Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #31

Avengers vol. 5 #31

Avengers vol. 5 #31

"500 Into the Future"

Postacie
Zapowiedź

•Avengers, przeniesieni piędziesiąt lat w przyszłość, muszą zmierzyć się twarzą w twarz z własnym dziedzictwem!

Cytat

Thor: "How? How can this be?"
Thor: "Ah, Mjolnir... I do remember once being worthy. How can this be? It is simple, brother. I am you. And you will become me. You do not yet know what it is to be broken, Thor. But you will."

Streszczenie

W pustce, przez którą Avengers podróżują w czasie, Hawkeye nagle zaczyna się zapadać, w ciągu sekund starzejąc się i rozpadając w pył. Gdy pozostali herosi trafiają 422 lata w przyszłość, Black Widow pyta, czy Clint mógł to przeżyć, Captain America zauważa więc, że stary Barton, którego spotkali, wydawał się pamiętać te wydarzenia, wszystko powinno być więc z porządku z łucznikiem. Zaczyna się zastanawiać, gdzie – a raczej kiedy – trafili, Thor i Hyperion stwierdzają więc, że minęło kilkaset lat, a Starbrand zauważa, że są uwięzieni w polu siłowym. Jak się bowiem okazuje, Avengers z tego czasu wiedzieli, że przybędą i przygotowali się na to. Wpuszczają do "klatki" gaz, który paraliżuje Steve'a i Natashę, pozostawiając jednak Thora, Hyperiona i Starbranda, nie muszących oddychać, przytomną. Zapewniają jednak, że wiedzieli, że gaz nie będzie miał na nich skutku i zabierają uśpionych herosów.

Rogers śni o Illuminati zapewniających, że nie będzie pamiętał ich spotkania – Namor stwierdza jednak, że nawet, gdyby je pamiętał, niczego by to nie zmieniło. Richards zauważa, że Steve nie jest zbyt mądry i że pozwolili mu dołączyć do ich grupy, bo było im go żal. Zapewniają też, że tak naprawdę Stark przez cały czas się z niego śmiał – i nie był jedynym. Gdy Cap budzi się, uwięziony w krześle, Captain America z tego czasu stwierdza, że go nienawidzi – został stworzony na jego podobieństwo i przypisano mu jego cechy charakteru, by mógł być symbolem dla motłochu. Zapewnia, że nie jest jednak taki, jak on – ujawniając swoją prawdziwą mechaniczną "twarz" oświadcza, że jest agentem Maszyny, a Steve nie znajduje się na Ziemi, lecz na Planecie Ultrona. Przy "klatce" Thor z tego czasu wyjaśnia, że roboty, które zostały stworzone przez Ultrona i wielbiły go niczym boga, wyłoniły się z wnętrza planety i ją podbiły, pozostawiając przy życiu jedynie kilkadziesiąt milionów ludzi, ukrywających się w kilku fortecach lub na innych światach. On też musi służyć Ultronowi, który nie jest jedynie władcą Midgardu, ale również Wszechojcem. Spoglądając na Mjolnir w ręku swej młodszej wersji wspomina, jak niegdyś był godzien i stwierdza, że Odinson nie wie jeszcze, jak to jest opaść na samo dno. Tymczasem Black Widow tłumaczy Natashy, że trwa wojna między przeszłością i przyszłością, a oni znajdują się pośrodku – i mówi to całkiem dosłownie. Ona jednak została stworzona na wzór Romanoff i posiada jej instynkt przeżycia – dlatego prosi ją o przysługę. Prosi, by przekazała ona "Człowiekowi z Przyszłości", że Planeta Ultrona jest w istocie pojedynczym systemem, jak las, który tak naprawdę jest pojedynczym drzewem z rozbudowanym systemem korzeni i że w zamian za tę informację pragnie przeżyć. W podzięce za to prosi, by Natasha pamiętała jej następne słowa, gdy zobaczy Starka w jego celi. Tymczasem Captain America wstrzykuje Steve'owi pod powiekę "prezent" – nie dla niego, ale dla tych, których spotka podczas swej dalszej podróży – bombę, która zmieni przyszłość. W następnej chwili przed Rogersem pojawia się Time Gem, który roztrzaskuje się, przenosząc ich 5045 lat w przyszłość. W pustce, przez którą Avengers podróżują w czasie, Hyperion i Thor nagle zaczynają się zapadać, w ciągu sekund starzejąc się i rozpadając w pył. Po chwili zjawiają się w teraźniejszości, w pracowni Starka, gdzie czeka już na nich Hawkeye, równie skołowany, co oni.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #31 Avengers vol. 5 #31 Avengers vol. 5 #31 Avengers vol. 5 #31 Avengers vol. 5 #31 Avengers vol. 5 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.