Avalon » Serie komiksowe » Ms. Marvel vol. 3 » Ms. Marvel vol. 3 #3

Ms. Marvel vol. 3 #3

Ms. Marvel vol. 3 #3

"Side Entrance" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Całkiem nowa Ms. Marvel zyskała międzynarodową sławę.

• Ale w przypadku Kamali moc łączy się z wielką... niezdarnością.
• Dowiedz się, dlaczego najbardziej ekscytująca nowa postać Marvela jest także ... najbardziej sympatyczna!

Streszczenie

Jersey City. Kamala ogląda poranne wiadomości, gdzie główną informacją jest uratowanie przez Ms. Marvel Zoe Zimmer, która komentuje na żywo wczorajsze wydarzenia. Jak na razie, nikomu nie udało się skontaktować z Captain Marvel i Avengers.

Tymczasem, Bruno spotyka swojego brata Vicka, który nie wrócił poprzedniej nocy do domu, przez co ich rodzice martwili się o niego, gdyż mgłę nagle otaczającą miasto uznali za atak terrorystyczny. Chłopak mówi jednak bratu, że nie ma o co się martwić - gdyby coś mu się działo, napisałby do nowej Ms.Marvel.

Kamala przeszukuje internet w poszukiwaniu porad dotyczących jej stanu, bo nie może być pierwszą osobą, której się to przytrafiło. Gdy do jej pokoju wchodzi jej brat, szybko zrywa się, by, jak twierdzi, nie spóźnić się na sobotni wykład dla młodych Sheikha Abdullaha. 

Później, trwa cotygodniowy wykład. Wśród kilkunastu dziewczyn siedzących w specjalnie odgrodzonej części dla kobiet, Kamala odnajduje Nakię i pyta, czy ktoś może nagle obudzić się czując się jakby prawa fizyki nie miały zastosowania. Koleżanka pyta, czy Kamala brała narkotyki, ta jednak odpiera, że nie, to była tyko metafora. Szybko ucisza je Sheikh, poirytowany ich zachowaniem. Nakia proponuje Kamali wyjście z wykładu, ale dziewczyna odmawia, gdyż ma nakaz wrócić do domu z bratem. Po chwili daje się jednak przekonać, gdy koleżanka zapewnia, iż wrócą na końcówkę wykładu, nie m o co się martwić. Kiedy trafiają do sklepu "Cirlce Q", zastają tam pracującego Bruno. Wciąż zła na niego Kamala żegna się z nimi i odchodzi.

Poniedziałek. Bruno nie ma pojęcia, jak długo Kamala nie będzie się do niego odzywać. Vick nie jest jednak zbytnio zainteresowany problemami sercowymi brata i prosi go o pieniądze. Gdy ten mówi, iż nie ma, pada propozycja pożyczki ze sklepowej kasy. Na to Bruno również nie może się zgodzić. 

Tymczasem siedząca niedaleko Kamala zastanawia się jak rozwiązać swój problem. Nagle jej ręka zaczyna się powiększać, ucieka więc z sali. Trafia do sportowej szatni, gdzie udaje jej się opanować. Po chwili jednak powiększa się i niszczy sufit w pomieszczeniu. Z powodu hałasu, do szatni wchodzi szkolna trenerka wraz ze swoją drużyną. Kamali udało się wrócić do swoich normalnych rozmiarów, nie potrafi jednak wytłumaczyć co się stało w pomieszczeniu. Kobieta informuje więc dziewczynę, że musi zostać po lekcjach.

Później. Kamala dostaje smsa od Bruno, który chciałby z nią porozmawiać i prosi o spotkanie w Cirqle Q. Po dobyciu swej kary dziewczyna kieruje się prosto do sklepu. Nim jednak wchodzi do niego, zauważa, że coś jest nie tak. Patrząc przez szybę dostrzega zamaskowanego uzbrojonego chłopaka, celującego w stronę Bruno. Gdy dziewczyna zastanawia się co zrobić, widząc, że ma rozładowany telefon i nie może zadzwonić po policję, Bruno orientuje się, że pod maską jest jego brat. Vick tłumaczy, że myślał, iż ktoś inny tego dnia pracuje w Circle Q. Gdy brat pyta o broń, chłopak stwierdza, że nie jest nawet naładowana. Grozi jednak, iż jeżeli mu nie odda pieniędzy, Inventor się nim zajmie.

Nagle do sklepu wdziera się Captain Marvel. Robi spory bałagan, udaje jej się jednak schwytać przestępcę. Bruno prosi ją by go puściła, gdyż zaszła pomyłka. Kamala zgadza się, o ile chłopak zapewni iż nigdy tu nie wróci. Gdy ten mówi, co chciała usłyszeć, wypuszcza go. Niespodziewanie Vick chwyta za broń, która okazuje się być naładowana, i rani dziewczynę w brzuch. Tego Kamala nie planowała.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ms. Marvel vol. 3 #3 Ms. Marvel vol. 3 #3 Ms. Marvel vol. 3 #3 Ms. Marvel vol. 3 #3 Ms. Marvel vol. 3 #3 Ms. Marvel vol. 3 #3 Ms. Marvel vol. 3 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.