Avalon » Serie komiksowe » All-New Invaders » All-New Invaders #3

All-New Invaders #3

All-New Invaders #3

"Gods and Soldiers" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Plan jest postanowiony - aby uratować Namora, Invaders udają się na Halę!
• Namor vs. Tenalth i Pursuer Corps!
• Gościnny występ kogoś niespodziewanego!

Streszczenie

Trzy dni temu. Tanalth atakuje Namora, który stwierdza, że popełniła on błąd, robiąc to pośrodku oceanu. Ta jednak ujawnia, że studiowała Sub-Marinera i wie, że jego siła jest równocześnie jego słabością. Wykorzystała bowiem pewność siebie, jaką prezentuje w pobliżu wody, by przygotować pułapkę. W następnej chwili z morza wyłaniają się żołnierze Kree, którzy miotaczami "wysysają" wilgoć z jego ciała. Wkrótce później Namor budzi się na Hali, uwięziony przed Supremora, który uruchamia urządzenie, dzięki któremu jest w stanie dostać się do wspomnień Atlantydy.

Teraz. Quinjet z Captainem Americą i Torchem na pokładzie ląduje przed Avengers Mansion. Wewnątrz Steve wyjaśnia, że Aarkus ostatnio miał pewne kłopoty z synem Profesora X, Davidem Hallerem [patrz X-Men Legacy vol. 2 #9 i #19-20 – przyp. S_O], skontaktował się więc z X-Men, mając nadzieję na to, że wiedzą oni coś na temat jego obecnego miejsca pobytu – po czym wysłał tam Bucky'ego. Sam zaś kontaktuje się Thorem, by ostrzec go o broni Kree, ten więc ujawnia, że wiedzą o niej – Balder poinformował ich o niej, gdy sam, wieki temu, padł jej ofiarą. Freya rzuciła wtedy urok, który uczynił ich odpornymi na moce urządzenia – poza Helą, która uważała się za naturalnie odporną. Zmieniła jednak zdanie, gdy trafiła pod kontrolę nazistów.

Winter Soldier przemierza Detroit, w końcu trafiając na bezdomnego i jego psa, i prosi Visiona, by ten się ujawnił. Gdy Aarkus porzuca formę czworonoga, Bucky wyjaśnia sytuację i prosi o pomoc, kosmita zabiera go w chmurze dymu do swego "gabinetu" – przejścia wypełnionego drzwiami do jego dawnych "żyć". Vision wyjaśnia, że nadal są one uchylone, na wypadek, gdyby pojawiły się tam jakieś ślady, które wcześniej przeoczył. Nie chce jednak wyjaśniać, o śladach czego mówił, zamiast tego przenosząc się i Winter Soldiera do pustyni White Sands w Nowym Meksyku, gdzie czekają już Captain i Torch. Wyjaśniwszy swój plan i wręczywszy pozostałym lokalizatory, Steve i Jim podpalają Quinjet, dając Aarkusowi wystarczająco dużo dymu, by mógł użyć swych mocy do przeniesienia ich na Halę. Po chwili rzeczywiście trafiają na planetę-stolicę imperium Kree, zostają jednak otoczeni przez Tanalth i jej oddział. Gdy herosi ujawniają, że God's Whisper nie działa na Asgardczyków, kobieta wyśmiewa ich i przypomina, że Supreme Intelligence jest wszechwiedzący i zna tysiące innych bóstw. W następnej chwili na miejscu zjawia się Ikaris, członek Eternals.

Autor: S_O

Galeria numeru

All-New Invaders #3 All-New Invaders #3 All-New Invaders #3 All-New Invaders #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.