Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #29

Avengers vol. 5 #29

Avengers vol. 5 #29

"Infinite Avengers"

Postacie
Zapowiedź

CO ZOBACZYŁ?

Cytat

Captain America: "I remember."
Iron Man: "Remember what?"
Captain America: "I remember."

Streszczenie

Avengers Tower, teraz. Steve Rogers ma zły sen. Śni o spotkaniu, podczas którego Tony Stark po raz pierwszy zaprezentował mu swoją "maszynę Avengers". Śni o przemowie Reeda Richardsa do pozostałych Illuminati o Przedwczesnym Końcu Wszystkiego. Śni o tym, jak sprzeciwił się rozmyślaniu o źle koniecznym i zaproponował użycie czegoś innego – Infinity Gems. Śni o tym, jak użył nieskończonej mocy Infinity Gauntlet do uratowania Wszechświata przed zderzeniem z innym i o tym, jak artefakty zostały roztrzaskane – poza Time Gemem, który po prostu zniknął. Śni o tym, jak został zaatakowany przez winiącego go o to Namora. Śni o tym, jak próbował przekonać pozostałych, by znaleźć inny sposób na uratowanie świata. Śni o tym, jak Illuminati, jeden po drugim, sprzeciwiali się. I śni o tym, jak zaatakowali go i usunęli te wspomnienia. Budzi się, w końcu rozumiejąc, że nie były to sny.

Black Widow i Hawkeye bez powodzenia szukają na ekranach śladów "złych" Avengers, gdy do pomieszczenia zagląda Captain America. Upewniwszy się, że oboje są uzbrojeni, informuje ich, że w zespole znajduje się zdrajca – i jest nim Tony Stark. Razem udają się do jego pracowni, przed którą czeka już Thor i wezwani przez niego Hyperion i Starbrand – Odinson wie bowiem, jak mogą potoczyć się kłótnie między braćmi. Na rozkaz Steve'a bóg przebija się przez wrota do pracowni, gdzie Cap oświadcza, że ma dość kłamstw Iron Mana. Zauważa, że podczas niedawnego ataku Hulka na bazę na miejscu znajdował się tylko Tony i że być może Banner odkrył coś, co ten próbował ukryć. Gdy Tony nie jest pewien, o co chodzi, Steve oświadcza, że pamięta o wszystkim. Pyta, czy on i pozostali dokonali już tego, co jest nie do pomyślenia i który z nich pierwszy się złamał, Stark odpiera więc, że pierwszym był Steve. Słysząc to, Rogers atakuje go, zostaje jednak powstrzymany przez Clinta, który domaga się odpowiedzi. Captain wyjaśnia więc, że Illuminati zebrali się z powrotem i postanowili decydować o losie całego świata – dosłownie, niszcząc alternatywne Ziemie, by uchronić ich własną. Tony zapewnia, że jeszcze nie doszło do najgorszego, a gdy Thor zauważa, że i tak ma on wiele do odpowiedzenia, Stark przypomina, że znajdują się w jego pracowni. Zakłada słuchawkę, a w następnej chwili Avengers zostają otoczeni przez jego zbroje. Pyta, czy mogą porozmawiać jak normalni ludzie, Steve wytyka mu więc, że cały czas wykorzystywał ich wszystkich. Iron Man przyznaje, że to prawda, zauważa jednak, że od początku miał rację, co udowadnia wszystko to, co przeszli w ostatnim czasie. Dodaje, że gdyby miał wybór, zrobiłby to samo i pyta, co Cap zamierza zrobić, ten więc odpiera, że stłucze go na kwaśne jabłko i atakuje. W połowie walki przerywa ją jednak nagły blask, a Time Gem zjawia się przed Stevem. Gdy wyciąga on po niego rękę, ten roztrzaskuje się, przenosząc wszystkich 48 lat w przyszłość.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29 Avengers vol. 5 #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.