Avalon » Serie komiksowe » Original Sin: Hulk vs. Iron Man » Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Cytat

Iron Man: "I'm guilty. I did exactly what I've been telling myself I never would've... My God, I even took pictures. What have I done?"

Streszczenie

W rezydencji Tony'ego Starka w Malibu Hulk zauważa przerażenie na twarzy Arno i stwierdza, że Bruce Banner czuł się podobnie przez ostatnie kilkanaście lat – a jak się okazuje, winę za to ponosi Tony. Pyta Arno, gdzie może go znaleźć, a gdy ten próbuje przekonać go, że Extremis miesza mu w głowie, Zielony postanawia zmienić taktykę i daje rozmówcy trzy sekundy na ucieczkę, po czym zawala cały budynek klaśnięciem. Po chwili odnajduje Arno wśród zgliszczy, próbującego skontaktować się z Iron Manem – ujawnia więc, że gdy się witali, Bruce zainfekował go nanobotami, które uniemożliwiają mu komunikację, a teraz pozbawiają go przytomności.

Gdzieś w Nowym Meksyku w samochodzie Tony'ego nagle rozlega się alarm informujący o ataku na jego posiadłość. Odkrywszy za pomocą satelitów, że odpowiada za niego Hulk, Stark domyśla się, że wie on o jego ingerencji w Bombę Gamma i stwierdza, że musi się przygotować. Zmieniwszy auto w swoją zbroję udaje się do Troi, gdzie odnajduje swój dawny prototyp Starkfona, którego używał w czasie testów bomby. Podłącza go do swojej zbroi i z pomocą wbudowanego lokalizatora i generatora wirtualnej rzeczywistości odtwarza drogę, którą przebył nocą przed eksplozją. To pobudza jego pamięć, pozwalając na przypomnienie sobie, jak zakradł się do bazy i jak zdjął obudowę bomby. W tej chwili jednak zostaje zaatakowany przez Hulka, który w końcu dotarł do Troi. Po walce z pierścieniami Mandarina Iron Man przygotował jednak swe miasto na kolejny atak i teraz, jednym guzikiem, zamyka mieszkańców w kapsułach, które wysyła w powietrze, po czym uruchamia ukryte w budynkach olbrzymie miotacze energii. Powalony, Hulk, używając swej typowej maniery językowej, zaczyna przepraszać, a gdy Iron Man podchodzi do niego, Zielony elokwentnie ujawnia, że była to tylko sztuczka i atakuje ponownie, ujawniając, że "pamięta" wszystko. Tony uruchamia więc pole minowe i ucieka, ukrywając się w podziemiach miasta. Zniszczona zbroja zaczyna jednak wariować, ponownie uruchamiając wirtualną rzeczywistość – co budzi kolejne wspomnienia Starka, tym razem jeszcze gorsze, niż poprzednio.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.