Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #2

Magneto vol. 3 #2

Postacie
Zapowiedź

• Koszmary z przeszłości Magneto wpływają na jego teraźniejsze działania, kiedy poluje na najnowsze zagrożenie dla rodzaju mutantów.
• Tymczasem, S.H.I.E.L.D. wpada na trop nowych wyznawców Magneto.

Streszczenie

Mountain Air w Kalifornii. Agenci S.H.I.E.L.D. przesłuchują ludzi zaatakowanych na posterunku przez Magneto – z których co prawda wielu zostało rannych, ale nikt nie zginął. Nagle zauważają gapiów zjawiających się przy wejściu – jak się okazuje, fanów Mistrza Magnetyzmu.

Ten znajduje się tymczasem w Down Acres, gdzie zbudowane zostało miasteczko namiotowe dla ludzi, którzy nie mają się gdzie udać. Atmosfera beznadziei i zniechęcenia przywodzi mu na myśl czas, który spędził w 1942 w Getcie Warszawskim. Pewnej nocy, wraz z dwójką znajomych, Avnerem i Levim, próbował przemycić jedzenie z powrotem do środka, gdy jednak przechodzili przez dziurę w murze, Avner został zauważony przez nazistowski patrol. Gdy próbowali od niego wyciągnąć, kto jeszcze brał w tym udział, na miejscu zjawił się agent SS, który postawił chłopaka przed wyborem – jeśli poda im imiona swoich wspólników, zostanie puszczony wolno, jeśli jednak tego nie zrobi, zginie on i cała jego rodzina. Przyciśnięty do muru, Avner podał im imię Leviego, a słysząc to, Max kazał przyjacielowi ostrzec swoją rodzinę. Gdy jednak Avner za namową Niemca pochylił się, by zacząć zbierać przemycane jedzenie, ten go zastrzelił.

Teraz. W Down Acres Magnus trafia na Samuela, który zabiera go do namiotu-kuchni i częstuje zupą. Zdaje sobie sprawę z tego, jak ciężkie są obecne czasy, dodaje jednak, że można albo użalać się nad sobą, albo nauczyć się czegoś ze swoich niepowodzeń. Magneto ma jednak dość czczego gadania i wprost stwierdza, że przybył tu wysłany przez Coltona. Samuel wyjaśnia więc, że, jak wspominał, czasy są ciężkie, dlatego, gdy na miejscu zaczęli się zjawiać ludzie oferujący pracę, wielu udało się z nimi, on jednak zwrócił uwagę na to, że ci, którzy się na to zgodzili, nigdy nie wracali. Z czasem przybysze przestali pytać o ochotników i zaczęli ich porywać.

Wieczorem. Przygotowując się do ataku, Magnus rozmyśla o wydarzeniach z Getta. Stwierdza, że Avner wyjawił imię Leviego, a nie jego, co pozwoliło mu na przeżycie i, lata później, wpłynięcie na losy świata. Gdy nocą do pola namiotowego zbliżają się wozy, mutant ciska w przybyłych garściami kontrolowanych magnetycznie gwoździ, zabijając wszystkich poza jednym. Stając nad nim z wycelowanym pistoletem, Magneto żąda odpowiedzi, zapewniając, że jeśli będzie współpracował, przeżyje. Gdy jednak mężczyzna udziela odpowiedzi, Magnus strzela.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #2 Magneto vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.