Avalon » Serie komiksowe » Winter Soldier: The Bitter March » Winter Soldier: The Bitter March #3

Winter Soldier: The Bitter March #3

Postacie
Zapowiedź

• Agent S.H.I.E.L.D. Ran Shen kontra Winter Soldier!
• Najlepsi agenci HYDRY wkraczają do akcji.
• Wysoko okatowa opowieść fantastyczno-szpegowska w stylu Marvela!

Streszczenie

Rok 1966, pociąg do Berlina. Shocky Dan, agent Hydry, każe Hitzigom uciekać, samemu zamierzając zająć się Winter Soldierem, którego słabość Hydra dobrze zna. To mówiąc, razi go swoimi elektrycznymi rękawicami, wtedy jednak rzuca się na niego Ran, uzbrojony w nóż Sowiety. Okazuje się jednak, że ostrze jest zbyt krótkie, by przebić się przez górę mięśni przeciwnika, Shen jednak ma jeszcze jednego asa w rękawie – kapsułkę z kwasem w aerozolu, ukrytą w zegarku. Roztapia nią twarz przeciwnika, wtedy jednak do akcji wraca Winter Soldier, który strzela w pierś agenta S.H.I.E.L.D.. Ranny, Shen używa granatu dymnego, by zmylić przeciwnika i uciec, a gdy ten podąża za śladami krwi, Ran rzuca się na niego z rękawicami Shocky Dana. To jednak nie wystarczy i wkrótce Shen leży bez ducha, gdy jednak Winter Soldier do niego celuje, nachodzi go kolejne wspomnienie z jego życia jako Bucky'ego – gdy po uwolnieniu jednego z obozów koncentracyjnych stwierdził, że powinni ostatecznie zakończyć problem nazistów, Captain America stwierdził, że muszą pokazać, że są lepszymi ludźmi – a to oznacza, że nie będą mordować pokonanych, a tym bardziej kogoś, kto nie jest w stanie walczyć. Gdy znika, Ran zaczyna czołgać się z powrotem do swojego przedziału, gdzie z walizki z bronią Fury'ego wyciąga strzykawkę.

Peter zaciąga żonę do wagonu restauracyjnego, ujawniając, że wezwał Hydrę, a gdy ta protestuje, uderza ją i każe się słuchać. Gdy docierają na miejsce, odkrywają, że Drain zabił wszystkich w wagonie, by hałas nie przeszkadzał mu w jedzeniu. Zabójca nie jest zmartwiony wrogimi agentami, pewien, że Shocky Dan się nimi zajmie, gdy jednak Peter każe mu nie zwlekać i strąca jego talerz, Drain telepatycznie zmusza go do stawienia czoła "prawdzie" o sobie – że reliktem zamierzchłych czasów i kłamcą, który wykorzystał badania swojej żony, by ustawić się na lepszej pozycji – i samobójstwa. Następnie zabiera Milę do wagonu towarowego, gdzie szturmowcy Hydry pomagają mu w założeniu plecaka odrzutowego, informując, że w pociągu została zainstalowana bomba. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Winter Soldier, przebijając się przez szeregowców i dopadając do Draina, a Mila wykorzystuje sytuację, by wypchnąć obu przez otwarte drzwi. Po chwili przez drzwi wpada Ran, nadal uzbrojony w elektryczne rękawice i, dodatkowo, drabinę, którą wykorzystuje, by razić szturmowców na dłuższy dystans. Na zewnątrz Drain ujawnia, że Hydra teoretyzowała, że porażenie pomoże Winter Soldierowi w uwolnieniu się od programowania i zaczyna wmawiać mu, że gdyby Captain America zobaczył go teraz, chciałby, żeby się zabił. Tymczasem Ran i Mila pędzą do lokomotywy, by ostrzec konduktora o bombie. Gdy jednak drogę zastawiają im agenci Hydry, Amerykanin postanawia wyjść na dach i tamtędy dostać się do celu – wtedy jednak bomba eksploduje.

Autor: S_O

Galeria numeru

Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3 Winter Soldier: The Bitter March #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.