Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #14

X-Men vol. 3 #14

X-Men vol. 3 #14

"Bloodline" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• The Jean Grey School jest atakowana i jeden z młodych X-Menów leży martwy na trawniku przed szkołą.
• Ziścił sie najgorszy koszmar Jubilee... a przyszłość zostanie napisana od nowa.

Streszczenie

Nowy Jork. Ścigając strzelca, M i Rachel docierają na stację metra, gdzie Marvel Girl telepatycznie zasłania je obie przed oczami podróżujących. Monet tymczasem dopada do mężczyzny, który jednak uwalnia się i celując do przechodniów oświadcza, że Przyszłość nadchodzi, a to oznacza, że zmarłych będzie więcej. Następnie przykłada pistolety do własnej głowy, M powstrzymuje go jednak przed naciśnięciem spustu i razem z Rachel wyłącza jego umysł.

W Instytucie Jean Grey Psylocke zabezpiecza budynek, uruchamiając alarmy przy każdym wejściu i dostrajając je do swoich fal mózgowych. Tymczasem Ororo próbuje wyciągnąć coś od swojej córki, Kymery, ta jednak nie chce być dla matki jedynie źródłem informacji o przyszłych wydarzeniach. Betsy tymczasem dołącza do zamierzających przesłuchiwać ich nowego więźnia M i Rachel, gdzie wkrótce odnajduje ich Storm. Ku zaskoczeniu Marvel Girl nie zamierza ich jednak besztać za nieautoryzowaną akcję, a jedynie prosi je do Danger Roomu. Tam przeprasza zebrane za to, że pozwoliła ich drużynie na stanie się tak dysfunkcyjną. Oświadcza, że poinformowała Wolverine'a o oficjalnym utworzeniu zespołu. Dodaje też, że lidera wybiorą poprzez wybory. Nagle telepatki coś wyczuwają, a w następnym momencie budynkiem wstrząsa eksplozja w brygu. Gdy tam docierają, niedawny więzień powala je jedną po drugiej, ogłaszając, że nie są w stanie powstrzymać nadejścia Przyszłości, zostaje jednak powalony przez Kymerę i jej panterę. Nagle jednak na jego czole pojawia się licznik zbliżający się do zera, córka Storm porywa więc Shogo i ucieka. Z zewnątrz obserwuje to Future, otoczony przez kopie schwytanego przez X-Men strzelca."Bromo-Superior" – part 2

Postacie:
* Hellion, Anole, Broo, Rockslide
* Psylocke

Psylocke przypomina, że zabezpieczenia Danger Room zostały wyłączone, Hellion musi więc zaprowadzić swoich "ludzi" do zwycięstwa. Julian ostrzega Rockslide'a przed następną salwą, dzięki czemu temu udaje się schwytać kolejną gigantyczną kulę, po czym wysyła do walki Anole'a – jedynego z nich, który potrafi się regenerować. Betsy chwali zdolności walki Victora, specjalnie irytując tym Helliona, który również rusza do walki, po czym przyznaje Broo, że zrobiła to w ramach odpłaty za to, że "włamał się" do jej programu.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #14 X-Men vol. 3 #14 X-Men vol. 3 #14 X-Men vol. 3 #14 X-Men vol. 3 #14 X-Men vol. 3 #14 X-Men vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.