Avalon » Serie komiksowe » Guardians Of The Galaxy vol. 3 » Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13

"The Trial of Jean Grey" Conclusion

Postacie
Zapowiedź

• Zakończenie "The Trial of Jean Grey" wstrząśnie oboma zespołami!

Cytat

Iceman: "How about a home cooked dinner? Or maybe KFC."

Gamora: "I told you to stop trying to charm me, young boy."
Iceman: "I wasn't even trying. It's just me. I can't help it."

Streszczenie

Jean jest gotowa oddać się w ręce Gladiatora, po tym co dziś usłyszała. Ciekawi ją tylko jedno. Dlaczego chcą zabić ją, która może w jakimś stopniu kontrolować Phoenixa, skoro jak jej nie będzie, byt znajdzie innego nosiciela. Grey byłaby wstanie zaakceptować wszystko, tylko, że właśnie się dowiedziała, że cała jej rodzina została wymordowano na wszelki wypadek, a na to się nie godzi. Mutanta przybiera różową formę i atakuje kosmitę. Walka pomiędzy X-Men, Guardians, Starjammers a Imperial Guard zaczyna się na nowo. W pewnym momencie Oracle prosi Marvel Girl, aby ta przestała pomiatać Kallarkiem. Kiedy to nie przynosi skutku, wchodzi do umysłu dziewczyny. Tam próbuje uspokić mutantkę, ostrzegając ją, że korzysta z nowej mocy, której nie jest jeszcze w stanie kontrolować. Jean jednak wie co robi i oznajmia, że wie kim jest i na pewno nie jest to Phoenix. Jest ostatnią z klanu Greyów. Tymczasem Marvel Girl dalej walczy z Gladiatorem. W pewnym momencie nacierają na siebie z olbrzymia siłą, przez co dwójka traci na chwilę przytomność i upada na ziemię. Sybil telepatycznie sugeruje wszystkim zebranym, że nastał koniec walki. Kiedy już Jean i Gladiator się podnieśli, obie strony stoją na przeciwko siebie. Oracle prosi Kallarka, aby ułaskawił Grey. Kiedy ten odmawia, do głosu dochodzi Cyclops. Summers oświadcza, że to jest koniec i X-Men wracają do domu. Grozi także kosmicie, że jeżeli zbliży się ponownie do Jean, to go zabije. Gladiator stwierdza, że wtedy wszyscy poniosą konsekwencje tego, że Phoenix powróci. Wtedy Marvel Girl wraca do swojej różowej formy i oznajmia, że już historia się zmieniła, ponieważ posiada moc, której nie miał oryginał. Dodatkowo Peter informuje, że Ziemia jest pod ochroną Guardiansów. Oracle jeszcze telepatycznie sugeruje swojemu przywódcy, aby odpuścił. Tak teź się staje. Kallark na odchodne pyta tylko Star-Lorda o to, z iloma kosmicznymi imperiami może prowadzić wojnę. Oświadcza też, że nie bedzie tu więcej miłe widziany.

Statek Guardians. Bohaterowie odpoczywają po potyczce. Jean czuje się już lepiej, a Strażnicy martwią się swoim obecnym położeniem.

Ziemia. Przychodzi czas pożegnania. Iceman nieumiejętnie próbuje poderwać Gamore, Groot zaczyna konwersacje z drzewami. Rocket Racoon spotyka miejscowe szopy. Shadowcat dziękuje za pomoc Peterowi. Tem przekazuje mutantkę komunikator, na wypadek, gdyby chciała się z nim skontatkować. Na odchodne Kitty całuje Star-Lorda w policzek. Na koniec Cyclops oznajmia, że postanowił spędzić trochę czasu z tatą i wyruszy z nim w kosmos. Chłopak żegna sie z kolegami z drużyny i odlatuje. X-23 patrzy ze smutkiem na znikający na niebie statek. Angel zastanawia się, co teraz będzie, jak znajdą sposób na powrót do swoich czasów.

Kiedy wszyscy już wrócili do bazy, na miejscu zostaje sama Jean, której oczy zaczynają się świecić na róźowo, a na ustach pojawia się gniew.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13 Guardians Of The Galaxy vol. 3 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.