Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 3 » X-Men vol. 3 #12

X-Men vol. 3 #12

X-Men vol. 3 #12

"Ghosts" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• The Sisterhood jest nareszcie w komplecie i rozpoczyna sie walka o przywództwo!
• The X-Men musza wybrać ruszyć za Arkea Sentinels, czy za the Sisterhood.

Streszczenie

Japonia. Sisterhood usuwa świadomość Lady Deathstrike z umierającego ciała Any Cortes, przeszczepiając ją do umysłu Reiko. Samo ciało staje się nowym miejscem "zamieszkania" świadomości Madelyne Pryor, a to dzięki magii Enchantress.

W X-Jecie unoszącym się nad Japonią X-Men przygotowują się do ataku. Rachel wyjaśnia, że badając martwą próbkę Arkei, Sublime odkrył, że choć techno-wirus działa niczym inteligencja rojowa, istnieje "królowa" kontrolująca wszystko, Arkea Prime – i to ona właśnie przejęła kontrolę nad ciałem Reiko. Sabra i Gabriel Shepherd odizolowali ich cel tak, by Arkea nie mogła uciec przewodami. Informację o lokacji otrzymali natomiast od samej Any Cortes, która wplątała się w sytuację, która ją przerosła. Bohaterki wyskakują z samolotu, a podczas, gdy reszta jest spowalniana przez Storm i Rachel, M na pełnym pędzie uderza w Enchantress. Przebiwszy się z nią do podziemi ostrzega, że powstrzymywała się, jeśli jednak Asgardka zamierza kontynuować walkę, będzie korzystała z pełni swych sił. Oświadcza, że Arkea zginie, jej wspólniczki mają jednak możliwość poddania się. Psylocke tymczasem atakuje Typhoid Mary, którą rozprasza stwierdzając, że po pokonaniu Arkei jej świadomości ponownie się rozdzielą, po czym ją nokautuje. Storm i Rachel stają tymczasem naprzeciw Arkei, której towarzyszą Selene i Madelyne. Choć Pryor powala swoją niby-córkę, Ororo daje obu starym przeciwniczkom możliwość pokojowego rozwiązania sprawy – jeśli pozwolą im zniszczyć Arkeę, będą mogły udać się, gdziekolwiek zechcą. Gdy istota zaczyna histeryzować, mutantki stwierdzają, że to dobra oferta i odchodzą. Arkea próbuje przejąć kontrolę nad Storm, zostaje jednak zatrzymana przez Monet. Następnie do przeciwniczki podchodzi Karima, ujawniając, że Sublime przygotował dla niej specjalną broń, która ma zniszczyć wszelkie ślady istoty, nie krzywdząc przy tym nosiciela. Dokonawszy egzekucji, Shapandar oświadcza, że nie wróci do X-Men, ujawniając, że otrzymała propozycję pracy z Sabrą i Shepherdem, który właśnie przybył, by ją zabrać.

Tymczasem, na Catalinie. Jubilee materializuje się na twarzy jednego z Sentineli i rozprasza go wystarczająco długo, by Quentin Quire był w stanie przejąć nad nim kontrolę i zniszczyć za pomocą jego uzbrojenia wszystkie trzy roboty. Obserwująca to wszystko Mercury pyta, czemu Bling! złożyła na nią skargę, ta więc wyjaśnia, że z jej wyglądem i orientacją seksualną jest samotna nawet w takiej szkole, co ich, i miała nadzieję, że Cessily ją zrozumie, ta jednak zamiast tego ją zaatakowała. Mercury odpiera więc, że jeśli chciała spędzać razem czas, powinna ją spytać osobiście, zamiast zostawiać jej liściki. Pogodziwszy się, dziewczyny wsiadają na pokład X-Jeta wraz z Hellionem i Jubilee, którą Cipher informuje, że drużyna Storm odnalazła Arkeę Prime. Wampirzyca stwierdza jednak, że X-Men sobie z tym poradzą.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12 X-Men vol. 3 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.