Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #27

All-New X-Men #27

Postacie
Zapowiedź

• The Brotherhood of Evil Mutants z historii "Battle of the Atom" powrócili i nadal polują na All-New X-Men!
• Jean Grey powróciła z procesu odmieniona. Co to oznacza dla pozostałych X-Menów?

Streszczenie

Rok temu. Szpital Addenbrooke, Anglia. Moira MacTaggert rodzi dziecko. Niemowlę wrzeszczy. W tym samym momencie Cyclops opętany przez Phoenixa zabija Charlesa Xaviera. Po chwili kobieta mówi, że nie chce syna i karze lekarzom go zabrać, ponieważ nie jest z nią bezpieczny. Kiedy zostaje sama na sali, zaczyna płakać i zamienia się w Mystique.

Teraz. Nowa szkoła Xaviera. Bractwo szturmuje budynek. Wewnątrz X-23 atakuje Triage, który ma zamiar uleczyć dziewczynę. Okazuje się, że pod klona Wolverine'a podszywał się Raze. Po chwili przepychanki gaśnie światło i włącza się zasilanie awaryjne. Kukułki zostają zaatakowane telepatycznie. W  środku pojawia się wroga drużyna. Naprzeciwko im staje Scott, Emma i Jean. Summers korzysta z mocy aby wyrzucić napastników z budynku, a Grey używa telekinezy, aby zasłonić wejście do szkoły. X-Men są zaskoczeni, ponieważ sądzili, że część Bractwa umarła podczas ich ostatniego spotkania. Marvel Girl zastanawia się czego chcą.

Kilka lat później. Młody Xavier łapię się za głowę, znów ma problemy z głową. Przychodzi do niego matka, aby mu pomóc. Ten jednak w jakiś telepatyczny sposób odpycha ją, co powoduje jej śmierć.

Teraz. Trwa walka między X-Men a Razem. Magik upewnia się, że Triage jeszcze żyje, mimo iż ostro krwawi. Po chwili jego rana zaczyna się goić. Christopher dochodzi do wniosku, że sam się uleczył. Tymczasem syn Mystique zmienia się w młodego Cyclopsa i prosi aby go nie atakować. Beast od razu przywala mu pięścia, co nokatuje napstnika. Po tym do sali wchodzi Mindee, która telepatycznie atakuje zebranych mutantów. Okazuje się, że jest pod kontrolą Xaviera.

Kilka lat później. Madripoor. Mystique udaje się do swojego luksusowego apartamentu. Tam zastaje Xaviera. Chłopak przyszedł spotkać matkę, ale okazuje się, że zastał Raze'a, który jakiś czas temu zabił Raven i zaczął się pod nią podszywać. Obydwaj postanawiają zaplanować co robią dalej.

Teraz. Jean, Scott i Emma próbują odnaleźć resztę X-Men. Nagle Grey czuje, że ją znaleziono i zaczyna się łapać za głowę. Frost natychmiast uderza pięścią w dziewczynę i powala ja na ziemię. Cyclops stwierdza, że Emma czekała tylko na wymówkę aby to zrobić. Kobieta broni się tym, że Marvel Girl nie miała szans przeciwko Xorn i Xavierowi. 

Jean budzi się na planie telepatycznym. Widzi tam Xaviera, Xorn i Kukułki. Łysy mutant informuje dziewczynę, że ostatnim razem to nią powinni się zająć najpierw, ale popełnili błąd, którego teraz nie zrobią. Grey pyta mutanta po co to robi.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27 All-New X-Men #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.