Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 3 » Uncanny X-Men vol. 3 #20

Uncanny X-Men vol. 3 #20

Uncanny X-Men vol. 3 #20

"Uncanny X-Men Vs. S.H.I.E.L.D" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Cyclops i jego zbuntowani X- Men ruszają na S.H.I.E.L.D.!
• Zbliżają się do odnalezienia ludzi z S.H.I.E.L.D. odpowiedzialnych za Sentinele, które omal ich nie zabiły. Okazuje sie jednak, że wpadają na jeszcze większe zagrożenie!

Cytat

Goldballs: "Wait, the young one or the blue furry one?"

Cyclops: "Blue furry. The young one hasn't learned to hate me yet."

Streszczenie

Atlanta. Hill w dalszym ciągu przesłuchuje Hijacka. Wtedy dostaje też informacje o ataku Sentineli na drużynę Cyclopsa w Chicago. Okazuje się, że nie należą one do S.H.I.E.L.D.. Po chwili w mieszkaniu zostaje sam Bond, gdyż agenci ruszają zająć się nowym tropem.

Helicarier. S.H.I.E.L.D. próbuje zlokalizować Summersa, ale zniknął im z radarów. Nagle Hill słyszy Cyclopsa. Okazuje się, że komunikuje się z nią telepatycznie, a cała załoga statku jest jakby zamrożona w czasie. Scott obwinia Marię za ataki Sentineli. Ta zapiera się, że nie ma z tym nic wspólnego. Summers stwierdza, że nawet jeśli tak jest, to nadal agencja nie robi nic w sprawie tych ataków. Hill prosi więc, aby ktoś z jego drużyny zajrzał do jej głowy i przekonał się, że to prawda. Kukułki potwierdzją, że agentka mówi prawdę, ale myśli, że ataki robotów, mogą mieć coś wspólnego z jej oragnizacją. Równie dobrze te informacje mogą być ukryte przed Marią. Telepatki informują, że Hill martwi się, że jeżeli T.A.R.C.Z.A. ma z tym coś wspólnego, to może nie potrafić tego zatrzymać. Przy okazji okazuje się, że Cyclops wydaje sie atrakcyjny dla kobiety. Maria wie o Sentinelach tyle co X-Men i to ją najbardziej przeraża. Na koniec Summers dodaje, że z telepatami żyje większość życia i wie, że to czego się dowiedział może być zwykłą zaszczepioną bujdą. Do czasu kiedy nie dostanie dowodów, X-Men są na wojnie z S.H.I.E.L.D.. Już poza swoją głową, Maria zarządza czerwony alarm. Niestety cały personel helicarriera leży nieprzytomny.

Madripoor. Blob włamuje się do miejsca przechowywania Dazzler. Nakrywają go na tym Mystique i Sabretooth. Informują go, że nie powinien tak robić i jeśli chce hormonu to wystarczy poprosić. Frederick przeprasza mutantkę i w zamian dostaje koleją dawkę narkotyku. Tymczasem Raven musi wracać na Helicarrier.

Helicarrier. Dazzler melduje się przed Hill, która jest wkurzona na mutantkę. Po tym co przed chwilą zaszło, jest wkurzona biernością podopiecznej. Alison oznajmia, że nie wie gdzie jest Summers, ale wyśledziła Magneto na Madripoorze. Maria prosi, aby ta podążyła tym śladem. Hill podejrzewa, że może Erik ma coś wspólnego z Sentinelami.

Tajemnicza postać przygląda sie rozmowie Hill z Dazzler, która wyświetla się na ekranie w jego tajnej bazie. Tam też zajmuje się budową kolejnych Sentineli.

Atlanta. Hijack postanawia opuścić swój dom. Przechodząca w pobliżu staruszka zdaje raport do S.H.I.E.L.D., że Bond jest w ruchu.

Szkoła Xaviera. Cyclops stwierdza, że ich nowy wróg wie jak manioulować Cerebro. To właśnie tak zwabią X-Men w pułapkę. Na świecie tylko kilka osób wie jak działa to urządzenie - Magneto, Xavier, prawdopodobnie Stark i Richards, a także Hank McCoy. Summers stwierdza, że Beast w nienawiści do niego, byłby do czegoś takiego zdolny. Cyclops postanawia więc udać się do szkoły Wolverine'a. Teleportuje się tam razem z Magik.

Szkoła im. Jean Grey. Przed Cyclopsem stawiają się Icemana, Storm, Rachel i Beast. Oświadczają, że Scott nie jest tu mile widziany. Summers tłumaczy McCoy'owi obecną sytację z Cerebro i prosi, aby Beast pokazał mu dowód, że nie stoi nad atakami Sentineli. Wtedy Cyclops niekontrolowanie wypuszcza energię z oczu.

Helicarrier otrzymuje sygnał Summersa. Hill oznajmia, że wszyscy mają być na stanowiskach bojowych i szykować się na areszt Scotta..

Autor: Undercik

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20 Uncanny X-Men vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.