Avalon » Serie komiksowe » Hulk vol. 3 » Hulk vol. 3 #4

Hulk vol. 3 #4

Hulk vol. 3 #4

"Who Shot the Hulk" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• By powstrzymać Hulka przed zniszczeniem Mścicieli, zostaje rozpoczęty niebezpieczny plan.
• Uszkodzenie mózgu Bruce'a Bannera zostaje naprawione, ale za jaką cenę?
• Jakiej zabronionej wiedzy użył Tony Stark, by ocalić przyjaciół?

Cytat

Iron Man: "The brain is an organ, Hill, like the heart. It's a machine. It can be fixed. By the competent."
Hill: "Do you have a plan?"
Iron Man: "I'll make one."

Streszczenie

Jakiś czas temu. Omawiając z Marią Hill warunki swojej współpracy z S.H.I.E.L.D., Bruce Banner prezentuje jej akta, które mogą zagrozić całej organizacji, dodając, że jeśli jego prawnik, Matt Murdock, nie będzie w stanie się z nim skontaktować, ma za zadanie je ujawnić.

Teraz, Highston. Podczas, gdy Hulk uzbrojony w tarczę Captaina America walczy z Abominationem, Maria Hill wyjaśnia Avengers szczegóły stanu, w którym znajduje się Banner. Gdy stwierdza, że zmieniwszy się z powrotem Bruce może znaleźć się w stanie katatonicznym, herosi dochodzą do wniosku, że muszą zakończyć tę walkę, nim do tego dojdzie, Iron Man zauważa jednak, że łotr jest tak radioaktywny, że nie będą w stanie do niego podejść. Wtedy Maria prezentuje mu bransoletę teleportacyjną wykradzioną jednemu ze szturmowców, Stark wpada więc na pewien pomysł – Hulk będzie musiał mu jednak zapewnić kilka minut. Chwilę później do akcji wkraczają Captain Marvel i Sunspot, atakując Abominationa z dystansu i próbując absorbować jego promieniowanie, a gdy Hulk zostaje przez niego odrzucony, Iron Man chwyta tarczę i, podpiąwszy do niej bransoletę, każe Zielonemu cisnąć ją z całej siły w przeciwnika. Gdy ten tak czyni, Abomination znika – jak wyjaśnia Tony, zmodyfikował teleporter tak, by uruchomił się podczas uderzenia – a biorąc pod uwagę siłę, z jaką tarcza została wysłana w jego stronę, zgaduje, że łotr pojawił się gdzieś w okolicach Jowisza. Gdy Carol i Bobby pozbywają się nadprogramowego promieniowania, Hulk przekształca się w Bannera, który jednak nie jest już nawet w stanie używać artykułowanej mowy. Hill zapewnia, że się nim zajmą, Steve jednak protestuje – wyrządziła już wystarczająco dużo szkód. Tony dodaje, że mózg, jak każdy organ, jest jedynie kolejnym urządzeniem, które trzeba naprawić – a on znajdzie na to sposób.

Jakiś czas później, San Francisco. Maria Hill spotyka się z Daredevilem, informując o tym, co stało się z Bannerem, a gdy heros zauważa, że rozmawiał z Brucem kilka dni wcześniej, agentka ujawnia, że udało im się zhakować jego audio-dziennik i stworzyć syntezator, który pozwolił im się pod niego podszywać. Gdy Matt nie widzi innego wyjścia, jak tylko uhonorować prośbę swego klienta, Maria próbuje go przekonać, że to nie S.H.I.E.L.D. go zaatakowało i prosi, by pomógł im znaleźć prawdziwych winnych. Murdock pyta więc, gdzie znajduje się Bruce.

Troja, miasto przyszłości Tony'ego Starka. Doktor Aaron Carpenter przygotowuje się do niecodziennej operacji – zaaplikowania nowego Extremis Arno Starka bezpośrednio do mózgu Bruce'a Bannera, stwierdzając, że chce zakończyć to, co rozpoczął. Tony wyjaśnia, że w związku z niebezpieczeństwem związanym ze specyfikiem, nie będzie pracował na Bannerze bezpośrednio, lecz za pomocą odwzorowujących każdy jego ruch urządzeń. Operacja przebiega pomyślnie, gdy jednak cała trójka wchodzi do sali, w której znajduje się nieprzytomny Banner, zgadując, że samo odzyskanie przytomności zajmie pacjentowi kilka dni, ten nagle budzi się, nieco skołowany, ale najwyraźniej równie mądry, co dawniej. Arno jednak stwierdza, że Extremis jest nieprzewidywalne – choć wydaje się, że przywróciło Bruce'owi jego inteligencję, nie wiadomo, jakie są jej granice.

Autor: S_O

Galeria numeru

Hulk vol. 3 #4 Hulk vol. 3 #4 Hulk vol. 3 #4 Hulk vol. 3 #4 Hulk vol. 3 #4 Hulk vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.