Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #2

Amazing Spider-Man vol. 3 #2

Postacie
Zapowiedź

• Moce Electro wymknęły się spod kontroli. I jedyną osobą, która może to naprawić...
• ...jest Superior Spider-Man!
• Zaraz. Przecież to komiks o Amazing Spider-Manie.
• Chyba skończyły nam się pokłady szczęścia.

Streszczenie

Pokój bez okien. Kobieta ogląda walkę Spider-Mana z Electro, która została nagrana na kasecie VHS.

Tribeca. Peter tłumaczy Annie, o tym, że jest Spider-Manem i przez ostatni czas w jego ciele był Octavius. Kiedy kobieta to słyszy, postanawia zacząć gotować, ponieważ wtedy łatwiej jej myśleć o takich sprawach. Parker dodaje, że pamięta co nieco, kiedy nie był u władzy swojego ciała i wie, że Otto naprawdę kochał Marconi. Po chwili Anna wkłada ciasteczka do piekarnika i idzie przejść się na spacer aby wszystko przemyśleć. Kiedy wychodzi, Ścianołaz dostaje wezwanie od Avengers.

West Village. Electro odwiedza Francine, aby znaleźć schronienie. Prosi też kobietę, aby trzymałą się od niego z daleka, gdyż jego moce wariują.

Avengers Tower. Spider-Man przybywa w połowie ubrany w kostium. Okazuje się, że musiał się pojawić w normalnych spodniach, gdyż majtki z sieci nadal się trzymają, dzięki ulepszeniu formuły specyfiku przez Otto. Po chwili zostają na nim przeprowadzone badania, które potwierdzają to, że w głowie siedzi Parker. Mściciele dają zielone światło Ścianołazowi. Po chwili Peter mówi Rogersowi, że ma przebłyski ze starcia z Venomem i pamięta kto jest jego nowym nosicielem. Po chwili wyprowadza cios w Captaina, za to, że ten trzymał to przed nim w tajemnicy. Steve od razu przeprasza Petera. 

Spider-Man udaje się do Parker Industries. Tam zdejmuje kostium i spotyka się z Sajani. Naukowiec informuje Petera, że mają problem przy jednym z wynalazków. Chłopak jest zasmucony z tego powodu, gdyż rozwiązać mógł go tylko Otto, a on sam nie ma wystarczającej wiedzy. Do pomieszczenia wparowuje Anna i prosi Parkera o rozmowę na osobności. Zbywa Jaffrey informacją, że jest w ciąży, co oczywiście jest kłamstwem. Kobieta proponuje, że może nauczyć Ścianołaza tego co wiedział Octavius. 

West Village. Max flirtuje z Francine. W pewnym momencie zaczynają się całować. Niestety wokół twarzy Electro wytwarza się elektryczność, która zabija kobietę. 

Parker Industries. Anna tłumaczy Peterowi swoją sytuację. Rzuciła dotychczasową pracę, sprzedała mieszkanie, przez co jest trochę uzależniona od chłopaka. Parker mówi, że dziewczyna nadal może u niego pracować, jak i mieszkać w ich wspólnym apartamencie. Wtedy gaśnie prąd, a za oknem pojawia się gigantyczne rozładowanie elektryczne. Spider-Man postanawia wyruszyć w to miejsce, gdyż wie, że to sprawka Electro. Marconi prosi go jeszcze, aby skorzystał z rozpuszczalnika do sieci, który stworzył Otto, aby pozbyć się tymczasowych majtek. 

Ścianołaz walczy z Electro. Bohater dowiaduje się w czasie starcia o eksperymentach, jakie Octavius przeprowadził na złoczyńcy. Spider-Man oferuje mu więc pomoc. Max nie chce być dłużej szczurem doświadczalnym i podtrzymuje pojedynek. W końcu Pająk rozwala pobliskie hydranty, a wybijając z nich woda odstrasza Dillona na dobre. Temu wszystkiemu przygląda się tłum, w którym znajduje się Black Cat i Human Torch. Ten drugi wysyła smsa do Parkera, z prośba o spotkanie pod Statuą Wolności. 

Statua Wolności. Przyjaciele wyjaśniają sobie co ostatnio się działo: Octaviusa w ciele Spider-Mana, czy utratę mocy przez Johnny'ego [patrz Fantastic Four vol. 5 #2 - dop. Underick]. Storm daje Peterowi prezent - pendrive z najważniejszymi rzeczami, które go ominęły.

Parker Industries. Peter zwołuje spotkanie z pracownikami. Mówi, że po tym jak obejrzał walkę Electro ze Spider-Manem, stwierdził, że jego firma zajmie się zbudowaniem najlepszego więzienia na świecie.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #2 Amazing Spider-Man vol. 3 #2 Amazing Spider-Man vol. 3 #2 Amazing Spider-Man vol. 3 #2 Amazing Spider-Man vol. 3 #2 Amazing Spider-Man vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.