Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #5

Avengers World #5

Postacie
Zapowiedź

• Życie trójki Avengers zależy od Manifolda.

• Jakie jest jego prawdziwe przeznaczenie?

Cytat

Manifold: "I need time."
Iron Man: "And earbuds?"
Manifold: "I am going to reach out and talk to the Universe. The Zeppelin helps."

Streszczenie

Poproszony przez Captaina Americę, Iron Man udaje się do Australii, gdzie w okolicy Kata T Juta odnajduje medytującego Manifolda.

Tymczasem na pokładzie helicarriera Iliad Bruce Banner wyjaśnia grupie agentów S.H.I.E.L.D., że ich zadaniem jest znalezienie sposobu na obejście niezniszczalnej bariery wokół AIM Island. Gdy jedna z agentek zauważa, że w skład Avengers wchodzi Manifold – teleporter – Bruce pyta, czy oczekuje ona, że każdy jej problem rozwiążą nadludzie. Poza tym dodaje, że nie jest to tak łatwe.

W Australii Iron Man wyjaśnia, że nie dość, że pole siłowe wokół wyspy jest niezniszczalne – wspólnie, Thor i Hyperion nie byli się w stanie przez nią przebić – to jeszcze znajduje się w stanie superpozycji kwantowej, uniemożliwiając "normalną" teleportację. Dlatego potrzebują Manifolda – on bowiem nie przenosi się w czasoprzestrzeni, lecz ją zagina. Eden odmawia jednak, ujawniając, że od czasu wojny z Budowniczymi jego połączenie z otoczeniem osłabło – czasem przenosi się w nie to miejsce, o którym myślał, czasem nie przenosi się w ogóle. Potrzebuje czasu, by móc rozmówić się z Wszechświatem, Iron Man więc odlatuje. Jakiś czas później świadomość Edena trafia przed Captain Universe, która czeka na niego w Dreamtime – tam, gdzie mają miejsce sny. Wie ona, że wszystko jest wadliwe – Wszechświat, Ziemia, jej nosiciel, a także jej rozmówca. Wraz z rozpadem Systemu także i moc Edena ulega zmniejszeniu. Dzieje się tak z każdym Manifoldem w Multiversum. Musi on spojrzeć na siebie z zewnątrz, by się odnaleźć. Razem przechodzą przez jedne z drzwi w "wymiarze" i trafiają na obcą planetę, prosto w środek bitwy między robotami a "ludzkimi pochodniami". Co więcej, kontrola nad ciałem wraca do Tamary, nosicielki Captain Universe, która nie ma pojęcia, co się dzieje – tyle tylko, że nie trafili tam, gdzie powinni. Eden ratuje kobietę przed atakiem, przyjmując na siebie uderzenie, a gdy leży u jej stóp stwierdzając, że nie chce umrzeć w tym miejscu, Tamara wskazuje na wiszącą na niebie Ziemię, stwierdzając, że powinni być tam, razem ze swymi przyjaciółmi. Pyta, czy Eden również ją widzi.

Z powrotem w realnym świecie Eden dziękuje "Matce" za pomoc.

Na helicarrierze Bruce informuje Steve'a i Tony'ego, że udało mu się znaleźć sposób na obejście pola siłowego AIM, wtedy jednak na miejscu zjawia się Manifold, oznajmiając, że jest gotowy.

Na Barbudzie trwa spotkanie rządu imperium AIM. Forson stwierdza, że ich rozwój posuwa się bez zakłóceń, Superia zauważa jednak, że prędzej czy później będą musieli zająć się reakcją reszty świata, a Graviton dodaje, że po tym, jak wiele pracy zajęło wkupienie się między inne narody, ich ostatni ruch jest całkowicie nieproduktywny. Do tego pewnym jest, że będą musieli zająć się Avengers, na wyspie nadal są bowiem przetrzymywani członkowie drużyny. Forson odpiera, że by jedno imperium powstało, inne musi upaść. Zresztą, gdy Mściciele zaatakują, będą na to gotowi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #5 Avengers World #5 Avengers World #5 Avengers World #5 Avengers World #5 Avengers World #5 Avengers World #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.