Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 3 » New Avengers vol. 3 #18

New Avengers vol. 3 #18

New Avengers vol. 3 #18

"Into the Breach"

Postacie
Zapowiedź

• Tylko jedna Ziemia spotykała i sukcesywnie pokonywała zagrożenie sprawiane przez kolidujące z nią alternatywne Ziemie - Ziemia herosów z Great Society!
• Zgadnij, która Ziemia jest na kierunku kolizjnym z naszą?

Streszczenie

Nekropolia. Maximus i Lockjaw obserwują leczonego przez zaawansowaną technologię Black Bolta. Szalony wynalazca jest pewien, że gdy tylko poradzą sobie z obecnym problemem, przyjdzie czas na to, by ponownie zjednoczyć ich wielką rodzinę Inhuman.

Black Panther staje przed radą swych przodków, wyjaśniając, że w niedługim czasie będzie miało miejsce kolejne Zderzenie – tym razem jednak, by ocalić swój świat, będą musieli stanąć naprzeciw potężnym i bohaterskim wojownikom. Pyta, co powinien zrobić, zmarli pytają więc, czy był królem Wakandy – a gdy T'Challa potwierdza, stwierdzają oni, że wie w takim razie, co musi uczynić. Jego ojciec, T'Chaka, zauważa, że doprowadzili do śmierci wielu ludzi – w tym kobiet i dzieci – pozostając zamkniętą enklawą, jedyna zasada moralna władcy opiera się bowiem na dobru jego poddanych. Stwierdzają, że musi zrobić wszystko, by ocalić Wakandę. Gdy pozostałe duchy znikają, T'Chaka ma dla syna jeszcze jedno pytanie – czemu nadal nie zabił Atlantydy?

Namor tymczasem ostrzy swój trójząb. Nagle na miejsce teleportuje się Doctor Strange – witając go Słowem podobnym do tego Black Priests.

Bruce Banner obserwuje uzbrajającego jedną z bomb z antymaterią Beasta, pytając, czemu potrzebują takiego arsenału, Hank przypomina więc, że nie mają do czynienia z pojedynczym końcem świata, lecz z niekończącym się ich łańcuchem. Wstrzykuje w dłoń Bannera chip namierzająco-komunikacyjny, który zaczyna się świecić – odpowiadając tym samym na pytanie, czemu McCoy uzbrajał jeden z ładunków. 

Tony przyznaje się do pewnej swojej wady – gdy zauważy jakiś problem, ten często staje się jedynym, o czym jest w stanie myśleć, aż nie trafi na rozwiązanie. Obecnie tym czymś jest ich sytuacja. Stwierdza, że ma dość chodzenia po omacku i chce odpowiedzi – dlatego, gdy już poradzą sobie ze Zderzeniem, znajdzie sposób, by przekonać resztę Illuminati do sprowadzenia telepaty, który wyciągnie je z umysłu Black Swan. Po chwili na miejscu zjawia się Reed, informując, że za chwilę wyruszają.

Niedługo później Illuminati trafiają do Egiptu, gdzie przygotowują się do czegoś jeszcze gorszego od walki z łotrami o los dwóch Wszechświatów – walki z herosami.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18 New Avengers vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.