Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #117

Thunderbolts #117

Thunderbolts #117

"Caged Angels" - part 2

Postacie
Zapowiedź

W tym numerze zajrzymy do wnętrza umysłu człowieka niegdyś znanego jako Speedball - Penance'a. Podczas gdy w Górze Thunderboltów panuje wieczny bałagan, w głowie Robbiego Baldwina pewnikiem jest jeszcze gorzej.

Cytat

Songbird: "The Baldwin kid should be in a hospital."

Radioactive Man: "We knew that before. His wardrobe was a clue."

Streszczenie

Do Góry Thunderboltów przybywa doktor Leonard Samson. Jest podenerwowany, że już siódmy raz w ciągu dziesięciu minut strażnicy go legitymują, ale zdaje sobie sprawę, że Norman Osborn chce, żeby pobyt psychiatry w jego siedzibie był jak najmniej przyjemny. Po chwili sam dyrektor Thunderboltów wita Samsona. Leonard wyobraża sobie, jak masakruje twarz złoczyńcy. Norman, korzystając z tego, że Thunderbolci przebywają poza Górą, proponuje psychiatrze obejrzenie sobie placówki. Samson nie jest jednak tym zainteresowany i woli obejrzeć swoją kwaterę, a następnie pokój, w którym będzie rozmawiał z Penancem. Norman wobec tego zostawia go z Karlą Sofen. Moonstone mówi, że miło jej znów spotkać Samsona i pyta się, czy może mu mówić po imieniu, jak inni super-bohaterowie. Leonard poprawia ją, stwierdzając, że ona nie jest bohaterem i oznajmia, że zmienił zdanie i chce natychmiast zobaczyć się z Robbiem Baldwinem. Karla mówi, że to nie jest dobry pomysł, ponieważ Penance jest ranny z racji tego, iż musiał zostać uspokojony. Samson chce wiedzieć, co mu się stało, na co Moonstone po chwili wahania odpowiada, że wbiła do w ścianę z ogromną szybkością.

Len i Karla wchodzą do pokoju, w którym czeka Penance. Widząc jego poobijaną twarz, Samson wyobraża sobie, jak uderza Moonstone z całej siły. Każe wyjść jej oraz strażnikom. Karla protestuje, ale psychiatra przekonuje ją, że nie potrzebuje ochrony przez Baldwinem, bo nawet, jeżeli jego siła dorównuje Hulkowi, to on sam też się z nim mierzył i przeżył. Kiedy zostają sami, Len zwraca się do Robbiego. Przypomina mu, że spotkali się wcześniej parę razy, kiedy był jeszcze Speedballem. Przy jednej okazji, kiedy Ziemia była w dużym niebezpieczeństwie i wielu super-bohaterów zebrało się, aby wspólnie ją bronić, Samson spytał się Baldwina, dlaczego się śmieje, nawet w tak poważnym memencie. Ten odpowiedział, że w każdej sytuacji stara się znaleźć coś zabawnego. Samson przypomina też reality show, w którym brali udział New Warriors i jest pewny, że Robbiemu musiało się to podobać. Wreszcie, po walce z Nitro wszystko się skończyło, a jednocześnie rozpoczęły się wydarzenia, które doprowadziły do wojny między bohaterami. W całym zamieszaniu nikt nie powiedział Penancowi, że to, co mu się przydarzyło, mogło spotkać każdego. Robbie pyta się, dlaczego Samson z nim rozmawia. Ten odpowiada, że Tony Stark martwi się o niego, a on sam ma doświadczenia z super-ludźmi, którzy tracą nad sobą panowanie. Baldwinowi przypomina się, że Len walczył z Hulkiem i pyta się, czy jest tu, żeby się z nim bić. Len mówi, że właściwe pytanie brzmi, czy Penance chce mu zrobić krzywdę.

Tymczasem Osborn wita powracających Thunderboltów. Songbird mówi mu, że nie mieli żadnych problemów z obezwładnieniem Mindwave'a, ponieważ nie stawiał żadnego oporu. Norman stwierdza, że to nie pierwszy tego typu przypadek i zaczyna go to niepokoić. Każe później przyjść całej drużynie do jego gabinetu i oczekuje bardzo dokładnego raportu.

Kontynuując rozmowę, Samson stwierdza, że Baldwin ciągle szuka wymówki, aby się ranić. Kładzie na stole nóż, który udało mu się przemycić i mówi, że wie, że Robbie potrzebuje czuć ból, aby mieć dostęp do swojej mocy. Jednak uważa, że równie ważny dla niego jest widok własnej krwi. Mając moc, czuje się tak, jak wtedy, kiedy był Speedballem i był weselszy. Len zwraca też uwagę na strój, jaki Penance nosi w akcji. W ten sposób rani się i pokutuje przy wszystkich, ale nikt inny tego nie widzi. Samson mówi, że pozostali Thunderbolci uważają, że Robbie chce się zabić, ale nie zdają sobie sprawy z tego, że ból podtrzymuje go przy życiu. Nie widzą również tego, że Baldwin staje się coraz silniejszy. Len wyjaśnia chłopakowi, że nikt nie postrzega go jako pokutującego za swoje winy. Dla obserwatora jest tylko uzależnionym od bólu czubkiem, który jest śmieszny. Len mówi, że Moonstone zdaje sobie sprawę z tego, co się dzieje i wykorzysta to, aby uczynić z Baldwina bezwolnego sługę, a jemu nawet to nie będzie przeszkadzać, jeżeli tylko dostanie swój "narkotyk". Penance pyta się, dlaczego Samson to mówi. Ten odpowiada, że tylko on może, ponieważ tylko jemu Robbie nic nie może zrobić. Chłopak przypomina, że przecież jest silniejszy niż był, ale Len upiera się przy swoim i proponuje, aby się przekonali. Baldwin chwyta nóż, przecina się i zaczyna wyzwalać energię. Cały pokój zostaje zniszczony, ale Samson spokojnie stoi na swoim miejscu, śmiejąc się wesoło. Mówi mu, że teraz Robbie musi mu uwierzyć, że nic nie może mu zrobić i zapewnia, że z nim może rozmawiać o wszystkim. Proponuje, aby kupili parę piw, pooglądali razem telewizję i spędzili trochę czasu jak zwykli ludzie.

Strażnicy odprowadzają Mindwave'a do jego celi. Obok niego są więzieni Caprice, kobieta zwana Mirage i mężczyzna w niebieskim kostiumie. Cała czwórka porozumiewa się telepatycznie. Mirage mówi Mindwave'owi, że długo na niego czekali, ale ten stwierdza, że nie mogli dać się złapać Thunderboltom naraz, ponieważ to by było podejrzane. Mirage wyjaśnia, że sytuacja w Górze Thunderboltów już jest napięta. Udało im się prawie nakłonić Osborna do zabicia Penance'a. We czwórkę będą mogli zrobić jeszcze więcej zamieszania, na przykład przy kolejnej operacji Bullseye'a, która się właśnie zaczyna. Caprice mówi, że trzeba uważać z Venomem, ponieważ on łatwo może zginąć przy ataku psychicznym. Blue Streak mówi, że to nieważne, bo przecież oni wszyscy muszą umrzeć.

Songbird rozmawia z Radioactive Manem zwierzając się z problemów, jakie ma z członkami drużyny. Nie wie, jaki dokładnie wpływ ma symbiont na Maca Gargana. Za każdym razem kiedy jej się wydaje, że Swordsman jest w porządku, on oprawia rękojeść miecza skórą swojej zmarłej siostry. Penance powinien być w szpitalu. Melissa uważa, że tylko ona i Chen są jedynymi normalnymi Thunderboltami. Lu stwierdza, że nie jest jednak pewny, co do zdrowia psychicznego Songbird. Oboje przekomarzają się wesoło. Radioactive Man kończy mówiąc, że pierwszy raz od dłuższego czasu jest przekonany, że wszystko się dobrze skończy. Wkrótce Moonstone znów będzie dowodzić drużyną i akurat wtedy Penance, Venom i być może Swordsman zupełnie stracą panowanie nad sobą podczas misji. A bez wsparcia ze strony Bullseye'a, Karla nie ma szans.

Osborn pyta się panny Thompson, gdzie są jego leki. Słysząc, że w biurku, zaczyna przeszukiwać szuflady. W jednej z nich, ku swojemu zaskoczeniu, znajduje maskę Green Goblina.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #117 Thunderbolts #117

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.