Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #3

Wolverine & the X-Men vol. 2 #3

Wolverine & the X-Men vol. 2 #3

"Tomorrow Never Learns" - Chapter 3: "True Believers"

Postacie
Zapowiedź

• Czas zadać sobie bardzo ważne pytanie: czego oni chcą od Quentina Quire?
• Przełomowe wydarzenie w życiu Logana i Ororo Munro!

Streszczenie

W "ruinach" Instytutu wewnątrz swego umysłu Storm odnajduje fotografię swojej pierwszej drużyny, która daje jej siłę, by odeprzeć telepatyczny atak Faithful Johna. Atakuje go, ten jednak oświadcza, że nawet śmierć nie powstrzyma go przed wypełnieniem jego misji, po czym, kontrolując jednego z Bamfów, teleportuje się. Wolverine wyjaśnia Ororo, że ich przeciwnik twierdzi, że jest członkiem Klanu Askani i że chce zabić Evana, nim ten stanie się Apocalypsem. Stwierdza, że nie zamierza pozwolić, by to, co musiał zrobić jako część X-Force stało się ponownie i zamierza ruszyć w pościg, pewien, że Quentin sobie poradzi – wiedzą w końcu, że w przyszłości będzie X-Manem. Storm przekonuje go jednak, że może to być pułapka i że muszą wierzyć w to, że Doopowi i uczniom uda się powstrzymać łotra choć przez chwilę.

Quentin Quire budzi się w sypialni, pytając, czy Edan Younge zamierza go tu przetrzymywać, ten więc ujawnia, że znajdują się w umyśle mutanta. Zaprasza go na "przechadzkę", podczas której mijają "Black Bug Room", w którym Quentin odnajduje wizję siebie będącego sługą Logana. Nie to jednak Younge chce mu pokazać i otwiera inne drzwi.

W Instytucie Jean Grey Eye-Boy zauważa zjawiającego się na horyzoncie Faithful Johna i ostrzega pozostałych uczniów. Doop rzuca się na intruza, ten jednak zaczyna kontrolować Bamfy, które teleportują kosmitę. Gdy studenci zaczynają uciekać do środka, John zaczyna walczyć z Krakoą.

Edan prowadzi Quentina na szczyt południowoamerykańskiej piramidy, którą chłopak skądś rozpoznaje. Younge wyjaśnia więc, że wspomnienie to należy do Phoenixa – tej cząstki, która go dotknęła. Dodaje, że w tym miejscu, jak w tysiącach innych, podobnych, w całym Wszechświecie, wielbiono Phoenixa, poświęcając się i odradzając w jego płomieniach. Cały Wszechświat został bowiem wykuty w jego ogniu, a gdy zaczął się rozszerzać, także i Phoenix zaczął się rozpraszać. Ewolucja gatunków ma za zadanie odnalezienie nosiciela, który będzie w stanie utrzymać pełnię mocy istoty – a teraz to Quentin jest tym nosicielem. Ten jednak nie jest zainteresowany tym wszystkim i wraca do "sypialni", Younge stwierdza więc, że rozumie, że chłopak się boi. Dodaje, że to wina jego nauczycieli, którzy próbowali go omamić. Wręcza mu psychiczną "zapałkę", którą może ponownie rozpalić płomienie, wtedy jednak do pomieszczenia przebijają się Wolverine i Storm. Wdarłszy się do umysłu Wolverine'a i odnajdując wspomnienia, które przesłał mu Faithful John, Quire rzuca "zapałkę" w stronę Edana, a gdy ten zostaje ogarnięty płomieniami, Quentin chwyta Bamfa i teleportuje się. Nagle posiwiały i pomarszczony, Younge wysyła swoje "seksowne zakonnice" przeciwko X-Men.

W Instytucie Jean Grey Faithful John zapewnia pokonaną Krakoę, że niedługo wszystko dobiegnie końca. W środku budynku Idie sprzecza się z Hisako na temat tego, co powinni zrobić, a po chwili, wraz z Hellionem i Rockslidem staje przeciwko intruzowi, oskarżając go o atak na uczniów. Ten odpiera więc, że nie przybył z nimi walczyć, lecz ich uczyć, i wysyła wszystkim wizję przyszłości, w której Evan stał się Apocalypsem. Zapewnia, że nie pozwoli, by stała się ona rzeczywistością.

Tymczasem Quentin ląduje gdzieś w górach, po kolana w śniegu. Gdy mdleje, ktoś staje przed nim.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #3 Wolverine & the X-Men vol. 2 #3 Wolverine & the X-Men vol. 2 #3 Wolverine & the X-Men vol. 2 #3 Wolverine & the X-Men vol. 2 #3 Wolverine & the X-Men vol. 2 #3 Wolverine & the X-Men vol. 2 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.