Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #7

Avengers World #7

Postacie
Zapowiedź

• Czym jest ŻĄDŁO? Kim są Wschodzący?
• W obliczu starożytnego zła, początkujący bohater odpowiada na wezwanie.

Cytat

Xian Zheng: "This is order restored. As it always has been, as it always should be. The Shield in the West... The Spear in the East."

Streszczenie

Na Madripoorze – który znajduje się na grzbiecie gigantycznego smoka unoszącego się gdzieś nad Azją – próbujący uspokoić rozszalały tłum Black Widow i Wolverine dochodzą do wniosku, że nie będą w stanie nic zrobić i przygotowują się do ewakuacji – Falcon wyrusza więc, by odnaleźć Shanga. Gdy unosi się nad miastem, zauważa niewielki obiekt latający, udaje się więc za nim do ukrytego w chmurach gigantycznego okręgu-latającej fortecy. Gdy wlatuje do hangaru, wita go dowódca Okręgu, Xian Zheng. Zapewnia on, że nie mają nic wspólnego z sytuacją na wyspie, chcą jedynie – podobnie, jak Mściciele – pomóc jej mieszkańcom. Stwierdzając, że Wilson jest pierwszym przedstawicielem Zachodu, który został tu dopuszczony, Xian prowadzi go na mostek, gdzie wita go w S.P.E.A.R. – chińskiej agencji taktyczno-wywiadowczej. Wyjaśnia, że S.H.I.E.L.D. nie ma jurysdykcji w Chinach, to jednak nie znaczy, że nie mogą pracować razem. Ujawnia, że Shang-Chi, ledwo żywy, znajduje się w ich ambulatorium, i tłumaczy, że wdał się on w walkę z Gorgonem, który jest obecnym przywódcą Hand i tym, który obudził smoka. Gdy wykrywają zbliżające się do Okręgu niewielkie smoki ujeżdżane przez ninja Hand, Xian wyjaśnia, że po inwazji Thanosa na Ziemię jego rząd zrozumiał, że zbyt długo pozwalali bronić się innym. Gdy to mówi, do akcji wkraczają Ascendants – chińska drużyna superbohaterów, w której skład wchodzą Devastator, Saber, Vector, Weather Witch i Sun Wukong, Monkey King. Zheng wie, że wielu będzie ich podejrzewać o niecne zamiary, zapewnia jednak, że pragną jedynie współpracować. Stwierdza, że będą bronić tego, co należy do nich – i każdego, kto poprosi ich o pomoc – tak, jak zawsze powinno być: Tarcza na Zachodzie, a Włócznia na Wschodzie. Dodaje, że nie mogą polec, smok bowiem kieruje się na Szanghaj, a Gorgon pragnie stworzyć swoje własne imperium. Falcon stwierdza, że Avengers go powstrzymają, jego rozmówca odpiera jednak, że siły Mścicieli są już wystarczająco nadwyrężone – poza tym, to jest ich walka. Mogą jednak ewakuować kompanów Sama z Madripooru, a potem, razem, pokonać niedoszłego despotę.

Na Helicarrierze Illiad Maria Hill tłumaczy Captainowi Americe, że nie mogą ingerować w sprawy Chin bez zezwolenia, gdy do pomieszczenia wpada agent S.H.I.E.L.D., prezentując dyrektorce zdjęcie Falcona walczącego u boku Ascendants.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #7 Avengers World #7 Avengers World #7 Avengers World #7 Avengers World #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.