Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Power » Ultimate Power #8

Ultimate Power #8

Ultimate Power #8

Postacie
Zapowiedź

Do międzywymiarowej walki wkracza nowy gracz, który psuje szyki generałowi Fury'emu. Ultimates nagle znajdują się w najgorszym położeniu z możliwych, a to źle wróży ich Ziemi.

Cytat

Wolverine: "What the hell are you made of?"

Hyperion: "Righteousness."

Wolverine: "Oh. You're one of those people."

Streszczenie

X-Men i uwolniony przez nich Reed Richards walczą z inną wersją Squadronu Supreme, która przed chwilą się pojawiła. Hyperion każe części swojej drużyny rozdzielić się i dowiedzieć jak najwięcej o zastanej przez nich sytuacji. Whizzer, który jest najszybszy, mówi, że on się tym zajmie. Wolverine atakuje pazurami Hyperiona, który w odpowiedzi spala mu pół twarzy swoją termo-wizją, ale to oczywiście nie powstrzymuje mutanta. Reed, walcząc z Shapem, dziwi się, dlaczego Squadron ma swoje sobowtóry, ale jego przeciwnik zupełnie nie rozumie, o co mu chodzi. Cyclops i Storm, ostrzeliwując się z Power Princess i Doctorem Spectrum, zastanawiają się, co się tu dzieje, i dochodzą do wniosku, że ten Squadron nie jest tym samym, który pojawił się na ich Ziemi i zabrał ze sobą Richardsa. Słysząc ich rozmowę, Power Princess stwierdza, że ich przeciwnicy są tak samo zdezorientowani jak oni. Spectrum odpowiada, że Hyperion wiedział co robi, prowadząc ich do miejsca, z którego przybyła sonda, która pojawiła się na ich świecie.

 

Whizzer szybko porusza się wśród walczących ze sobą tutejszym Squadronem, Ultimates i Doctorem Doomem, po czym wraca do „swojego” Hyperiona i mówi mu, że coś tu nie gra. Do tego samego wniosku dochodzi drugi Hyperion. Thor nie przejmuje się tym i wciąż go okłada, ale Zarda i Ledger przekonują go, że najrozsądniejszym wyjściem będzie zawieszenie broni. Czują, że coś się zmieniło, a poziom ich mocy zmniejszył się o połowę, jak gdyby się rozdzielili. I jeżeli przybysze rzeczywiście mają rację co do niewinności Reeda, to zamiast walczyć dalej, powinni razem ze Squadronem odnaleźć prawdziwych sprawców odpowiedzialnych za zniszczenie świata Squadronu.

 

Doctor Doom mówi do Iron Mana, żeby się poddał, a być może będzie mógł mu służyć w jego nowym królestwie. Stark pyta się złoczyńcy, czy to on jest winny śmierci tylu ludzi na tej Ziemi. Doom w odpowiedzi poraża go ładunkiem energii. Myśląc, że zwyciężył, jest zaskoczony, kiedy potężnym ciosem na ziemię powala go Ben Grimm, który mówi, że był pewien niewinności Reeda. Cieszy się, że w pobliżu nie ma pozostałych członków Fantastycznej Czwórki, więc nikt go nie powstrzyma przed odegraniem się na Victorze. Doom wyciąga ręce w kierunku Grimma, celując do niego, ale ten wyrywa je i z zaskoczeniem zauważa, że jego przeciwnik to w rzeczywistości robot. Zawiedziony rozrywa go na kawałki i zabiera jego płynne wnętrze, aby pokazać Reedowi, bo uważa, że jego przyjaciela to zainteresuje.

 

Tymczasem Richards spodziewa się kłopotów widząc, że właśnie doszło do spotkania dwóch Hyperionów. Obaj każą drugiemu poddać się, ale żaden oczywiście nie słucha, jedynie powtarza słowa swojego odpowiednika i ruszają do walki. Po chwili dołączają do nich obie Zardy i obaj Ledgerowie.

 

Gdzie indziej. Nighthawk znajduje Kapitana Amerykę i mówi, że zna jego oraz jego Avengers. Rogers jest zdziwiony odpowiadając, że jego drużyna nazywa się Ultimates i nigdy się spotkali. Richmond dziwi się jeszcze bardziej niż Steve, kiedy zauważa swojego odpowiednika. Scarlet Witch mówi Kapitanowi, że wiedziała, że coś takiego może się stać, jeżeli użyje swojej magii na tym świecie, ale Quicksilver jej nie słuchał. Obie wersje Arcanny Jones zgodnie twierdzą, że Wanda ma z czego się tłumaczyć.

 

Pokład Helicarriera. Spider-Man ma wątpliwości, czy to, co zamierza zrobić Fury, to dobry pomysł. Nick twierdzi, że jeżeli dwie strony walczą ze sobą, to należy wprowadzić trzecią siłę, która je zjednoczy. Peter pyta się, co jeżeli ta trzecia siła zacznie zjadać ludzi, ale Fury odpowiada, że to właśnie on ma go pilnować. Hulk, bo to o nim mowa, już nie może się doczekać wejścia do akcji. Wyskakuje z Helicarriera, a przylepiony do niego siecią Spider-Man wylatuje za nim.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Ultimate Power #8 Ultimate Power #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.