Avalon » Serie komiksowe » Original Sin: Hulk vs. Iron Man » Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Streszczenie

Gdzieś pośrodku nowomeksykańskiej pustyni przez czekającym mężczyzną zatrzymuje się samochód, z którego wysiada Tony Stark. Milioner wyjaśnia, że jest wielkim sentymentalistą i że chciałby odkupić od mężczyzny jego motel, z którym wiążą się ważne dla niego wspomnienia – a który nie gościł nikogo od czasu detonacji Bomby Gamma. Wręcza mu czek in blanco, a gdy były właściciel przybytku odjeżdża, Tony sprowadza swoją zbroję i drony i zaczyna swoje śledztwo.

W Pentagonie recepcjonista sprawdza wejściówkę Bruce'a Bannera, gdy jednak zauważa jego nazwisko, z chęcią wpuszcza go bez irytującej papierkowej roboty. Bruce udaje się do archiwów, które zaczyna przeszukiwać – podejrzewa bowiem, że Tony otrzymał zezwolenie na pracę nad Bombą Gamma, a że była to praca dla Armii, jest pewien, że była ona zaksięgowana.

Dawno temu. Tony Stark spotyka się z Generałem Rossem w jego gabinecie. Wojskowy wspomina jego kłótnię z Bannerem i pyta, czy naprawdę uważa, że osłony mogą powstrzymywać efekty ładunku. Dodaje, że dowództwo chce go prosić o konsultację i zapewnia, że są gotowi zapłacić, Tony więc bierze "zaliczkę" w postaci dwóch butelek whisky z prywatnego barku Rossa.

Znalazłszy rachunek za konsultację Starka Banner wpada w furię, odkrywając, że jego "przyjaciel" nie tylko ingerował w jego projekt, ale został za to wynagrodzony. Sięga jednak do kieszeni i wyciąga kilka pigułek, które łyka, powstrzymując przemianę. Jakiś czas później, w swoim laboratorium, Bruce przygotowuje miksturę, którą sobie wstrzykuje, a która chwilowo go powala. Tak, jak się tego spodziewał, wywołuje to reakcję Arno, który nadal obserwuje jego procesy życiowe po kuracji Extremis. Gdy brat Tony'ego łączy się z Bannerem, ten stwierdza, że ma pewne podejrzenia co do tego, co wywołało jego atak i że zna rozwiązanie – muszą tylko wprowadzić pewne poprawki do dawki Extremis, którą otrzymał. Arno nie jest pewien, czy to dobry pomysł, Bruce przypomina więc, że jest ekspertem w dziedzinie biologii Hulków. Arno stwierdza więc, że rezydencja Tony'ego posiada potrzebne urządzenia i radzi spotkać się tam.

W pokoju motelowym drony skanują wszystko, co mogą, po czym wykorzystując te szczegóły zmuszają mózg Tony'ego do odnalezienia wspomnień pogrzebanych w jego pamięci. W końcu przypomina sobie spotkanie, które odbyło się lata temu w tym pokoju – prosił Bannera o pozwolenie na zerknięcie na bombę, zapewniając, że chce mu pomóc jako przyjacielowi – zwłaszcza, że jeśli uda mu się zwiększyć jej siłę, Bruce będzie mógł cieszyć się jeszcze większym budżetem na swoje wymarzone projekty. Bruce jednak oświadczył, że nie ma niczego, co przyjaciel mógłby od siebie dodać, co więcej, podejrzewa, że robi to tylko dlatego, by stać się częścią projektu. Wytknął Starkowi, że jedyne, co robi, to produkcja coraz potężniejszych broni, które wszyscy kupują, by nie zostać w tyle wyścigu zbrojeń – a jedyną osobą, która na tym korzysta, jest sam Tony. On natomiast, dzięki swym badaniom, odmieni świat na lepsze. Odchodząc rzucił, że gdyby Stark naprawdę był jego przyjacielem, pozwoliłby mu na jego pięć minut, nie wtrącając się. Pozostając sam, Tony "spytał" swoją butelkę, co sądzi, a ta "odparła", że spytał o pozwolenie, spotkał się jednak z tak niegrzeczną odpowiedzią, że powinien zignorować przyjaciela i udać się do pracy nad bombą – a jeśli coś poszłoby nie tak, cóż, tak bywa.

W rezydencji Tony'ego Bruce kończy programowanie Extremis, po czym siada na fotelu. Gdy Arno rozpoczyna proces aktualizacji, Banner transformuje się w Hulka, który, nadzwyczaj elokwentnie, oświadcza, że musi kogoś zmiażdżyć.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.