Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 7 » Captain America vol. 7 #19

Captain America vol. 7 #19

Captain America vol. 7 #19

"The Iron Nail" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Histori, która zmieni życie Kapitana Ameryki na zawsze!
• Ostateczna broń SHIELD wpadła w ręce Iron Nail!
• Kapitan uwięziony w zakręconej pułapce dr Mindbubble!
• Jet Black i Falcon muszą dokonać okropnego wyboru!

Cytat

Iron Nail: "Do you see the faces of your departed friends in S.H.I.E.L.D.? Do not mourn them... In death I have given them greater purpose than anything you S.H.I.E.L.D. could offer! And what can you do for them now, Captain?!"
Captain America: "Avenge them."

Streszczenie

Nad Saharą. Captain America obserwuje zbliżające się helicarriery i ukrywa się wewnątrz Gungrira. Ten w następnej chwili zostaje ciężko ostrzelany przez siły S.H.I.E.L.D., gdy jednak opada kurz okazuje się, że kanonada nic nie dała. Porwany pojazd kontratakuje, w kilka chwil niszcząc wrogie jednostki, a obserwujący to Cap przez chwilę wini siebie, stwierdza jednak, że musi dopaść tego, kto naprawdę jest za to odpowiedzialny i zaczyna przemierzać korytarze Gungrira, powalając stojących na jego drodze członków Shaolin Scientist Squad. Na mostku Maria Hill tymczasem rzuca się na Iron Naila, zostaje jednak schwytana w bańkę Mindbubble'a.

Tymczasem, w mieszkaniu Steve'a, Jet ogląda reportaż skupiający się na ataku na Hub i zniszczeniu helicarrierów. Domyślając się, że Rogers potrzebuje pomocy, udaje się do hangaru.

Gdy Gungrir unosi się nad morzem, Mindbubble zauważa, że jego stary przyjaciel stracił poczucie humoru, ten więc stwierdza, że Zachód terroryzuje resztę świata, a przez to podczas gdy bogaci się bogacą, biedni stają się jeszcze biedniejsi. Dodaje, że cały świat będzie musiał wspólnie uwolnić się z kajdan narzuconych przez Amerykę i że jest to jedyny sposób, by osiągnąć pokój, wtedy jednak atakuje go Cap, wytykając mu, że dla tego "pokoju" zabił setki, jeśli nie tysiące ludzi. Stwierdza, że nie zamierza nawet słuchać jego wywodów, łotr zgadza się więc, że czas na mowy minął i uwalnia ze swej blizny "egzoszkielet" upodobniający go do smoka. Gdy jednak obaj ruszają do walki, na miejscu zjawia się Doctor Mindbubble, stwierdzając, że ciągła wymiana ciosów jest nudna i zamiast tego wysyła w stronę Rogersa jedną ze swoich baniek. Ten próbuje uciekać, w końcu jednak zostaje w niej uwięziony.

Autor: S_O

Galeria numeru

Captain America vol. 7 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.