Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #24

All-New X-Men #24

All-New X-Men #24

"The Trial of Jean Grey" Part 5

Postacie
Zapowiedź

• X-Men oraz Guardians vs. Gladiator a stawką jest los Jean Grey!
• Życie jednego członka X-Men zmieni sie na zawsze!

Streszczenie

Gladiator czeka, aż Jean odpowie na zarzuty. Ta jednak milczy. Kallark uznaje więc to za przyznanie się do winy, ale zanim to oznajmi, na scenę wpada J'Son, który oświadcza, że dziewczyna jest niewinna. Przywódca Spartax zaczyna przemowę, w której zaznacza, że Grey nie popełniła jeszcze tych czynów, a prawo do jej sądzenia ma cała galaktyka, bo nie tylko Shi'ar ucierpieli na działalności Phoenix. Przy tym przypomina, że już raz zbrodnie zostały ukarane, przez zabicie całej rodziny Jean. Na koniec dodaje, że gdyby Grey rzeczywiście miała nadal tą moc, to nie pozwoliłaby się uwięzić.

Tymczasem w przestrzeni kosmicznej statki Shi'ar zabierają na pokład nieprzytomną Angele. Kiedy kosmici chcą się bliżej przyjrzeć kobiecie, ta otwiera oczy.

Guardians, X-Men i Starjammers czekają na odpowiedź. Nagle dostają informację, że Angela poradziła sobie wzorowo i przejęła statek Shi'ar.

Jean Grey zostaje wyniesiona z sali sądowej. Tam zostaje jedynie Kallark i J'Son, którzy kłócą się o zasadność procesu. Dyskusje przerywa Oracle, która telepatycznie wyczuła, że coś jest nie tak. Cała tójka wybiega z sali i widzi powaloną na ziemię Imperial Guard. Sybil boi się tego, że Gladiator chce zabić Jean, ponieważ jeśli ona się tego dowiedziała, to i dla Grey nie było to problemem. Dochodzi do tego fakt, że mutantka dowiedziała się także o tym, co spotkało jej rodzinę. J'Son odchodzi z uśmiechem, wiedząc, że osiągnął swój cel.

Ekipa która przybywa na ratunek Jean, dowiaduje się z wieży kontrolnej, że dziewczyna uciekła po wyprowadzeniu jej z sali sądowej. To pociesza X-Men, którzy wraz z kosmicznymi kompanami udają się na powierzchnie planety, aby pomóc Grey.

Jean ucieka przez planetę Shi'ar. W końcu znajduje tymczasową kryjówkę i zaczyna myśleć o Phoenix.

Guardians, X-Men i Starjammers wychodzą ze statku. Przed nimi pojawia się Gladiator na czele Imperial Guard. Rozpoczyna się walka. Shi'ar zaczyna powoli wygrywać, kiedy pojawia się Jean. Dziewczyna prosi o przerwanie starcia, po czym oznajmia, że Kallark miał racje, a ona sama jest winna.

Autor: Undercik

Galeria numeru

All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24 All-New X-Men #24

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.