Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #4

Wolverine & the X-Men vol. 2 #4

Wolverine & the X-Men vol. 2 #4

"Tomorrow Never Learns" - Chapter 4: "In the Land of the Blind..."

Postacie
Zapowiedź

• Storm, Idie i dzieciaki stają do walki z the Phoenix Corporation podczas gdy Wolverine walczy o życie!
• Tymczasem, Quentin Quire, podczas ucieczki, odnajduje nowego sprzymierzeńca... Cyclopsa?

Streszczenie

W Kanadzie Nowy Instytut Xaviera, baza Cyclopsa i jego X-Men, zostaje zaatakowana przez Quentina Quire'a, który powala młodego Scotta, po czym przyklaskuje Goldballsowi i temu, jak jest w stanie pozostawać pozytywnym wśród całego tego angstu. Nagle do akcji wkraczają X-23 i Mavel Girl, Quentin jednak z łatwością je w sobie rozkochuje. Iluzję stworzoną przez Kukułki każe jednak przerwać Cyclops, który uznaje, że zobaczył wystarczająco dużo.

W Instytucie Jean Grey Oya podnosi się, nie dając wiary wizjom zesłanym przez Faithful Johna i zrzuca na niego kawał lodu. Hellion próbuje przekonać ją, że być może intruz ma rację, Rockslide nie zamierza jednak pozwolić na zabicie Evana i zaczyna walczyć z przyjacielem. Tymczasem John wysyła Bamfy na poszukiwania Genesisa. Ten tymczasem znajduje się w The World, gdzie Fantomex zamyka go w celi dla jego własnego bezpieczeństwa. Evan protestuje, stwierdzając, że nie mogą po prostu ukrywać się jak tchórze, Jean-Philippe zamraża go więc w czasie. Tymczasem Faithful John przedziera się do budynku Instytutu, wtedy jednak chwyta go Armor. Ją z kolei atakuje jednak jeden z Bamfów, który wyteleportowuje ją z jej pancerza.

W siedzibie Phoenix Corporation Storm i Wolverine walczą z poplecznikami Younge'a, który odnajduje ukryty w jednym z pomieszczeń złoty sztylet. Ororo stwierdza, że muszą wracać do Instytutu, by pomóc uczniom, Logan odpiera jednak, że czuje, że ich przeciwnicy nie mówią całej prawdy. Domyśla się, że nie chcą powstrzymać powstania Apocalypse'a, a jedynie wykorzystać moc Phoenixa dla siebie, muszą więc powstrzymać Younge'a, dopóki jest on osłabiony. Stwierdza, że ledwo przeżył walkę z Faithful Johnem, dodaje jednak, że Storm jest najsilniejszą osobą, którą zna i wysyła ją z powrotem. Po jakimś czasie przebija się przez ostatnich szturmowców i staje przed Edanem. Ten prezentuje mu Phoenix Blade, które "zna" go z innego czasu – gdy przybrało formę broni palnej [patrz Astonishing Spider-Man and Wolverine – przyp. S_O]. Logan stwierdza jednak, że go rozgryzł i że łotr już przegrał – albo bowiem mutant go zabije, albo sam zginie, a wtedy Quire nigdy do niego nie dołączy. Younge przyklaskuje mu, stwierdza jednak, że Logan żyje tylko dzięki nienawiści do samego siebie, mając nadzieję, że znajdzie w końcu coś, co uświęci jego czyny. Dodaje, że on też żył długo i, używając mocy ostrza, by przywrócić sobie młodość i postawić swoich ludzi na nogi, dodaje, że zrobi wszystko, by dożyć jutra.

W bazie Cyclopsa Quentin zostaje obudzony, protestując na swoje traktowanie, gdy jednak Scott daje mu do zrozumienia, że nie cierpliwości na jego humory, telepata wyjaśnia, że Younge próbuje przekonać ludzkość do wielbienia Phoenixa. Dodaje też, że gdy zaatakował go psionicznym ogniem poznał jego przeszłość – wiele lat temu, w czasie konkwisty, znalazł on Phoenix Blade, artefakt, który przybył z innego czasu, i wykorzystał on go jako swoistą "biblię" i aby zachować wieczną młodość. Dodaje, że Younge chce go "uratować", zabijając Evana, nim ten zmieni się w Apocalypse'a, ale jednocześnie pragnie mocy Phoenixa. Stwierdza, że Summers jest jedynym, który miał kontakt z oboma i prosi o radę, ten więc przypomina, że to, co przejęło nad nim kontrolę lata temu było jedynie cieniem En Sabah Nura, mimo to jednak ledwo udało mu się zachować własną świadomość i że Apocalypse jest istotą, która wyewoluowała, by oszukać śmierć. Phoenix był jednak jeszcze gorszy – gdy byli połączeni, wszystko, kim był, stało się nieistotne. 

Tymczasem, w Instytucie. Jeden z Bamfów dopada do miniaturowego the World, odpędza go jednak Fantomex.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #4 Wolverine & the X-Men vol. 2 #4 Wolverine & the X-Men vol. 2 #4 Wolverine & the X-Men vol. 2 #4 Wolverine & the X-Men vol. 2 #4 Wolverine & the X-Men vol. 2 #4 Wolverine & the X-Men vol. 2 #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.