Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #5

All-New Invaders #5

All-New Invaders #5

"Gods and Soldiers" - part 5

Postacie
Zapowiedź

ZAKOŃCZENIE "GODS AND SOLDIERS"!!!
• Avengers zostają uwięzieni na wrogiej planecie pod nieustającym atakiem kontrolującego umysły boga!
• Czy mierząc się z przeznaczeniem gorszym od porażki, CAPTAIN AMERICA, NAMOR, HUMAN TORCH i WINTER SOLDIER nie staną się dla IMERIUM KREE środkami do podbicia glaktyki?!
• Jaką rolę w wielkim finale odegra jedna z najpotężniejszych ras w Uniwersym Marvela?

Streszczenie

Przed wyruszeniem na Halę. Captain America wręcza Winter Soldierowi specyfik stworzony przez Bruce'a Bannera do kontrolowania swych przemian w Hulka, wyjaśniając, że po jego zażyciu zwykli ludzie wchodzą w tymczasowy stan przypominający śmierć. Wykorzystawszy technologię Tony'ego Starka do przygotowania kolejnego punktu swego planu, stwierdza, że muszą oni jeszcze zażyć antidotum, nim będą gotowi do ataku na Halę.

Teraz. Uwalniając Aarkusa, Bucky wyjaśnia, że miał wykorzystać zamieszanie, by odnaleźć God's Whisper, doszedł jednak do wniosku, że robi to szybciej, wykorzystując moce Visiona. Ten odpiera, że istnieje wiele metod na przeszukanie miasta, wtedy jednak na miejscu zjawia się Tanalth, stwierdzając, że dotąd nie doceniała Jamesa, teraz jednak zamierza się nim zająć osobiście. Gdy Aarkus wykorzystuje dym wytworzony przez jej atak, by się teleportować, Bucky zaczyna uciekać.

Gdzie indziej tymczasem reszta Invaders walczy z kontrolowanym Ikarusem. Supremor zauważa, że herosi tracą swoje siły, a gdy Captain stwierdza, że ciekawi go, co o tym wszystkim myśli Ronan, przywódca Imperium Kree odpiera, że wysłał Accusera na misję właśnie po to, by nie testować jego lojalności. Następnie zauważa, że z trójki Ziemian przeciwko Ikarusowi najciężej walczy Namor, podczas gdy ataki Torcha na niewiele się zdają – a sam Rogers jedynie stoi przed nim. Steve ujawnia więc swój plan – podczas gdy Bucky poszukuje urządzenia, a Sub-Mariner trzyma Eternala w ryzach, Hammond ma za zadanie powalić oddział Kree. Wyjaśnia, że syntezoid kontroluje nie tylko płomień, ale i stopień promieniowania – na który Cap się czasowo uodpornił. Po chwili Torch tworzy impuls, który powala kosmitów, a Rogers wbija w zbiornik Supremora swą tarczę, pokrytą zaprojektowanymi przez Starka nanitami hakującymi zaawansowane systemy komputerowe. Po chwili na miejscu zjawia się ścigająca Winter Soldiera Tanalth, odkrywając "zawieszonego" Supremora, Cap każe jej się więc poddać i zwrócić God's Whisper. Okazuje się jednak, że ten jest już w rękach Invaders, a to dzięki Visionowi i sprowadzonemu przez niego na planetę Makkariemu.

Jakiś czas później, z powrotem na Ziemi. Namor szuka słów, by coś wyrazić, a gdy Steve zapewnia, że nie musi im dziękować, ten odpiera, że nie zamierzał i odlatując stwierdza, że po prostu chciałby, by dawni Invaders częściej łączyli siły. Gdy zostają sami, Jim pyta, czy pozostawienie God's Whisper w rękach Eternali jest dobrym pomysłem, Rogers odpiera więc, że nie mieli wyboru. Zmienia jednak temat i stwierdza, że Hammond nie może się dłużej ukrywać – nieważne, czy jest człowiekiem, czy maszyną, ludzkość go potrzebuje. Wspomina moment, w którym został wybudzony z zawieszonej animacji i stwierdza, że zobaczył wtedy teraźniejszość w sposób, w jaki ludzie z tych czasów nie są w stanie zrozumieć. Z Buckym oficjalnie martwym potrzebuje on kogoś, kto to zrozumie i wita Torcha w S.H.I.E.L.D..

Tymczasem, Strefa Negatywna. Ikaris oświadcza, że Kree muszą zapłacić za to, co zrobili. Vision stwierdza, że God's Whisper będzie potrzebował czasu, by zdobyć pełną kontrolę nad ich nową bronią – gdy jednak tak się stanie, Galactus będzie ich narzędziem zemsty.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #5 All-New Invaders #5 All-New Invaders #5 All-New Invaders #5 All-New Invaders #5 All-New Invaders #5 All-New Invaders #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.