Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 3 » Ms. Marvel vol. 3 #5

Ms. Marvel vol. 3 #5

Ms. Marvel vol. 3 #5

"Urban Legend: Part 5 of 5"

Postacie
Zapowiedź

• Jak młoda dziewczyna z Jersey City może zostać kolejnym największym superbohaterem?
• Kamala też nie ma pojęcia. Ale zmierza ku tobie, Nowy Jorku.

Streszczenie

Ms. Marvel prosi Doyle'a, by ten wypuścił ją i Vicka z piwnicy. Ten nie może tego zrobić, bo nie spodobałoby się to Inventorowi. Gdy dziewczyna  pyta, kim ten jest, chłopak odpiera, że szybko go spotka, jeżeli się nie podda. Kamala nie ma takiego zamiaru i powiększa swą pięść. Wtedy Doyle strzela do niej ze swej broni, raniąc ją w bok. Po chwili w pomieszczeniu zaczynają pojawiać się kolejne małe roboty i dziewczyna zaczyna panikować. Jedyne, co jej pozostało, to ucieczka, więc zmniejsza swoje rozmiary i wybiega.

Około pierwszej w nocy dociera do domu, ale ku jej zdziwieniu nikt na nią nie czeka, by ją ukarać za kolejną ucieczkę. Idzie więc, do kuchni i wyciąga z lodówki sporo jedzenia, bo zgłodniała i jak przypuszcza, tak działa jej czynnik gojący. Gdy jest już najedzona zasypia przy blacie. Po chwili budzi ją krzyk matki, która jest zawiedziona jej zachowaniem. Uspokaja ją zbliżający się zaspany ojciec, który chce przeprowadzić z Kamalą rozmowę na osobności. Jest zaskoczony jej strojem i żąda wyjaśnień. Dziewczyna może jednak jedynie powiedzieć, że pomagała przyjacielowi. Ojcu to nie wystarcza i nie chciałby, by stała się kimś innym niż jest. Po chwili pyta, czy dziewczyna wie, skąd wzięło się jej imię. Kamala zaprzecza, więc Jusuf tłumaczy jej, jak to po narodzinach jej brata, lekarz poinformował ich o tym, że nie będą mogli mieć kolejnego dziecka. Jednak pięć lat później, ona pojawiła się na tym świecie i była czymś najpiękniejszym, dlatego nazwali ją Kamala - "ideał".  W związku z tym, jej ojciec nie chce, by udawała kogoś innego i ukrywała się przed nimi. Za karę, ma dalszy zakaz wychodzenia i spotka się z Sheikhem Abdullahem, by z nią porozmawiał.  Gdy wychodzi z kuchni, Kamala wie już, co ma robić. Dzwoni do Bruno, by go przeprosić i poprosić o pomoc. 

Następnego dnia, w remontowanym sklepie Circle Q, gdzie na co dzień pracował Bruno, Kamala się z nim spotyka, by omówić ich dalszy plan. Po pierwsze, będzie potrzebowała polimeru, nad którym chłopak pracuje na klasowych zajęciach, by móc zrobić nowy kostium. Po drugie, pora zacząć trening.

Po kilkunastu biegach, rzutach, zmniejszeniach i innych ćwiczeniach, dziewczyna jest gotowa i zakłada nowy kostium. Razem z Bruno ponownie udają sie>do udynku, w którym przetrzymywany jest jego brat Vick. Kamala wchodzi pomniejszona do środka i wykorzystuje atakujące ją roboty, by powalić Doyle'a i jego pomocników. Gdy znajduje Vicka,chwyta go, powiększa się i ucieka, po drodze słysząc jeszcze parę gróźb ze strony pomocników Inventora.

Następnego ranka, Bruno idzie otworzyć dopiero co wyremontowany Circle Q. Na miejscu wraz z grupką przechodniów znajduje kukłę Ms. Marvel powieszoną na sznurze. Po chwili na miejscu pojawia się Kamala w swoim stroju Ms. Marvel i  informuje wszystkich, że w Jersey City nie dadzą się nikomu zastraszyć.

Okolice hrabstwa Hudson. Doyle idzie prowadzony prze Knoxa na spotkanie z Inventorem. ma nadzieję, że ten nie jest na niego zły. Gdy wreszcie zostaje z nim sam na sam, zaczyna go przepraszać. Inventor, mężczyzna o papugopodobnym ciele, przerywa mu i stwierdza, że Doyle nie stworzył dla nich kolejnego problemu a miejską legendę, którą muszą zniszczyć już teraz. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 3 #5 Ms. Marvel vol. 3 #5 Ms. Marvel vol. 3 #5 Ms. Marvel vol. 3 #5 Ms. Marvel vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.