Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #12

Superior Spider-Man Team-Up #12

Postacie
Zapowiedź

• Amazing Spider-Man powrócił.
• Dlatego cofniemy się w przeszłość, by poznać nigdy nie ujawniony team up z Doctorem Octopusem.
• Rzuci to trochę światła na ich burzliwy związek.

Streszczenie

Lata temu. Słysząc, że Osborn zainfekował jego dawną miłość, Mary Alice Anders, śmiertelnym wirusem, Octavius atakuje Goblina i zaczyna go okładać. Norman jednak niewiele sobie z tego robi, po chwili ostrzegając jedynie, że zbliża się Spider-Man. W tej samej chwili Mary Alice budzi się, widząc swego byłego narzeczonego, ten jednak nie jest w stanie niczego powiedzieć i ucieka. Następne dni poświęca na odnalezienie leku, ponosi jednak klęskę, a Mary Alice umiera [patrz Spider-Man Unlimited #3, gdzie wprost mówią, że chodzi o HIV – przyp. S_O]. Niedługo później Octopus wpada do zamku Osborna, niszcząc wszystko na swojej drodze. Norman przez interkom zaprasza go do swego gabinetu, okazuje się jednak, że to tylko pułapka. Goblin oświadcza, że nie tylko nie ma go w zamku, opuścił wręcz kraj "w interesach". Dodaje, że ma nadzieję, że cała ta sytuacja nauczyła go czegoś i daje mu szansę na wyładowanie szału, ujawniając swego lokaja i zbroję Octo-Goblina, nad którą pracowali. Otto niszczy pancerz, nie zamierza jednak zabijać kamerdynera, zamiast tego odnajdując kamerę i ogłaszając, że udowodni, że ma rację, pokonując Spider-Mana jako pierwszy – i czyniąc tak za pomocą nauki. Przez kolejne lata obaj próbowali coraz bardziej wymyślnych intryg, by zniszczyć Pająka, herosowi jednak zawsze udawało się wygrać. Aż do czasu, gdy Otto zrozumiał, że jedynym sposobem, by udowodnić, że jest lepszym przeciwnikiem, jest stać się lepszym herosem. Dzięki temu nie tylko pokonał Spider-Mana, ale zyskał też drugą szansę w życiu – znalazł nawet nową miłość w postaci Anny Marii Marconi. Historia jednak lubi się powtarzać – nie tylko jego "matka" nie zaakceptowała związku, ale w dodatku Goblin położył ręce na jego ukochanej. Nie mogąc nic zrobić, Otto pozwolił więc Peterowi Parkerowi na odzyskanie kontroli nad swoim ciałem, a on, jako Spider-Man, uratował Annę Marię.

Teraz. Peter rozmyśla nad Octaviusem. Stwierdza, że koniec końców Otto osiągnął swój cel – pokazał, że jest lepszy od Green Goblina, i dokonał tego za pomocą nauki, odnajdując "odtrutkę" na serum goblina – ale dopiero wtedy, gdy przestał kierować się swoim umysłem, a zaczął – sercem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12 Superior Spider-Man Team-Up #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.