Avalon » Serie komiksowe » New Warriors vol. 5 » New Warriors vol. 5 #2

New Warriors vol. 5 #2

Postacie
Zapowiedź

• Evolutionaries wypowiadają wojnę wszystkiemu, co nie jest ludzkie!
• Co High Evolutionary chce od Novy?
• Sun Girl i Haechi u Morlocków! Justice i Speedball w walce o magię! Scarlet Spider odmawia walki u boku reszty!

Streszczenie

W nowojorskim metrze pewne dziecko zauważa, że jeden z pasażerów ma na głowie róg, gdy nagle wagon wykoleja się. Gdy kaptur pasażera odsłania jego róg, pozostali stwierdzają, że jest mutantem lub Inhumaninem i to on wywołał wypadek, i zaczynają uciekać. Ten jednak, powstawszy, udaje się w stronę światła na końcu tunelu, gdzie odkrywa walczącą z evolutionarymi Sun Girl.

W New Salem evolutionary atakują Justice'a i Vertigo, a wyczuwając, że Vance jest mutantem, ujawniają, że niegdyś mieli za zadanie chronić jego rasę, zostali jednak zdradzeni. Po chwili na miejscu zjawiają się Speedball i reszta Salem Seven, istoty postanawiają więc pobrać próbkę tkanek Brutacusa i znikać – Justice jednak odpycha ich telekinetycznym pulsem, który przebija "maskę" jednego z nich, ujawniając twarz człekokształtnego. Stwierdzając, że nadchodzi dzień osądu, evolutionary znikają więc.

W Meksyku Kaine rzuca się do walki z Faorą, ta jednak okazuje się zwinniejsza i silniejsza od niego. Sama jednak pada ofiarą mocy Aracely, która odkrywa, że wbrew temu, co myślał jej kompan, Atlantydka nie zabiła swych pobratymców. Ta wyjaśnia więc, że w poszukiwaniu pewnej osoby trafiła na Lemurię, która została zaatakowana przez Deviantów – w trakcie walki na miejscu zjawili się jednak nowi wojownicy, którzy zaczęli zabijać członków obu ras. Klon stwierdza, że nie obchodzi go to, wtedy jednak na miejscu zjawiają się evolutionary.

Justice ląduje wraz ze Speedballem na dachu Avengers Tower, gdzie wita ich Jarvis. Vance zagląda do bazy danych Mścicieli, gdzie odnajduje notkę od Cyclopsa, opisującą ostatnie starcie X-Men z Evolutionarymi [patrz X-Men: Giant-Size i X-Men vol. 2 #12-15 – przyp. S_O]. Wtedy komputer informuje o eksplozji w metrze, zauważając więc, że na miejscu nie ma żadnych Mścicieli, New Warriors postanawiają to sprawdzić.

W podziemiach Nowego Jorku otaczający Sun Girl evolutionary oświadczają, że nie wiedzieli, że jest ona zwykłym człowiekiem i zapewniają, że walczą o bezpieczeństwo jej rasy – poprzez zabicie mutantów. Selah wznawia jednak atak, istoty stwierdzają więc, że nie mają innego wyboru i postanawiają ją zabić – w ostatniej chwili jednak zostaje ona zasłonięta przez rogatego pasażera z metra, który absorbuje ich ataki. Evolutionary rozpoznają w nim Inhumanina, wtedy jednak na miejscu zjawiają się Justice i Speedball, istoty postanawiają więc dokonać odwrotu.

Sam Alexander budzi się, uwięziony, w laboratorium High Evolutionary'ego wewnątrz Góry Wundagore. Łotr oświadcza, że przygotowuje się na ostateczny osąd – bogowie bowiem wracają na Ziemię, a on zamierza się upewnić, że ludzkość przeżyje.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2 New Warriors vol. 5 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.