Avalon » Serie komiksowe » Avengers World » Avengers World #4

Avengers World #4

Postacie
Zapowiedź

• Powstanie Miasta Umarłych.
• StarBrand vs. duchy z jego przeszłości.

Cytat

Starbrand: "Please... Please... I just wanna get out of here..."
Kelly: "Of course you do. Run off to space or the Savage Land or wherever... Anywhere but here. Anywhere but the place where you have to face what you've done. All the pain you caused."

Streszczenie

Grupa Avengers przemierza uliczki podziemnego miasta pod Velletri, w końcu docierając do "potoku" wypełnionego czarnym i gęstym jak smoła śluzem. Nagle ze strumienia zaczynają wyłaniać się demony, herosi zaczynają więc z nimi walczyć – poza Starbrandem, który nadal słyszy głosy umarłych, a teraz jeden z nich zaczął wzywać go po imieniu. Podążając zań Kevin odnajduje swoją znajomą, Kelly Overton, która zaczyna przed nim uciekać. Pędząc za nią Kevin trafia... z powrotem do swojej szkoły.

Na helicarrierze Iliad Bruce zauważa, że mimo tak licznego składu, nikt z Avengers nie zna się na magii, na szczęście jednak Maria Hill ma lepsze kontakty i teraz przedstawia im Sebastiana Druida, który nadaje holograficznie z Nepalu. Dowiedziawszy się jednak, gdzie zostali wysłani Avengers stwierdza, że będzie potrzebował transportu.

Starbrand rozpoznaje, że "wrócił" do dnia White Eventu i próbuje ostrzec zebranych, jest jednak ignorowany. Jedyną osobą, która zwraca na niego uwagę, jest Kelly, Kevin próbuje jej więc powiedzieć, że jeśli tu zostaną, wszyscy zginą, dziewczyna jednak poprawia go – to on wszystkich zabije. Chłopak próbuje wyjaśnić, że coś było nie tak z wydarzeniem, dzięki któremu zyskał moce, i przepraszając mówi, że chce się jedynie stąd wydostać. Kelly odpiera, że nie chce się po prostu skonfrontować z tym, do czego doprowadził, więc ucieka w kosmos czy do Savage Land. Dodaje, że choć ją niespecjalnie obchodzi, co się z nim stanie, pozostali zmarli w mieście woleliby zająć jego miejsce na powierzchni. W następnej chwili armia duchów otacza Starbranda.

Na pokładzie helicarriera Druid wyjaśnia, że pod Velletri – i kilkoma innymi europejskimi miastami – istnieją miasta zmarłych wybudowane w XV i XVI wieku przez członków Kultu Entropii. Są one "magnesami na duchy", więżąc je w środku. Mimo, że siła i wpływy Kultu z czasem malały, przez kolejne lata miasta te uzbierały pokaźną moc, na tyle dużą, by jej kontrolowanie wymagało potężnego maga. Tymczasem pod Velletri duchy przynoszą Starbranda przed oblicze nowej władczyni miasta – Morgan le Fay.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers World #4 Avengers World #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.