Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #19

New Avengers vol. 3 #19

New Avengers vol. 3 #19

"We Are All Monsters Now"

Postacie
Zapowiedź

•Bitwa, o której nie wiedziałeś, że chcesz ją zobaczyć - aż do teraz! Gdy New Avengers mierzą się z Great Society, tylko jedna Ziemia może ocaleć!

Cytat

Black Panther: "Yes. We have a plan. It's an antimatter device that will destroy a planet. We have a bomb. We have a bomb that will destroy a world."
Mr. Fantastic: "Are you sure you don't have anything else?"
Sun God: "I told you already... We have hope."

Streszczenie

Widząc zbliżających się do ich świata z drugiej Ziemi Illuminati, członkowie Great Society zastanawiają się, z kim mają do czynienia. Choć szybko rozpoznają, że nie są to Sidera Maris ani Black Priests, nie wiedzą, czy mają do czynienia z przeciwnikami, czy sojusznikami. Osłabiony Norn rzuca więc zaklęcie by dowiedzieć się, czy mają do czynienia z ludźmi, czy z potworami.

Jakiś czas temu. W laboratorium Hank wstrzykuje Bannerowi mikroskopijne urządzenie, na które wpadł on po spotkaniu w Brucem z alternatywnej rzeczywistości – wyjaśnia, że jego Avengers używali urządzenia, które pozwalało im kontrolować przemiany w Hulka, a jego własny projekt jest słabszą wersją czegoś podobnego. Dodaje, że działa, wysyłając impulsy elektryczne do określonych sfer w jego mózgu, należy więc z niego korzystać oszczędnie – nie chciałby przypadkiem dokonać na sobie lobotomii, zwłaszcza, że dołączył do Illuminati głównie ze względu na swój umysł. Beast nie jest jednak tego taki pewien – od jakiegoś czasu zaczął się zastanawiać, czy pytania, na które szukają odpowiedzi, są pytaniami, które powinni zadawać. Stwierdza, że być może nie walczą o przetrwanie, lecz o zachowanie człowieczeństwa – coś, na czym obaj dobrze się znają.

Ziemia-4290001. Sun God wita przybyłych Illuminati, uradowany, że pragną oni pokoju, Rider jednak nadal nie jest pewien, czy mogą im ufać i pyta, czemu drużyna z drugiego świata ufa im. Beast przyznaje więc, że ich obserwowali za pomocą urządzenia, które skonstruowali, by studiować Inkursje. Przyznają, że widzieli to, jak Great Society poradziło sobie z dwoma z nich – jak się okazuje, dwoma z trzech, które przetrwał ten świat – Reed pyta więc, jak udało im się wysunąć ich Ziemię, i cały Wszechświat, poza fazę. Norn wyjaśnia, że użył Skrzyni Życzeń – artefaktu stworzonego z sześciu płyt Wiecznego Szkła, alternatywnej wersji Infinity Gauntlet. Dodaje jednak, że uległ on zniszczeniu w wyniku tego życzenia. Great Society nie chce jednak mówić o trzeciej Inkursji, Iron Man pyta więc, czy mają jakieś plany dotyczące tego Zderzenia. Sun God stwierdza, że nikt nie potrafiłby opracować planu na taką ewentualność i pyta, czy oni jakiś mają. Po chwili ciszy Stark proponuje, by zacząć pracować nad czymś razem, Rider domyśla się jednak, że coś przygotowali. Black Panther przyznaje więc, że zbudowali ładunek wybuchowy wykorzystujący antymaterię – wystarczająco silny, by zniszczyć świat. Reed pyta, czy Great Society na pewno nie ma czegoś lepszego, Sun God odpiera więc, że mają nadzieję.

W Nekropolii Maximus stwierdza, że perspektywa uciekającego czasu jest świetnym motywatorem i że nadeszła pora, by trochę zaszaleć. Dodaje, że Illuminati nie pozwalają mu na najlepsze eksperymenty, musi więc czekać, aż wyruszą na swoją misję. To powiedziawszy, prezentuje Black Swan mikroskopijne laserowe wiertło, którym przebija się do celi nadal uwięzionego w "bursztynie" Thanosa. Postanawia zobaczyć, co stanie się, jeśli pozwoli na kontakt kości Corvusa Glaive'a z powietrzem i tworzy miniaturowy otwór w powłoce. W następnym momencie ciało kosmity odtwarza się.

Wcześniej. Reed pyta Black Swan o jej rozmowę ze Starkiem, upewniając się, że rozumie ona, że ludzie radzą sobie z cierpieniem na różne sposoby. Jest pewien, że Swan cierpi tak samo, jak oni w związku z wydarzeniami, cierpiała jednak od długiego czasu, co uczyniło ją tak zamkniętą. Swan przypomina więc, że znała wielu Reedów i nauczyła się, że w ten sposób on sobie z nim radzi – przemawiając do uczuć, gdy intelekt go zawiódł. I w tym momencie przestaje ją interesować. Po chwili Richards dogania Tony'ego, pytając o to, co się stało, ten więc ujawnia, że Captain America wszystko pamięta. Dodaje, że teraz najsilniejsza wersja Avengers zacznie na nich polować – a najgorsze jest to, jak zauważa Reed, że na to zasługują.

Teraz, Ziemia- 4290001. Rider wytyka Illuminati, że ich planem jest zabicie ich świata, Richards zaprzecza jednak. Tony próbuje przekonać Great Society, by pracować nad wyjściem, dzięki któremu będą w stanie uratować jak najwięcej osób, a Beast wyjaśnia, że jeśli nie zniszczą jednej z Ziem, skazują na wymarcie oba Wszechświaty. Sun God każe Nornowi "ocenić" przybyszy, ten więc stwierdza, że nie wyczuwa kłamstw – jedynie smutek i rosnący cień padający na ich dusze. Panther proponuje jednak, by najpierw zastanowić się nad innym rozwiązaniem, a dopiero, gdy czas zacznie się kończyć, pomówić o najgorszym możliwym rozwiązaniu. Rider jednak zamierza się skupić właśnie na tym i pyta, którą Ziemię zamierzają zniszczyć – do tego bowiem wszystko się sprowadza. Oświadcza, że dopóki żyje, nie pozwoli na zniszczenie jego świata, wtedy jednak Namor ciska w niego swój trójząb – ma dość gadania po próżnicy i odkładania nieuniknionego. Jeśli ma bowiem stać się tym, czym musi się stać, sam zamierza wybrać na to czas i miejsce. Rider, powalony, ale nadal żywy, stwierdza, że nie mają już wyboru, a wtedy Sun God wysyła wiązkę energii w kierunku Illuminati, powalając Beasta i Mr. Fantastica. Następnie Great Society atakuje przybyszy.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #19 New Avengers vol. 3 #19 New Avengers vol. 3 #19 New Avengers vol. 3 #19 New Avengers vol. 3 #19 New Avengers vol. 3 #19 New Avengers vol. 3 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.