Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #20

Captain America vol. 7 #20

Captain America vol. 7 #20

"The Iron Nail" - part 4

Postacie
Zapowiedź

• Prawdziwa moc Gungnira ujawniona! Oto dzień, który wszystko zmieni; oto początek końca.
• Dr Mindbubble odkrywa sekret, który zniszczy życie Kapitana Ameryki!
• Prawdziwa moc Iron Nail ujawniona! To jest bitwa, która odmieni na zawsze życie Steve'a Rogersa!

Cytat

Iron Nail: "There is no American god dedicated to your preordained dominance coming to help you!"
Jet Black: "There is no god coming to aid him, pig... But a Zola is the next closest thing."

Streszczenie

Steve Rogers budzi się w łóżku szpitalnym, otoczony przez przyjaciół – Falcona, Jet Black, Winter Soldiera, Marię Hill i Nicka Fury'ego. Gdy przypomina sobie walkę z Iron Nailem i Dr. Mindbubble, pozostali zapewniają, że udało im się ich pokonać. Maria przyznaje, że popełnili błąd, budując broń tak potężną, jak Gungrir, i dodaje, że Iron Nail przyznał się do kontrolowania Nuke'a. Ujawnia, że na zewnątrz trwa parada na jego cześć, a gdy Steve wstaje, by wyjrzeć przez okno, do środka zaglądają Banner i Pym, wyjaśniając, że po tym, jak zajmowali się Stevem po jego powrocie z Wymiaru Z, zaczęli poszukiwać śladu tego świata, co w końcu im się udało. Następnie ujawniają to, co tam znaleźli – stojącego dotychczas za drzwiami Iana. Gdy Steve tuli syna, do środka zagląda Sharon Carter, ujawniając, że działała pod przykrywką, a osobą, która "zginęła", była jej LMD. Wychodząc na balkon Steve stwierdza, że wszystko dobrze się ułożyło, po chwili jednak dochodzi do wniosku, że sytuacja jest zbyt doskonała. Przypomniawszy sobie to, co usłyszał od Jet o mocach Mindbubble'a, rzuca się z balkonu.

Captain America budzi się przed panelem kontrolnym na mostku Gungrira, po czym rzuca się na Mindbubble'a. Ten jednak zauważa,że jeśli go uderzy, wyśle kontrolowanych agentów na śmierć, co prezentuje, każąc grupce z nich rzucić się z pokładu helicarriera. Razem z Iron Nailem stwierdzają, że nie ma on wyboru i musi słuchać ich rozkazów, wysyłając helicarrier tam, gdzie mu wskażą. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Jet Black, ujawniając, że "schwytała" skaczących agentów na masce aerochodu, którym teraz przebija się na mostek. Gdy rusza do ataku na Iron Naila, Cap ciska swą tarczą w Mindbubble'a, przekrzywiając "rurkę" uwalniającą bańki z jego umysłu. Nie mogąc kontrolować gromadzących się iluzji, Mindbubble sam rzuca się z pokładu, Iron Nail jednak, pokonawszy swoją przeciwniczkę, wraca do panelu i kontynuuje swój plan. Ujawnia, że wykorzystał media, by wmówić światu, że atak na Hub był sprawką Nrosvekistanu, który chciał się zemścić na Ameryce za atak Nuke'a. Teraz zaś, gdy wiszący nad państewkiem helicarrier transformuje się w gigantycznego robota, Iron Nail niszczy panel kontrolny i oświadcza, że Stany Zjednoczone w odpowiedzi na ten atak terrorystyczny zetrą Nrosvekistan z powierzchni Ziemi – co z kolei doprowadzi do zjednoczenia świata przeciw superpotędze.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20 Captain America vol. 7 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.