Avalon » Serie komiksowe » Winter Soldier: The Bitter March » Winter Soldier: The Bitter March #2

Winter Soldier: The Bitter March #2

Postacie
Zapowiedź

• Agent Ran Shen eskortuje dwóch najważniszych ludzi na planecie!
• Na drodze stoi mu tylko Winter Soldier. A jemu z kolei przeszkadza jedynie... oddział HYDRY z Kanclerz Cassandrą i Madam Worm na czele!

Streszczenie

Rok 1966. Po trzech dniach marszu Ran i Hitzigowie docierają do nrosvekistańskiego miasteczka, gdzie w sklepie agent korzysta z telefonu. Kontaktuje się z Horacem Littlefieldem, informując go o swojej sytuacji. Ten znajduje pociąg, którym agent będzie mógł dostać się do Berlina, informując też, że na stacji ukryta jest paczka z bronią, przygotowana przez Nicka. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Winter Soldier, który serią z karabinu zabija sklepikarza. Następnie staje na drodze uciekinierom, wtedy jednak za nimi pojawia się radiowóz milicji, do którego zabójca zaczyna strzelać, otwierając się na atak Shena. Ten strzela do niego wybuchową strzałą z ręcznej wyrzutni – a choć Winter Soldier zasłania się swoich mechanicznym ramieniem, eksplozja nadal go powala. Gdy Shen odnajduje Petera i całą trójką zaczynają uciekać, powalony Sowieta zaczyna do nich celować, wtedy jednak przypomina sobie, gdy Captain America uczył go, jako Bucky'ego, korzystania z broni i jak tłumaczył mu, by nigdy nie strzelał do uciekającego wroga.

Jakiś czas później. Gdy w przedziale pociągu Mila opatruje rany Rana, ten przyznaje, że nie jest w stanie powiedzieć, co ich czeka w Stanach, stwierdza jednak, że będą mogli sprzedać nazistowskie sekrety w zamian za ułaskawienie i nowe życie. Peter jednak wybucha, stwierdzając, że nie zamierza pomóc zachodnim imperialistom w zwyciężeniu Zimnej Wojny i wychodzi. Mila przeprasza za męża, stwierdzając, że wojna go odmieniła, przyznaje też, że pracując nad Formułą nie myślała nad jej negatywnymi konsekwencjami. Gdy jednak zobaczyła, co nazistowscy naukowcy robili za jej pomocą, była przerażona. Po wojnie chciała się ukryć, jej mąż jednak postanowił sprzedać Formułę Hydrze. Stwierdza, że po tym, jak jej ojciec zginął podczas I Wojny Światowej, chciała odmienić świat na lepsze, teraz jednak jej badania mogą doprowadzić do kolejnej wojny. Ran zapewnia, że ją rozumie, ujawniając, że jego ojciec został zabity przez łamistrajków, gdy próbował walczyć o sprawiedliwość dla pracowników. W tej chwili na miejscu zjawia się pracownik kolei – tak naprawdę kontakt S.H.I.E.L.D., przynoszący informacje o agentach Hydry działających w okolicy.

W wagonie restauracyjnym Peter tymczasem spotyka się z Drainem – psychicznym zabójcą na usługach Hydry. Wyjaśnia, że udało im się zgubić radzieckiego agenta, jego żona zaś znajduje się w ich wagonie z Amerykaninem. Stwierdza, że nie pozwoli, by jej badania wpadły w imperialistyczne ręce, choć szybko się poprawia, zapewniając, że Formuła jest ich wspólnym odkryciem. Drain zaś oświadcza, że w razie czego są gotowi na powrót Rosjanina.

Tego wieczora. Mila wyjaśnia Shenowi swoje poglądy na komunizm – choć w teorii jest to wspaniały system, wszystko zależy od dostępności surowców. Gdy te stają się rzadsze, cierpią najniższe klasy, o których władza nie myśli – skorumpowane struktury są bowiem kolejnym problemem, a jedynym sposobem, by komunizm działał, jest znalezienie altruistycznego dowódcy. Wtedy na miejscu zjawia się Peter, krytykując mrzonki żony, nim jednak Shen zdąży go uciszyć, przez okno przebija się Winter Soldier, który rzuca się na agenta. Gdy Hitzigowie zaczynają uciekać, przez drzwi wchodzi zaś człowiek Hydry, uzbrojony w elektryczne rękawice...

Autor: S_O

Galeria numeru

Winter Soldier: The Bitter March #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.