Avalon » Serie komiksowe » Magneto vol. 3 » Magneto vol. 3 #1

Magneto vol. 3 #1

Postacie
Zapowiedź

Kiedyś najbardziej niebezpieczny mutant na planecie, Magneto nie jest już jednak tym samym człowiekiem co kiedyś. Po dołączenia do Cyclopsa i X-Men, Erik Lehnsherr został kolejnym pionkiem w czyjejś wojnie. Ale teraz, jest zdeterminowany by walczyć o przetrwanie mutantów na swoich zasadach, Magneto wyrusza aby odzyskać to co stracił ... i pokaże światu dlaczego powinien drżeć na dźwięk jego imienia. Magneto będzie bronił przyszłości mutantów polując na każde zagrożenie, które może wpłynąć na jego rasę i nie będzie bał się ubrudzić przy tym rąk krwią.

Cytat

Magneto: "I have been known by many names. Max Eisenhardt. Erik Lehnsherr. Magnus. Magneto. Each name marks its own sin. And one day I'll answer for those offenses. But not today."

Streszczenie

Cape Girardean w Missouri. W zniszczonej kawiarni barista jest przesłuchiwany przez agentów S.H.I.E.L.D.. Wyjaśnia, że po jakimś czasie zaczyna się wykonywać swoją pracę z automatu, dla odwrócenia uwagi czasem obserwuje więc gości. Jednym z nich był doktor Hatcher, stały klient. Tego dnia dosiadł się do niego pewien mężczyzna, który przez chwilę z nim porozmawiał, po czym, jednym ruchem ręki, wyciągnął z ust doktora jego plomby – po czym wyrzucił go na zewnątrz i "zastąpił" je znakami drogowymi. Stwierdza, że agenci muszą uważać – widział twarz atakującego i wie, że zabicie kogoś było dla niego równie automatyczne, jak dla niego samego parzenie kawy.

W motelu w Beloit w Kansas Magneto stwierdza, że pewnego dnia zostanie ukarany za swe czyny – tak, jak Hatcher, znany też pod wieloma innymi imionami, zapłacił za pracę dla anty-mutancich organizacji takich, jak Purifiers, Right czy Friends of Humanity – nie będzie to jednak miało miejsca dzisiaj. Nagle do drzwi puka pokojówka, "pan Sullivan", jak Magnus się przedstawił, dziękuje jednak za propozycję posprzątania, kobieta wręcza mu więc gazety, o które prosił. Wykorzystuje je, żeby znaleźć informacje o atakach na mutantów, w pełni świadom, że S.H.I.E.L.D. zaczęło umieszczać w nich fałszywe artykuły, mając nadzieję na wyciągnięcie go z ukrycia. Jeden z tekstów przykuwa jego uwagę – o mężczyźnie, który przyznał się do trzech zabójstw i sam stawił się na posterunku.

Jakiś czas później, Mountain Air w Kalifornii. Magneto udaje się na posterunek policji, rozmyślając o mordercy – bezdomnym imieniem Colton Hendry. Stwierdza, że na razie znajduje się on w areszcie, wkrótce jednak zaginie w gąszczu biurokracji i, być może, zostanie uwolniony. Nie może na to pozwolić, dlatego atakuje zebranych w budynku i przebija się do aresztu. Widząc go, Hendry próbuje wyjaśnić, że jest niebezpieczny i że nie chciał nikogo zabijać, nagle jednak dostaje konwulsji. Po chwili kontrolę nad jego ciałem przejmują mechaniczne implanty, które wykryły mutanta, cyborg zaczyna go więc ostrzeliwać. Rozpoznając technologię Omega Sentineli, Magnus wyrywa implanty z ciała mężczyzny i, stwierdzając, że jest on ofiarą w tym samym stopniu, co zabici mutanci, pyta, kto mu to zrobił. Colton wysyła go więc do Down Acres, po czym, umierając, zapewnia, że nikogo nie chciał skrzywdzić, działał jednak jak automat.

Autor: S_O

Galeria numeru

Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1 Magneto vol. 3 #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.