Avalon » Serie komiksowe » Cyclops vol. 3 » Cyclops vol. 3 #1

Cyclops vol. 3 #1

Postacie
Zapowiedź

Cyclops właśnie odkrył, że jego ojciec, którego uważał za zmarłego, jest jak najbardziej żywy i jest kosmicznym piratem. Wprost z kart All-New X-Men pierwsza solowa seria o jednym z oryginalnych X-Menach z przeszłości. Po wydarzeniach z  "Trial of Jean Grey", Scott Summers zostaje w kosmosie, aby odebrać kilka ważnych życiowych lekcji od swojego ojca: 1) Jak się golić, 2) Jak rozmawiać z dziewczynami, 3) Jak ukraść statek kosmicznym od Badoon.

Streszczenie

Hepzibah uczy młodego Scotta jak wykorzystać jego umiejętności w poruszaniu się w przestrzeni kosmicznej. Próba kończy się jednak niepowodzeniem, gdyż niepoinformowany przez kobietę o przeszkodzie trafia w statek. Zniechęcony porażką postanawia skończyć dzisiejsze szkolenie. Gdy są już na pokładzie, Hepzibah proponuje udać się do jego ojca, Scott woli jednak pójść do swojej kajuty, gdzie czeka na niego niedokończony list do Jean i kupka zmiętych kartek.

Tymczasem Sikorsky przeprowadza badania Corsaira i zaleca mu dalsze branie leków. Po chwili w pomieszczeniu pojawia się Hepzibah, która stwierdza, że byłoby lepiej, gdyby mężczyzna towarzyszył jej przy szkoleniu Scotta. Chris wie o tym, ale nie ma pojęcia o tym, jak być ojcem.

Gdy kolejny list trafia do kosza, Scott zauważa, że w jego pokoju jest Cr'reee. Kiedy zaczyna głaskać białe stworzonko, do pomieszczenia wchodzi Ch'od szukający swego przyjaciela. Przy okazji pyta, jak na szkoleniu spisał się hełm pozwalający chłopakowi korzystać ze swych mocy w przestrzeni kosmicznej. Rozmowę przerywa jednak nagły wybuch.

Okazuje się, że to statek bojowy Badoon. Po krótkiej potyczce, Starjammers szykują się do abordażu. Ku niezadowoleniu Razy, Corsair postanawia wziąć ze sobą jedynie Hepzibah i Scotta. Gdy przebijają się do środka statku wroga, udaje im się pojmać wszystkich Badoon. Gdy kosmitka przenosi ich na statek Starjammers, Corsair mówi jej, że ma pewien pomysł, w związku z tym co mu wcześniej mówiła. Statek który zdobyli idealnie nadaje się dla dwójki osób, dlatego postanowił to wykorzystać i pobyć trochę z synem bez swojej załogi. Kobieta stwierdza, że to dobry plan.

Tymczasem Scott znajduje wśród rzeczy należących do Badoon miecz. Corsair stwierdza, że to dobry wybór i namawia syna do zachowania go. Chwilę później wyjawia mu szczegóły swego planu i razem ruszają w podróż. 

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1 Cyclops vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.