Avalon » Serie komiksowe » All-New Doop » All-New Doop #1

All-New Doop #1

Postacie
Zapowiedź

Żyjący na marginesie X-Men, Doop przeraża zarówno X-Menów jak i czytelników. Jednakże, kiedy zostaje uwikłany w sprawy mutantów (i prywatne życie Kitty Pryde), Doop zostanie wypchnięty przed światła jupiterów. Historia udowodni, że Doop to najpotężniejszy z X-Menów.

Cytat

Shadowcat: "An engagement ring. Made of rancid meat. Boy, and they say romance is dead."

Streszczenie

"Jestem duchem marginesów, a to jest historia o przed, niemal i po. To jest historia o postaci z marginesu zwanej Doopem i obsesji która może zmienić świat."

Gdzieś w Doopprzestrzeni. Doop czyta książkę, pisze coś i nagle rozlega się budzik który wrzeszczy w kółko: "Cześć, Kitty.". Zielona istota łapię kartkę i wychodzi.

Prawdziwy świat. X-Men Cyclopsa i All-New X-Men z Shadowcat spotykają się na placu boju [patrz X-Men: Battle of the Atom #1, zresztą wydarzenia z tego crossovera będą sie przwijać przez całą miniserię – dop. Undercik]. Mimo, że walczą z Sentinelami, bohaterowie czują się cały czas obserwowani. W zamieszaniu Doop przekazuje Kitty list. Po chwili zjawia się oryginalny Iceman, który widzi mutantkę z kartką w dłoni. 

Tymczasem Doop kameruje wydarzenia. Nagle laser z oka Sentinela powala oryginalnego Cyclopsa. Doop odnajduje Triage, strzela mu plaskacza i zaciąga, aby uleczył Scotta. Po chwili Christopher ożywia Summersa, a Doom przenosi się za margines. 

Tam przelatuje pobieżnie przez wydarzenia z Battle of the Atom i ląduje w momencie, kiedy rzekomi X-Men z przyszłości przenieśli się do teraźniejszości. 

Oryginalny i współczesny Iceman dyskutują o swojej przyszłej wersji. Nagle Wolverine rozpoczyna bójkę. Podczas walki dwójka lodowych mutantów zaczyna rozmawiać o liście który dostała Kitty. Młodszy Bobby myślał, że to sprawka jego teraźniejszej wersji. Współczesny Bobby jednak jest zaskoczony całą sytuacją i natychmiast ochrzania młodszego siebie, aby się skupił na tym co się dzieje. 

Doop reperuje Blackbirda, kiedy w hangarze zjawiają się oryginalni Jean i Scott. Razem postanawiają uciec, a Doop siedzi między mechanizmami. Zielona istota kończy naprawę, po czym wyskakuje z odlatującego samolotu. 

Doop wraca do szkoły Jean Grey, gdzie widzi, jak Xorn zdjęła maskę.

Doop przenosi się do innego pomieszczenia. Tam widzi Rachel i Kitty rozmawiające o obecnych wydarzeniach. Pryde dostrzega Doopa i mówi telepatce, że dołączy do niej zaraz w kuchni. Shadowcat od razu pyta Doopa dlaczego ten ją śledzi i o co mu chodzi. Dziewczyna jednak nie rozumie mowy rozmówcy. Zielona istota wskazuje na list, który wcześniej wręczył. Kitty zaczyna go więc czytać i w wielkim szoku dowiaduje się, że Doop chce zostać jej mężem. Ten wyjmuje pierścionek i przyklęka przed Pryde. Shadowcat stwierdza, że nie ma takiej możliwości, skoro zielona istota nie mówi po angielsku, a nawet ludzku. Nie wie jakby mieli się komunikować. Doop nagle zaczyna się rozrywać i oznajmia. Po chwili jest już cały i zdrów i oznajmia, że teraz może mówić po angielsku, po czym pyta, co teraz powstrzymuje ich przed pobraniem się.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1 All-New Doop #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.