Avalon » Serie komiksowe » Wolverine & the X-Men vol. 2 » Wolverine & the X-Men vol. 2 #2

Wolverine & the X-Men vol. 2 #2

Wolverine & the X-Men vol. 2 #2

"Tomorrow Never Learns" - chapter 2: "Storm Chasers"

Postacie
Zapowiedź

Witamy w JEAN GREY SCHOOL OF HIGHER LEARNING! Wolverine, Storm i reszta kadry nauczycielskiej musza wyedukować nową generację potężnych, ale niedoświadczonych mutantów! Ale kiedy sami musza zmagać się z śmiertelnymi przeciwnikami i osobistymi kryzysami, czy X-Men dadzą radę prowadzić szkołę i ją bronić? W Jean Grey School nigdy nie wiesz co może pójść nie tak. Jaka tajemnicza organizacja czai się w cieniu, aby zniszczyć sanktuarium mutantów prowadzone przez Wolverine'a? Te pytania oraz inne znajdą swoje odpowiedzi w nowej serii Wolverine and the X-Men!

Streszczenie

Była z nimi od początku – ich ciekawość, ich pomysłowość, ich pasja: iskra wewnątrz nich. Dzięki niej udało im się okiełznać ten świat, z czasem jednak ta iskra została im odebrana. Dyrektor Phoenix Corporation, Edan Younge, zapewnia jednak, że nie musi tak być. Wystarczy, by ludzie słuchający go powstali. Spośród wielu, transmisję tę ogląda też Quentin Quire.

Tymczasem, gdzie indziej w Instytucie, Wolverine zaczyna szukać Chucklesa, nie zamierzając pozwolić na oczernianie pamięci Jean. Ororo próbuje go zatrzymać, dopiero jednak piorun u jego stóp zwraca na nią jego uwagę. Storm zapewnia, że kochała Jean Grey jak siostrę, nie zamierza jednak pozwolić, by tak oczywisty atak wpłynął na jej wspomnienia. Logan przyznaje więc, że być może czyni to z samolubnych pobudek, dodaje jednak, że Jean nie może sama się bronić, ktoś więc będzie musiał zrobić to za nią – a poza tym, jeśli pozwolą innym na takie ataki na mutantów, nigdy się one nie skończą. Nagle do nauczycieli podchodzi Idie, informując, że choć próbowała go powstrzymać, Quentin Quire znowu uciekł.

Tymczasem, gdzie indziej w Instytucie, Evan stwierdza, że nie rozumie, czemu Quentin robi to, co robi – ma w końcu wszystko: uwagę nauczycieli, respekt wśród uczniów, a nawet najlepszą dziewczynę w szkole. Stwierdza, trzymając w dłoni the World, że Quire ma w rękach cały świat.

Wolverine i Storm kontaktują się z Anolem, który wyjaśnia, że choć Worthington Industries nie są w stanie odkryć, w jaki sposób Phoenix Corporation zdołało tak szybko się rozwinąć, wiedzą, gdzie znajduje się ich baza – w zniszczonym podczas walki z Phoenix Five San Lorenzo, odbudowanym w mgnieniu oka. Gdy Logan zaczyna się zastanawiać, czy zniknięcie Quentina ma jakikolwiek związek z Korporacją, Armor wskazuje na obraz satelitarny, na którym widać młodego mutanta. Ten wchodzi do siedziby firmy, gdzie czekają już "seksowne zakonnice". Nagle jednak staje przed nim gigantyczna postać, która przekupuje jego Bamfa, po czym wdziera się do umysłu telepaty, by dowiedzieć się, ile wie on o przyszłości. Trafia na wspomnienie ze spotkania ze starszą wersją Quentina, którego młody Quire oskarżył o porzucenie własnych aspiracji, ten więc pokazał mu wizje przyszłości. Odnalazłszy to, czego szukał, mężczyzna puszcza półprzytomnego Quentina, przyznając, że choć spaczony, był to obraz przyszłości, od której on sam nigdy się nie uwolni. Wtedy na miejscu zjawiają się Storm i Wolverine, Faithful John atakuje więc Ororo telepatycznie, zamykając ją w wizji szkoły, która zaczyna zapadać się wokół niej.

Tymczasem, w Instytucie, Armor przygotowuje pozostałych uczniów do ewentualnego ataku, przypominając, że Bamfy są ich "wyjściem awaryjnym". Wyraźnie niezadowolona Idie zaczyna kłócić się z Hisako, Evan próbuje ją więc uspokoić, zapewniając, że Quentinowi nic się nie stanie. Dziewczyna odpiera więc, że to nie o Quire'a się martwi, lecz o wszystkich innych.

Faithful John unika ciosów Wolverine'a, informując, że był szkolony przez Bractwo Askani i wytyka mu, że znajduje ukojenie jedynie w swoim własnym cierpieniu. Chwyta go i wbijając mu psychiczny sztylet ukazuje mu to, czego dokonał – stał się "ojcem Apocalypse'a". Oświadcza, że nawet, jeśli powstrzyma to w tym świecie, jego wspomnienia wszystkiego, co wycierpiał, nadal pozostaną razem z nim. Gdy odchodzi, a "seksowne zakonnice" zabierają Quentina, ledwo przytomny Logan próbuje przemówić do Ororo, stwierdzając, że ich przeciwnik chce zabić Evana.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine & the X-Men vol. 2 #2 Wolverine & the X-Men vol. 2 #2 Wolverine & the X-Men vol. 2 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.