Avalon » Serie komiksowe » Original Sin: Hulk vs. Iron Man » Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1

Postacie
Zapowiedź

Każdy ma jeden...

Streszczenie

Teraz, Troja – miasto przyszłości Tony'ego Starka. Iron Man atakuje Hulka pełną siłą, nie chcąc dać mu chwili do namysłu i kontrataku, ten jednak mimo tego wywołuje falę uderzeniową, która odrzuca wynalazcę. Gdy ten ląduje parę przecznic dalej, wypuszcza mini-drony, których zadaniem jest stworzenie radioaktywnej "siatki", która przetnie nawet skórę Zielonego. Ten jednak omija je, nie zamierzając dać się złapać w pułapkę – co przypomina Tony'emu, że nie walczy ze starym, głupim Hulkiem.

Gdy Tony Stark i Bruce Banner spotkali się po raz pierwszy, dawno temu, Tony nie miał wysokiego mniemania o doktorze – nim jednak minęła pora obiadowa, stali się naukowymi najlepszymi przyjaciółmi. Lata później Bruce doznał uszkodzenia mózgu, a jego jedyną szansą była eksperymentalna terapia Extremis, ulepszonym przez Arno Starka, brata Tony'ego. Po ozdrowieniu, Banner stał się jeszcze mądrzejszy, niż zwykle, jednocześnie jednak stał się jeszcze bardziej zamknięty w sobie. Kuracja miała jednak jeszcze jeden plus – praktycznie żadnych wypadków z Hulkiem. Bruce utrzymał nerwy na wodzy nawet wtedy, gdy dowiedzieli się o zabójstwie Watchera. Udało im się odnaleźć podejrzanych, wtedy jednak jeden z nich, Orb, "detonował" jego oko, uwalniając tym samym jego sekrety. Choć sam nie jest pewien, czemu, Tony zobaczył moment powstania Hulka – więcej nawet, odczuł go wszystkimi zmysłami, choć "odwrócony", jakby cofał się w czasie, do momentu, który obaj pamiętają.

W przeddzień detonacji Bomby Gamma Bruce Banner przemawia przed zebranymi przedstawicielami Armii, zapewniając, że tym eksperymentem rozpoczynają nową erę – erę gamma, w której energia pobierana z promieniowania będzie służyła polepszeniu doli wszystkich ludzi, a bomby przestaną być potrzebne. Generał Ross przerywa mu jednak, przypominając, że miał mówić o bombie i o tym, czy zadziała tak, jak powinna – zależy bowiem od tego ich przyszły budżet. Właśnie przybyły Tony Stark staje w obronie swego przyjaciela, po czym, spoglądając na projekt stwierdza, że choć on zrobiłby to inaczej, nie mają się czego obawiać. Zauważa jednak, że osłony są nawet zbyt grube i że bomba mogłaby być jeszcze silniejsza, Bruce protestuje jednak. Gdy zostaje otoczony przez wojskowych żądających odpowiedzi, stwierdza, że bomba nie jest celem samym w sobie, lecz jedynie środkiem do jego osiągnięcia – zna potencjał energii gamma i wie, że może jej użyć do ratowania żyć, czy to w medycynie, czy w produkcji żywności. Dodaje, że świat nie potrzebuje więcej bomb i wytyka Starkowi, że zarabia na prowadzonych przez Stany wojnach, ten odpiera więc, że realizacja jego mrzonek kosztuje, a to wojskowi podpisują te czeki – tak, jak inni nie chcą oni bowiem wojny, znają jednak zalety pokazywania siły. Wychodzi, stwierdzając, że jutrzejszy pokaz na pewno będzie ciekawy.

Teraz. Tony budzi się w Avengers Tower, widząc przez chwilę w stojących nad nim Captainie Americe i Marii Hill Generała Rossa i Ricka Jonesa. Odzyskując siły pyta, gdzie jest Hulk, Cap stwierdza więc, że zniknął on niedługo po walce z Midasem i jego wspólnikami. Iron Man odlatuje więc, obawiając się, że jeśli zobaczył wspomnienia Bannera, on mógł zobaczyć jego.

Tymczasem. Do archiwów Gamma Base dostaje się Banner. Zaczyna je przeglądać, prowadzony wspomnieniem, które zobaczył, a które nie należy do niego – wspomnieniem pracy nad Bombą Gamma. Widzi w nim ręce, które nie należą do niego, a także butelkę alkoholu – którego nie pije. Widząc w niej odbitą twarz Starka stwierdza, że jego "przyjaciel" sabotował jego bombę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1 Original Sin: Hulk vs. Iron Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.