Avalon » Serie komiksowe » Loki: Agent of Asgard » Loki: Agent of Asgard #4

Loki: Agent of Asgard #4

Postacie
Zapowiedź

• Starożytny bohater Sigurd chce odzyskać swój magiczny miecz, będący w posiadaniu Lokiego... All-Mother chce by Sigurd wrócił z Midgardu...
• ...a Loki chce zebrać drużynę, która będzie rządzić dziewięcioma światami.
• Ktoś zdobędzie to czego oni chcą.

Streszczenie

Na jednym z tybetańskich szczytów, medytujący Kaluu zostaje rozproszony przez wspinającego się Sigurda. Po chwili asgardzki wojownik prezentuje magowi Gram, miecz prawdy, i opowiada, jak go zdobył.

Wcześniej. Sigurd wspina się po ścianie budynku, w którym mieszka Loki, gdy ten gości u siebie Verity. Bóg kłamstw namawia przyjaciółkę do pomocy, jednak ta odmawia udziału w kradzieży. Po chwili dziewczyna dostrzega w pobliżu Sigurda, mimo iż ten ma na sobie pas niewidzialności. Gdy staje się widoczny również dla Lokiego, widać, że trzyma w ręce Grama. Mężczyzna przypomina, że ten miecz należał kiedyś do niego i chciałby go tylko pożyczyć. Loki nie jest jednak do końca przekonany i opowiada, jak to ostatnio All-Mothers przerwały mu grę na konsoli i mimo iż zawiódł je, gdy nie udało mu się złapać Lorelei,  dały mu nowe zadanie - złapać legendarnego Sigurda i sprowadzić do Asgardu. Jeżeli misja się nie powiedzie, on sam tam trafi. Dlatego też Loki nie może pomóc Sigurdowi i przyzywa do siebie inny magiczny miecz. Mężczyźni rozpoczynają walkę i po chwili bóg kłamstw zostaje wyrzucony przez okno. Udaje mu się jednak utrzymać równowagę na linach do prania, więc dołącza do niego Sigurd. Pierwszy bohater Asgardu przecina linę na której stoją i razem wpadają do znajdującego się poniżej kontenera. Po chwili ze środka wychodzi Sigurd wraz ze swym mieczem i odchodzi.

Teraz. Sigurd kończy swoją opowieść i prosi Kaluu o pomoc. Jego celem jest zmiana swojego przeznaczenia, by nie zostać zabitym przez Valkyrie. Mag zgadza się pomóc jednak najpierw, by potwierdzić swoje zamiary, przecina skórę na swej ręce mieczem prawdy, a krew kapie na jego dywan. Sigurd również rani swą dłoń, a gdy jego krew również dotyka materiału, Kaluu ukazuje swoje prawdziwe oblicze i przed bohaterem pojawia się Mephisto. Wszystko co mówił było prawdą, pomoże Sigurdowi uniknąć kary, jednak w zamian to on będzie go torturował przez wieki i podchodzi do swego dywanu-kontraktu, by pokazać jego szczegóły. Gdy jednak zaczyna czytać, orientuje się, że to nie jego dzieło i na miejscu pojawia się Loki. Chłopak wykorzystał zarówno amulet niewidzialności Lorelei jak i pas skradziony Sigurdowi, by pozostać w ukryciu, teraz jednak ma zamiar ujawnić swój plan. Dzięki kontraktowi, udaje mu się odwołać Mephisto tam skąd przybył, a Sigurda przenieść wprost przed oblicza All-Mothers.

Później. Loki jest zaniepokojony faktem, że All-Mothers nie pozwalają kolejnym bogom żyć w Midgardzie. Swymi obawami dzieli się z Verity, Lorelei i Thorem. Prosi ich więc o pomoc w dotarciu do jednej z komnat Asgardu by ujawnić jej sekret.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Loki: Agent of Asgard #4 Loki: Agent of Asgard #4 Loki: Agent of Asgard #4 Loki: Agent of Asgard #4 Loki: Agent of Asgard #4 Loki: Agent of Asgard #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.