Avalon » Serie komiksowe » Nova vol. 5 » Nova vol. 5 #14

Nova vol. 5 #14

Nova vol. 5 #14

"Road to Knowhere"

Postacie
Zapowiedź

• Nowa przygoda z Betta Ray Billem!
• Sam i Bill próbują naprawić błędy Novy.

Streszczenie

Gdzieś na obrzeżach dawnego Imperium Skrullów statek kosmiczny zaatakowany przez Skaarna opada ku pobliskiej planecie, właśnie przybyły Nova ratuje jednak jego kapitan, która została wyssana przez dziurę w poszyciu, zatyka wyrwę polem siłowym i wraz z Beta Ray Billem pomaga ustabilizować orbitę pojazdu. Gdy wyruszają w dalszą drogę, Sam przytacza swoją ostatnią rozmowę ze Skaarnem, a na jej podstawie Bill domyśla się, gdzie handlarz niewolników mógł się udać. W czasie podróży w nadprzestrzeni Sam pyta, skąd jego kompan zdobył swoje moce, ten odpiera więc, że historia powstania Stormbreakera jest długa i zawiła, postanawia za to opowiedzieć inną historię. Zanim po raz pierwszy spotkał Thora, walczył z demonami atakującymi flotę, której strzegł, a widząc, że nie wygra z potworami, postanowił otworzyć śluzę swego statku i pozwolić, by próżnia zajęła się jego przeciwnikami. On sam też został wyssany, uratował go jednak członek Nova Corps, w którym rozpoznał Ziemianina. Nigdy mu nie podziękował, obecną misję uważa więc za sposób na zwrócenie przysługi. Niedługo później docierają na Knowhere, gdzie Bill pokrótce wyjaśnia Samowi genezę miejsca. Następnie owija się swą peleryną, by ukryć swą prawdziwą tożsamość i zaczyna szukać Skaarna. Ten znajduje się w jednej ze spelunek na stacji, gdzie próbuje dobić targu z pewnym handlarzem bronią. Gdy ten nie jest zainteresowany jego niewolnikami, pirat strzela do niego i chwyta kontroler mechanicznego War Bringera – gigantycznego robota zakamuflowanego na zewnątrz. Wtedy odnajduje go Beta Ray Bill, nie tracąc nerwów Skaarn kontaktuje się więc ze swoim inżynierem, każąc mu zabić jeńców, jeśli cokolwiek mu się stanie. Tymczasem na zewnątrz stacji Nova zostaje zaatakowany przez War Bringera, który zaczyna miażdżyć go w swoich dłoniach. Sam wytwarza jednak potężny impuls, dzięki któremu uwalnia się z uścisku, i chwytając gigantyczne "kable" sterczące z uciętego karku głowy Celestiala owija nimi robota. Następnie wypełnia je energią grawimetryczną, dzięki czemu robot eksploduje. Chwilę później na miejscu zjawia się jednak Beta Ray Bill, który informuje kompana o szantażu, który wykorzystał Skaarn. Wyjaśnia, że pirat żąda, by obaj herosi dali się przeteleportować na drugi koniec Wszechświata, w przeciwnym wypadku grożąc śmiercią schwytanych Korbinitów. Nova stwierdza jednak, że ma pewien plan.

Niedługo później. Beta Ray Bill i Nova udają się do pomieszczenia Continuum Cortex, teleportu Knowhere, gdzie czeka już Skaarn. Obaj stają na platformie, skąd zostają przeniesieni w nieznane. Okazuje się jednak, że "Nova" był jedynie hologramem wytworzonym przez Sama. Gdy Skaarn odchodzi, chłopak dopada do konsoli kontrolnej, zastanawiając się, jak ściągnąć Billa z powrotem, nagle jednak słyszy w swojej głowie czyjś głos, proszący o pomoc. Podążając za jego wskazaniami, Sam dociera do celi, w której jednak odkrywa jedynie rannego psa. Cosmo wyjaśnia, że to właśnie on i prosi, by bohater pomógł mu odbić Knowhere z rąk Skaarna.

Autor: S_O

Galeria numeru

Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14 Nova vol. 5 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.