Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 3 » Ms. Marvel vol. 3 #4

Ms. Marvel vol. 3 #4

Ms. Marvel vol. 3 #4

"Past Curfew" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Kamala poznaje niebezpieczeństwo swych nowych mocy.
• I odkrywa sekret za nimi stojący.
• Nie przegap debiutu najodważniejszej (i równie czarującej!) bohaterki Marvela!

Streszczenie

Bruno i Vick pochylają się nad postrzeloną Captain Marvel i nie wiedzą co robić. Przyjaciel Kamali dzwoni w końcu na policję i po karetkę, a jego brat ucieka. Nagle dziewczyna powraca do swojej normalnej postaci, czym zaskakuje Bruno, który jest zły na nią, że mu wcześniej o niczym nie powiedziała. Kiedy zauważa, że potrzebuje ona pomocy lekarskiej, dziewczyna stwierdza, że nic jej już nie jest i wyciąga ze spodni pocisk, którym została postrzelona. Po chwili, gdy słychać syreny zbliżającej się policji i karetki, Kamala ponownie zmienia się w Captain Marvel. Okazuje się jednak, że w tej formie wciąż jest ranna. Żeby więć jakoś ukryć jej tożsamość, Bruno znajduje w sklepie dla niej jakąś maskę.

Kiedy do sklepu wchodzi dwójka policjantów i jeden ratownik, znajdują tam Bruno i Kamalę w masce na oczach. Jeden z mężczyzn pyta, gdzie jest Ms. Marvel. Dziewczyna stwierdza, że to o nią chodzi. Policjant nie jest jednak przekonany - powinna być wysoką blondynką z wielkimi mocami.  Kamala zwiększa więc dwukrotnie swoje rozmiary, zaskakując wszystkich obecnych. Mężczyzna mówi, zę teraz jej wierzy, ale chciałby jeszcze wiedzieć, gdzie jest wspomniany w zgłoszeniu włamywacz. Dziewczyna informuje, że uciekł. Gdy w pomieszczeniu zostają już tylko Bruno i Kamala, dziewczyna pyta, czy chłopakiem w masce był Vick. Przyjaciel potwierdza jej przypuszczenia, nie wie jednak co z nim zrobić. Dziewczyzna zapewnia, że postara się im pomóc. Najpierw jednak, potrzebuje kostium.

Później. Kamala przeszukuje swoje ubrania w poszukiwaniu odpowiednich ubrań, w co angażuje również swoją matkę. Disha nie jest z tego pomysłu zadowolona i jest pewna, że dziewczyna znowu wpląta się w jakieś kłopoty, dlatego zapewnia, że sprawdzi tej nocy, czy Kamala jest cały czas w swym pokoju. Jeżeli tak nie będzie, z Kamalą porozmawia Sheikh Abdullah, którego dziewczyna nie lubi. Gdy kobieta wychodzi, dziewczyna dzwoni do Bruno, informując, że jest gotowa.

Kamala dzięki informacjom zdobytym przez Bruno znalazła miejsce, w którym powinien być Vick. A jest to stary budynek otoczony ogrodzeniem, z dwójką nastolatków pilnujących go od frontu. Kamala zmniejsza swoje rozmiary, by przejść przez siatkę, a następnie powiększa się i atakuje nastolatków. Przedstawia się im jako Ms. Marvel i związanych zostawia przed budynkiem. Kiedy odchodzi, jeden z nich stwierdza, że Doyle'owi się to nie spodoba.

Gdy Kamala wchodzi do środka budynku, zostaje zaatakowana przez małego robota. Kiedy go niszczy, zostaje otoczona przez kolejnych mechanicznych przeciwników. Niszczy kilku z nich, po czym stwierdza, że musi dostać się do Vicka. Schodzi do piwnicy gdzie przedstawia się bratu Bruno jako Ms. Marvel. Gdy mówi, że przyszła go uratować, w drzwiach pojawia się uzbrojony Doyle z dwójką pomocników, który pyta, jak konkretnie  chce to zrobić.  

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 3 #4 Ms. Marvel vol. 3 #4 Ms. Marvel vol. 3 #4 Ms. Marvel vol. 3 #4 Ms. Marvel vol. 3 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.