Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 5 » Avengers vol. 5 #27

Avengers vol. 5 #27

Avengers vol. 5 #27

"Only Dirt... Six Feet Deep"

Postacie
Zapowiedź

• Sekret za All-New Avengers.
• Naukowa wojna szaleje na świecie.
• Odpowiedzi na pytania, których woleliście nie poznać.

Streszczenie

W swoim pokoju-izolatce Bruce Banner rozmawia ze swoją alternatywną wersją, od której dowiaduje się, że on i reszta jego Avengers przybyli z pomocą naukowców ubranych w żółte kombinezony. Sam wyjaśnia, że zbudował pomieszczenie z pomocą adamantium i vibranium na okazje, gdy jest w złym humorze, alternatywny Banner nie może jednak uwierzyć w to, że jego rozmówca nadal przeistacza się w Hulka pod wpływem gniewu. Tłumaczy, że sam przeszedł lobotomię, która pozbawiła go możliwości czucia emocji, a jego alter-ego jest kontrolowane przez pozostałych członków zespołu, którzy lubią się wymieniać tym obowiązkiem – coś, co nie jest zaskoczeniem, zważywszy na to, jak terroryzowali mieszkańców swego świata. Przybysz zaczyna szukać lodówki, a wtedy Banner-616 powala go stwierdzając, że na pewno w głębi czuje złość.

Na AIM Island Scientist Supreme dokonuje egzekucji na agencie, którego niekompetencja doprowadziła do obecnej sytuacji, Superia natomiast stwierdza, że świadkowie zdarzenia nie byli w stanie dokładnie przyjrzeć się ich Adaptoidom, jedynymi więc, którzy mogą ujawnić ich istnienie, są Avengers z innego świata, z którymi walczą "tutejsi" Mściciele. Forson nakazuje grupie agentów sprowadzić przybyszy z powrotem, by mogli ich wysłać do ich świata, żywych lub martwych.

Nad ulicami Nowego Jorku Iron Man walczy ze swoim odpowiednikiem, którym okazuje się być Jarvis. Ujawnia on, że zabił Howarda Starka po tym, gdy ten zbudował zbroję, po czym zadusił Tony'ego w kołysce, Stark uderza więc repulsorami w jego odsłoniętą twarz. Thor tymczasem, z pomocą Hyperiona, powala Thorra, gdy jednak walka zdaje się zbliżać się do końca, na miejscu zjawia się Hulk, który atakuje "naszego" Odinsona. Wtedy do akcji wkraczają agenci AIM, którzy zamykają wszystkich walczących w bańce czasowej. Uruchomiwszy bariery chroniące ich przed działaniem bańki – która zaczyna ulegać degeneracji, gdy tylko przez nią przechodzą – zaczynają rozdzielać Mścicieli z obu światów. Choć jeden z agentów proponuje, by zabić herosów na miejscu, jego przełożony odmawia, stwierdzając, że nie mogą zostawić po sobie żadnych śladów.

Na AIM Island Adaptoidy docierają do Augeru. Uruchomiwszy urządzenie, wyruszają w podróż po Multiversum.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27 Avengers vol. 5 #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.