Avalon » Serie komiksowe » Deadpool vol. 3 » Deadpool vol. 3 #26

Deadpool vol. 3 #26

Deadpool vol. 3 #26

"Death Comes to Tinseltown (or The Last Hitler)"

Postacie
Zapowiedź

• Kolejny odcinek z przeszłości Deadpoola! Tym razem przenosimy się do ... lat 50-tych?!
• Tak jest – Deadpool cofa sie w czasie, aby uratować Nicka Fury ...
• Przed podróżującym w czasie Hitlerem!

Cytat

Hitler: "Ach. Another time traveler! I must have done something terrible in a past life to face so many assassins!"

Streszczenie

Berlin, rok 1945. W swoim bunkrze Adolf Hitler planuje atak na Nicka Fury'ego i jego Howling Commandos za pomocą swej Czwartej Armii, jego dowódcy informują go jednak, że doborowa amerykańska drużyna już pokonała Armię. Słysząc to, fuhrer wpada w szał i wypada z pokoju. Na korytarzu zostaje zaatakowany przez kolejnego z wielu męczących go podróżników w czasie, którego łatwo powala i zabija. Widząc jednak wehikuł czasu wpada na pewien pomysł – wsiadając doń postanawia zabić Nicka Fury'ego.

Los Angeles, rok 1954. Nick Fury zagląda do knajpy, z której wypada wściekła kobieta. Odziany w czerń i czerwień jegomość wyjaśnia, że chciała go ona wynająć do odnalezienia jej siostry, domyślił się jednak, że tak naprawdę chciała ją zabić i stać się jedyną spadkobierczynią rodzinnej fortuny. Ujawnia też, że wie, że następnego dnia Fury ma polecieć do Waszyngtonu, gdzie zostanie agentem CIA, oświadcza jednak, że tak się nie stanie – a to dlatego, że dziś umrze. Wręcza weteranowi gazetę z opisującym to wydarzenie artykułem, a gdy Nick stwierdza, że może to być podróbka, jego rozmówca wyciąga medalik, który Nick sam mu wręczył w przyszłości. Gdy Fury w końcu daje mu wiarę, Deadpool wyjaśnia, że Adolf Hitler położył ręce na wehikule czasu, a on jest jego głównym celem – po tym, jak zatrzymał się w latach swojej młodości, by skrytykować swe własne zdolności artystyczne, wyruszył w lata dzieciństwa Nicka, tam jednak został przepędzony przez gang urwisów, w XXI wieku natomiast trafił nie na tego Nicka, którego się spodziewał. Jego kolejnym celem został więc rok 1954 – po wojnie, lecz zanim Fury został agentem. Razem wsiadają do samochodu, wkrótce zostają jednak ostrzelani przez pasażerów innego auta. Dzięki mistrzostwu kierownicy Wade'a i celnemu oku Nicka udaje im się pokonać napastników, wtedy jednak Hitler staje przed nimi, kontrolując gigantycznego robota z przyszłości. Kule z karabinu nie rysują nawet powierzchni, a choć eksplozja benzyny i porażenie prądem z wiszących nad nim przewodów spowalnia fuhrera, szybko zabija on Fury'ego i Deadpoola, który dopiero co wrzucił pocztówkę do skrzynki pocztowej.

W przyszłości pocztówkę tę odbiera Cable, który tropił Hitlera po czasoprzestrzeni. Dzięki wskazówkom od Wade'a wie, gdzie i kiedy ma się udać, wpierw musi jednak wrócić do przyszłości.

Z powrotem w 1954, eksplozja benzyny i porażenie prądem z wiszących nad nim przewodów spowalnia fuhrera, gdy jednak przygotowuje się do ataku, powstrzymuje go Cable, korzystający z robota z jeszcze dalszej przyszłości. Szybko powala Hitlera, który po chwili zostaje podziurawiony jak sito przez całą trójkę. Nathan stwierdza, że muszą odesłać ciało Adolfa z powrotem do 1945, tam więc Deadpool finguje "samobójstwo" Niemca. Z powrotem w 1954 wręcza Fury'emu w prezencie karabin, którym zabił Hitlera, po czym stwierdza, że musi odpocząć i proponuje Wakandę w latach sześćdziesiątych.

Autor: S_O

Galeria numeru

Deadpool vol. 3 #26 Deadpool vol. 3 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.