Avalon » Serie komiksowe » The Punisher vol. 6 » The Punisher vol. 6 #7

The Punisher vol. 6 #7

Postacie
Zapowiedź

• Grupa amerykańskich żołnierzy jest przetrzymywana przez południowoamerykańskiego barona narotykowego.
• Niespodziewanie pojawia się nowy więzień...
• ...Frank Castle!

Streszczenie

Południowy Meksyk. Dla rannego Franka ostatnie dni pozostają mglistym wspomnieniem. Jedyne czego jest pewien, to potrzeby ucieczki i pomocy po starciu z nieznanymi żołnierzami. Wysiada z kolejnego już autobusu i odnajduje mężczyznę, który zajmie się jego ranami. Ten ratuje go, jednocześnie informując lokalnego policjanta o jego obecności, za co otrzymuje plik banknotów. 

Guanacaste. Granica mędzy Nikaraguą a Kostaryką. Castle trafia w ręce dwóch członków kartelu należącego do pana Ortiza. Przewożą go ciężarówką, rozmawiając przy tym trochę o swoim szefie zwanym "El Diablito". Gdy docierają do domu Ortiza, nie powstrzymuje on swej radości ze zdobyczy. Powalony przed nim na kolana Frank, atakuje go, po czym zostaje ponownie obezwładniony. Całej sytuacji przygląda się dron bojowy, a kierujący nim żołnierze, których towarzysz trafił wcześniej w ręce Ortiza, zastanawiają się, kim jest nowy więzień.

Później. Podwładni Ortiza zabawiają się Punisherem i jego ekwipunkiem. Dołącza do nich El Diablito wraz ze swym kijem bejsbolowym, nakazuje jednocześnie nagrać Franka, aby wszyscy jego wrogowie i przyjaciele wiedzieli, przez kogo został schwytany. Po kilkunastu ciosach Castle trafia do celi wraz z innym żołnierzem imieniem Tom. Ten ma plan ucieczki.

Tymczasem Ortiz dogaduje się z Crossbonesem przebywającym na znajdującej się niedaleko Kostaryki wyspie w sprawie pieniędzy za Punishera. Gdy wszystko jest już uzgodnione, Rumlow rusza po swój ładunek.

Więźniom udaje się otworzyć zamek w drzwiach i pokonać pilnujących ich przestępców, przy okazji odzyskują sprzęt Franka. Żołnierz odnajduje również krótkofalówkę, dzięki której nawiązuje kontakt z dronem. Gdy na teren Ortiza dociera Crossbones, Frank po cichu zabija kolejnych członków kartelu, torując sobie drogę do samochodu. Gdy cel zostaje osiągnięty, ucieka wraz z Tomem, a na posiadłość El Diabolito spada grad pocisków. Nim wydostają się z terenu, Rumlow rzuca w ich kierunku dwa noże, które uszkadzają silnik i krótkofalówkę, zadziwiając tym samym żołnierza. Tom z Punisherem opuszczają pojazd i uciekają pieszo. Wśród puszczy odnajdują dawnego towarzysza żołnierza, który potrzebuje pomocy medycznej. Tom tamuje krwawienie, po czym wraz z Frankiem ostrzeliwuje zbiżających się przestępców. Nie jest pewien, czy uda im sięę wygrać, Castle jest jednak innego zdania. Prosi jedynie, by dał mu granaty i jak najszybciej oddalił się stąd wraz z rannym towarzyszem.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

The Punisher vol. 6 #7 The Punisher vol. 6 #7 The Punisher vol. 6 #7 The Punisher vol. 6 #7 The Punisher vol. 6 #7 The Punisher vol. 6 #7 The Punisher vol. 6 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.