Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14

Postacie
Zapowiedź

ŚWIĘTUJEMY SETNY NUMER!
• 45 lat tworzenia! Nareszcie jest! Setny numer Strażników Galaktyki!
(Tak właściwei to sto pierwszy, ale mieliśmy crossover z X-Men do wydania!)
• Kapitan Brian Michael Bendis wita na pokładzie Nicka Bradshawa, gdy rozpoczyna się celebracja najpopularniejszej drużyny 2014 roku!
• Gdy GOTG przyjmują do druzyny VENOMA i CAPTAIN MARVEL pojawia się niespodzewane zagrożenie!
• Dodatkowo w rocznicowym pogrubionym numerze...dwie specjalne historie stworzone przez byłych scenarzystów GOTG Dana Abnetta i Andy'ego Lanninga!

Streszczenie

Rocket budzi Star-Lorda, ponieważ ich statek jest pod ostrzałem. Na pokładzie jest jeszcze Groot. Niestety po chwili pojazd zostaje ciężko uszkodzony, a Peter traci przytomność. Okazuje się że za atakiem stoi J'Son.

Gamora ścigana jest przez łowcę nagród. Po krótkim starciu kosmitka zostaje złapana.

Knowhere. Agent Venom i Drax udają się po zakup broni. Sprzedawca jednak każe się wynieść Flashowi, ponieważ ma na sobie pasożyta. Drax przekonuje go więc duzą ilością pieniędzy, aby mogli zrobić zakupy. Destroyer chce, aby Thompson nabył sobie lepszą broń. Kiedy dwójka po zakończeniu zakupów wychodzi ze sklepu, Douglas zostaje porwany przez Shi'ar, a Agent Venom jest teraz pozostawiony sam sobie.

Łowca nagród dostarcza Gamorę do stolicy Bractwa Badoon.

Peter budzi się w komnacie i widzi swojego ojca. J'Son chce poprawić swoje relacje z synem. Quill jednak obarcza go winą, za to, że zostawił go i matkę na pastwę losu. Jednak nie o to jest wściekły. Denerwuje go, że dorastając, odkrywał, że jego ojciec myśli o tym, że cała galaktyka powinna odpowiadać pod jego dyktando. Peter sądzi, że wszechświat powinien być wolny i rozwijać się samemu. Bez podbojów Spartax. J'Son tłumaczy się, że gdyby nie on to zrobił, to w zamian byłby to Thanos, Badoon lub Skrulle. Na odchodne oznajmia, że Guardians of the Galaxy już nie istnieją. Każdy członek drużyny został schwytany przez kogoś innego. Przywódca Spartax dodaje, że Peter jest teraz wrogiem jego imperium i nikt nie będzie go w stanie ocalić.

Captain Marvel leci w kierunku Spartax.
"Groot's Tale"

Postacie:
* Groot
* Pozostali mieszkańcy Planet X

Planet X, jakiś czas temu. Groot odkrywa grupkę gryzoni na swojej planecie i stara się z nimi zaprzyjaźnić.

Później, Groot siedzi na gałęzi jednego z drzew i sobie podśpiewuje. Nagle dostrzega, jak inni przedstawiciele jego rasy dręczą małe ssaki. Groot staje w ich obronie. Sprawia to, że zostaje zaatakowany. Po krótkiej walce, dookoła przyszłego Strażnika Galaktyki leżą tylko połamane patyki. Szybko dowiaduje się o tym rada planety i skazuje Groota na wygnanie."Fight for the Future"

Postacie:
* Major Victory, Martinex, Charlie-27, Yondu, Starhawk
* Geena Drake
* Badoon

Ziemia, Rok 3014. Badoon podbili planetę. Ludzie są teraz niewolnikami kosmitów. Pewnego dnia do obozu pracy wkracza Major Victory i wraz ze swoimi Guardians of the Galaxy pokonują grupkę najeźdźców. Po oswobodzeniu obozu, Vance informuje zebranych ludzi, gdzie mają się udać, aby żyć w bezpiecznym miejscu. Astro pyta się, która z nich to Geena Drake. Mężczyzna chce aby dziewczyna poszła z Strażnikami Galaktyki. Okazuje się, że drużyna wybrała ten obóz, ze względu na nią. Wszystko dzięki Starhawkowi. Według niego przyszłość zależy od Geeny. Teraźniejszość się co chwila zmienia, przez co bohaterowie muszą się w kółko borykać z tym samym problemem. Aby go zatrzymać, muszą się cofnąć do przeszłości, ponieważ dzieje się tam rzecz, która powstrzymuje ich od ostatecznej wygranej. 

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.