Avalon » Serie komiksowe » Original Sins » Original Sins #2

Original Sins #2

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Streszczenie

"Black Legacy"

postacie:
- Black Knight
- Rebeca Stevens

Rebeca Stevens, autorka książki "Black Kinght: Black Legacy", puka do drzwi Dane'a Whitmana. Wie, że ją słyszy i mówi, że już raz się spotkali. Wyjaśnia, że śledząc historię miecza, zauważyła, że każdy z jego posiadaczy w końcu ulegał jego potędze, tracił zmysły. Mówiła mu już o tym i zawsze ją zastanawiało, dlaczego on jest taki wyjątkowy.

Po wydarzeniach z Manhattanu odkryła jego sekret, niczym nie różni się od swych poprzedników. Kilka tygodni temu napotkał złoczyńcę w metalowej zbroi i pozostawił z kiludziesięcioma ranami, mężczyzna jest obecnie w śpiączce i nie będzie mógł chodzić do końca życia. Teraz Whitman siedzi w swym apartamencie i nie opuszcza go od tygodni. Rebeca prosi, by oddał jej albo Avengers lub S.H.I.E.L.D. swój miecz. Ktoś musi mu pomóc.

Dean, siedząc w samej bieliźnie w zdemolowanym mieszkaniu ze ścianami pokrytymi wcięciami od miecza, zapewnia ją, że ma wszystko pod kontrolą i nie potrzebuje pomocy. Gdy to mówi, zaczyna płakać, mocno trzymając miecz w swych dłoniach.

"Young Avengers: Hidden in Plain Sight part 2 of 5"
postacie:
- Hulkling, Prodigy, Marvel Boy
- Hood

Hulkling i Marvel Boy atakują Hooda. Po dłuższej walce i pogoni za złoczyńcą, ten w końcu się poddaje i chce porozmawiać. Tłumaczy, że po wydarzeniach z Manhattanu zadzwonił do niego kuzyn, który wiedział rzeczy, o których nie powinien wiedzieć. Gdy do niego dotarł, oprócz niego napotkał innych ludzi, którzy poznali wiele sekretów. Postanowił ukryć ich przed S.H.I.E.L.D. i liczyć na to, że wiedza, którą posiadają pomoże mu uratować chorującą matkę. Teraz ma zamiar przy pomocy Davida zbudować Cerebro, które pozwoli mu poznać te wiadomości. Nie czekając na odpowiedź, chwyta Prodigy'ego i przystawia mu broń do skroni, licząc na owocną współpracę.

"Before your Eyes"
Postacie:
- Howard the Duck

Howard, który przed chwilą uderzył swym autem w słup, by nie przejechać wiewiórki, unosi się w powietrzu, wybity przez poduszkę powietrzną.

Spadając przypomina sobie, że po wydarzeniach na Manhattanie, uświadomił sobie, że był najmądrzejszą istotą na swojej planecie, a może nawet i we wszechświecie. Zmarnował jednak swój potencjał, nie chcąc być dręczonym przez tych nierozumiejących jego umiejętnosci.

Teraz, chcąc uratować się przed twardym lądowaniem, przypominając sobie podstawowe zasady fizyki, udaje mu się zmienić tor lotu i wylądować w otwartym śmietniku.

Oto Howard the Duck, najbardziej zmarnowany potencjał we wszechświecie.

Galeria numeru

Original Sins #2 Original Sins #2 Original Sins #2 Original Sins #2 Original Sins #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.