna się posilać.

 

Dwa dni później, Veronica zatrzymuje Erica na korytarzu i pyta się go, czy Chris już wrócił. Ten mówi, że nie, więc wciąż musi być na tajnej misji. Kobieta jest zdenerwowana, że Chris ją oszukiwał, ale nie chce, żeby mu się stała krzywda, chyba, że sama mu coś zrobi. Eric pyta się jej, czy nie chciałaby się spotkać z nim wieczorem. Ona nie wierzy, że O’Grady znów próbuje się z nią umówić i mówi, że musi już iść. Eric chwilę później wpada na Mitcha Carsona, któremu mówi, że Chris wciąż się nie znalazł. Ten się nie dziwi, bo Helicarrier musi być w tej chwili dla McCarthy’ego bardzo duży. Mówi, że szefostwo jest teraz zajęte sprawą Wolverine’a, którego od dwóch dni próbują uwolnić spod kontroli Hydry, więc nie zajmują się skradzionym prototypem, ale i tak muszą znaleźć Chrisa pierwsi. Chwilę później Carson otrzymuje komunikat. Wysłuchawszy go, każe Ericowi schować się w swojej kwaterze – Helicarrier został właśnie zaatakowany.

 

Podczas gdy super-ludzie pod kontrolą Hydry atakują kwaterę S.H.I.E.L.D., Chris biegnie przewodami wentylacyjnymi i odczuwa skutki walki. Zauważa, że na korytarzach rozgrywa się bitwa między ludźmi w kostiumach, a agentami. Postanawia pomóc swoim: wskakuje na ramiona przeciwników i zaczyna ich przypiekać silnikami umieszczonymi w odnóżach. Ci, myśląc, że agenci użyli jakiejś tajnej broni, zaczynają uciekać. Chris spada, uderza hełmem o podłogę i naciska guzik w nim ukryty, co powoduje jego powrót do normalnych rozmiarów. Szybko decyduje, że środek pola bitwy nie jest najlepszym miejscem na to, co właśnie się stało i zaczyna uciekać, kiedy przeciwnicy zaczynają do niego strzelać. Po chwili wpada na kolejnych, ale znów się zmniejsza i ucieka im. Wtedy orientuje się, że jest na poziomie, na którym kwaterę ma Eric. Udaje się tam i ponieważ zna kod dostępu, otwiera drzwi. Przestraszony Eric atakuje go butem, ale Chris szybko mu go wyrywa. Mówi, że błąkał się po Helicarrierze i dopiero przed chwilą udało mu się znaleźć sposób na zmianę rozmiaru. Pyta się, co tu się dzieje. Eric mówi, że są atakowani i lepiej będzie, jak się zamkną w jego kwaterze. Nagle na korytarz wpadają super-ludzie pod kontrolą Hydry, więc O’Grady odpycha przyjaciela, żeby pierwszy dostać się do środka. Chris biegnie za nim, ale zostaje postrzelony w głowę. Mówi, że nie może uwierzyć w to, co Eric powiedział Veronice, po czym umiera. O’Grady zastanawia się, co robić, podczas gdy Helicarrier jest uszkadzany coraz bardziej i wreszcie zaczyna spadać. Eric zdejmuje kostium Ant-Mana z ciała Chrisa i zakłada go na siebie. Udaje mu się zmniejszyć swój rozmiar, przez co unika obrażeń podczas uderzenia pojazdu w ziemię. Wysuwa odnóża i uruchamia silniki, po czym wydostaje się z wraku. Po drodze zauważa Nicka Fury’ego i przekonuje się, że ten jednak naprawdę istnieje.

 

Teraz... Eric kończy opowiadać swoje przygody Beth, której jest przykro, że stracił najlepszego przyjaciela podczas walki z Doctorem Doomem. Łapią razem taksówkę i Beth proponuje, żeby poszli do niej napić się herbaty, ponieważ dobrze się bawiła i nie chce, żeby ten wieczór już się kończył. Zaznacza jednak, że herbata znaczy herbata i żeby Eric nie myślał sobie za dużo. Zauważa, że Eric zapłacił taksówkarzowi i pyta się go, skąd miał pieniądze, na co ten mówi, że znalazł w kieszeni jeden banknot.

 

Tymczasem w uliczce, w której dwanaście godzin wcześniej Ant-Man uratował Beth przed napadem, pojawia się agent Mitch Carson. Inni agenci S.H.I.E.L.D. zdążyli zbadać teren i oznajmiają, że wykryli tu cząsteczki Pyma, więc O’Grady musiał tu być, ale ponieważ ślad szybko zanika, znaleźć go będzie ciężko. Mitch mówi, że uda mu się to, ponieważ chce się zemścić za to, co Eric mu zrobił – zniszczył połowę twarzy.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Irredeemable Ant-Man #2 Irredeemable Ant-Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.