Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #8

Avengers World #8

Postacie
Zapowiedź

• Miasto Śmierci przygotowuje się do powstania.
• Tylko Nightmask i grupa zagubionych herosów może nas uratować. 

Streszczenie

Hawkeye, Nighmask i Spider-Woman walczą przeciwko potworom w Mieście Umarłych pod Velletri. Adam wyczuwa, że źródłem mocy ich przeciwników jest "strumień", z którego się wynurzyły, zwala więc nań tonę gruzu. Potwory znikają, jeden z nich jednak zdążył ugodzić Clinta w ramię. Nightmask wyczuwa obecność innych i prowadzi doń swoich kompanów, szybko jednak zostają zaatakowani i powaleni przez kobietę z energetycznym mieczem. Przed zadaniem ostatecznego ciosu powstrzymuje ją jednak Black Knight. Dane przedstawia Mścicielom swoją drużynę, nowe Euroforce, do której, poza nim i Swordswoman, którą zdążyli już poznać, należą Baby Killer, Sliver, Tiger i Tumult. Gdy Jess zauważa, że Whitman jest Amerykaninem, ten wyjaśnia, że zespół potrzebował oni Ebony Blade, a gdy kobieta nie jest pewna, o co chodzi, rycerz pyta, czy wie ona, co naprawdę się tu dzieje.

W pałacu Miasta Umarłych Morgan le Fay obserwuje spotkanie herosów, rozbawiona zbiegiem wypadków, który sprowadził na miejsce tak Black Knighta, jak i Spider-Woman. Zmienia temat, stwierdzając, że ludzkość niedługo zobaczy prawdę o tym, co przez tak długi czas ukrywała i prezentuje Starbrandowi swoją armię umarłych.

Sliver, istota stworzona z półpłynnej substancji, opatruje Hawkeye'a, zasklepiając jego ranę częścią "siebie". Nagle zauważają zbliżające się do nich "smoliste" potwory, wszyscy herosi przygotowują się więc do walki. Tumult chce oczyścić front i uderza w ziemię, wywołując wstrząsy, nie bierze jednak pod uwagę, jak bardzo Miasto Umarłych jest niestabilne – przez co herosi zapadają się pod ziemię. Jakby tego było mało, Nightmask zaczyna coś wyczuwać, a Black Knight rozpoznaje w tym mobilizację "jej" armii. Słysząc to, Jessica domyśla się, że chodzi o Morganę.

Tymczasem, w całej Europie, zmarli powstają z podziemi – w Zagrzebiu, Monachium, Madrycie, Atenach i Paryżu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #8 Avengers World #8 Avengers World #8 Avengers World #8 Avengers World #8 Avengers World #8 Avengers World #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.