Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man vol. 3 » Amazing Spider-Man vol. 3 #1

Amazing Spider-Man vol. 3 #1

Postacie
Zapowiedź

• Największy bohater wszechczasów powraca.
• Świat mógł się zmienić od czasu jego zniknięcie, ale to samo tyczy się Petera Parkera.
• Mając drugą szansę w życiu, nie zamierza jej zmarnować. To samo szczęście Parkera, zupełnie nowe nastawienie.
• Powraca również: naładowany Electro.

Streszczenie

Preludium. Trzynaście lat temu. Napromieniowany pająk gryzie Petera w dłoń, po czym ucieka i po drodze powtarza czynność na stopie jakiejś dziewczyny.

Teraz. White Rabbit wraz ze swoim gangiem ucieka wraz ze skradzionymi cennymi jajkami. Powstrzymuje ich Spider-Man, który pojawia się w samej masce i majtkach zrobionych z sieci.

Kilka godzin wcześniej. Parker Industries. Peter ogłasza na konferencji, że jego firma przestanie konstruować gadżety dla Spider-Mana i zrywa z nim kontakt. Po niej, Jay pyta się Parkera, co robił ostatnio, że zaniedbał swoją firmę. Chłopak nie może mu jednak odpowiedzieć, że w jego ciele przebywał Doctor Octopus, obiecuje tylko, że od teraz Parker Industries będzie dla niego priorytetem. Spogląda też na May i w myślach oznajmia, że nieważne co zrobił Ock, to zawsze będzie mu wdzięczny za uleczenie ciotki.

Anna wraca do domu. Jest zdenerwowana, że po porwaniu musi wyrabiać na nowo dokumenty i blokować karty kredytowe. Szuka też kluczy, ponieważ Peter się nie odzywa, a ona musiała się nakombinować, aby dostać się do apartamentu. Przez przypadek znajduje pierścionek zaręczynowy.

Telewizja nadaje informacje o tym jak Electro rozwalił więzienie.

Jameson siedzi w domu ze szklanką whiskey i załamany ogląda swoją rezygnacje ze stołka burmistrza. Dobija go fakt, że nawet Daily Bugle źle o nim pisze.

Parker Industries. Peter przygląda się swojemu laboratorium. Jest skołowany, ponieważ nie rozumie połowy rzeczy, gdyż nie ma takiego intelektu jak Otto. Dziwi się też, że pracownicy się go boją. Przy okazji dowiaduje się, że zdobył doktorat. Dochodzi do wniosku, że na ochłonięcie potrzeba mu jednej rzeczy i bierze klasyczny strój Spider-Mana.

Ścianołaz przemierza Nowy Jork bujając się na pajęczynie. Dostrzega nagle napad gangu White Rabbit. Postanawia powstrzymać złoczyńców. Skein szybko kontratakuje i niszczy kostium Pająka. Bohater zostaje w samej masce i natychmiast robi sobie majtki z pajęczyny.

Avengers Tower. Mściciele dochodzą do wniosku, że Peter wrócił do normalności.

Bar. Johny Storm ciśnie bekę z Spider-Mana.

Park. Mary Jane widzi co robi Peter i nazywa go idiotą.

Ścianołaz bez problemu kończy walkę i powstrzymuje złoczyńców. Po wszystkim wraca do domu. Tam zastaje Anne Marię, która oznajmia, że muszą porozmawiać. Dziewczyna widziała nagranie z nagim Spider-Manem i kojarzy charakterystyczne znamiona i pyta się Parkera co ten ma do powiedzenia o byciu Pająkiem.


"Recapturing That Old Spark"

*Electro, Deke
*8-Ball, Answer, Gibbon, Hitman, Hydro-Man, Killer Shrike, Melter, ringer, Squid, Tiger Shark, Unicorn

W barze złoczyńcy naśmiewają się z nieudaczności Electro. Max postanawia pokazać im na co go stać i powtórzyć swoje największe dokonanie [patrz New Avengers #1 - dop. Undercik]. Dillon dociera do więzienia i postanawia uwolnić skazanych. Electro jednak nie kontroluje swoich mocy, przez co robi znacznie więcej zniszczeń niż powinien.


"Crossed Paths"

*Black Cat
*Superior Spider-Man
*Spider-Man

Kilka miesięcy temu. Spider-Man obija Black Cat i oddaje ją w ręce policji.

Felicia siedzi w więzieniu i planuje zemstę na Ścianołazie.

Teraz. Po korytarzu więzienia przechodzi ogromny piorun, który rozwala wejścia do cel. To uwalnia Black Cat. Kobieta ucieka na wolność z jednym celem. Skoro Spider-Man zabrał jej wszystko, teraz on zapłaci za to życiem.


"How My Stuff Works"

*Spider-Man
*Hulk
*Doctor Octopus

Krótka historia, która w zabawny sposób przedstawia moce Spider-Mana.


"Homecoming. sort of"

*Spider-Man 2099

Spider-Man 2099 buja się na pajęczynie po Nowym Jorku. Porównuje dzisiejszy wygląd miasta, do tego w którym się wychował. Nagle dostrzega jak trójka złodziei próbuje okraść kobietę. Rusza więc w tamtym kierunku i pokonuje napastników. Uratowana dziewczyna nie jest jednak zadowolona i uderza Miquela. Oświadcza, że nie wołała o pomoc i bohater powinien się spytać czy jest tu potrzebny. Jej zdaniem, sama by sobie poradziła ze złodziejami. O'Hara zastanawia się co jest nie tak z dzisiejszymi ludźmi.


"Kaine"

*Peter Parker
*Courtney Johnson
*Scarlet Spider-, Speedball, Nova, Justice, Sun Girl, Hummingbird, Water Snake, The Other
*Evolutionaries


Peter wspomina Kaine'a. Całą jego drogę. To, że każdego dnia umierał gdyż był genetycznie wadliwy. To, że zaczynał jako złoczyńca. To, że zamienił się w potwora w czasie Spider Island. A także to, jak go uratował. Od tamtego czasu zamieszkał w Huston.

The Four Seasons Hotel, Huston. Courtney opowiada Peterowi o tym, że Kaine był potworem i zmienił się w wielkiego pająka. Parker dochodzi do wniosku, że jego Clone przeszedł własne The Other [patrz "The Other: Evolve or Die" - dop. Undercik]. Do rozmowy dołącza przypadkowy przechodzeń, który stwierdza, że Peter musi być bratem Scarlet Spidera. Meżczyzna zaczyna opowiadać o tym, że Kaine był cały czas zły, ale zły na siebie, za to że nie był kimś takim jak Parker. Nie dostrzegał jednak, że był bohaterem. Że uratował między innymi Donalda Melanda. Że oszczędził życie Kravenowi. Przechodzeń sugeruje, żeby Peter popytał ludzi co myślą o Scarlet Spiderze.

Peter wraca samolotem do Nowego Jorku. Wspomina ludzi, którzy pozytywnie mówią o Kaine'ie. Okazuje się, że może klon nie dopuszczał teog do siebie, ale Scarlet Spider był takim samym bohaterem jak Spider-Man. Parker ma nadzieje, że jego brat odnalazł dla siebie miejsce.

Kaine wraz z New Warriors walczy z Evolutionaries.


"Amazing Reality"

*Clayton Cole
*Spider-Man
*Burgral
*Crusher Hogan, Max Shiffman

Clayton Cole podziwia Spider-Mana jak walczy na gali wrestlingu. Sam wrzuca nagranie z walki do internetu. Kiedy dowiaduje się, że Ścianołaz pojawi się w telewizji, postanawia udać się na nagranie występu.

Stojąc w kolejce zauważa osobę włamująca się na zaplecze. Chce się tam udać, ale będzie oznaczać do stracenie miejsce w kolejce. Postanawia więc nie reagować.

Clayton ogląda występ Spider-Mana i się nim zachwyca. Na zakończenie dostaje autograf od Ścianołaza.

W domu Cole szyje własną wersję maski Spider-Mana.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1 Amazing Spider-Man vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.