Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man Team-Up » Superior Spider-Man Team-Up #11

Superior Spider-Man Team-Up #11

Postacie
Zapowiedź

• SSM wspomina o nigdy wcześniej nie widzianym duecie Doc Ock/Green Goblin.
• Brakowało wam ASM? Oto on. W walce ze swoimi dwoma największymi rywalami.
• Kim będzie Superior Spider-Man? I jakie konsekwencje ta wcześniejsza przygoda ma na chwile obecną?

Streszczenie

Walcząc u boku Spider-Mana z roku 2099 przeciwko Spider-Slayerom ozdobionym twarzą Normana Osborna, Spider-Man wspomina czasy, gdy po raz pierwszy spotkał się z oryginalnym Green Goblinem – jeszcze jako Otto Octavius.

Lata temu. Otto zjawia się w zamku w Europie, do którego został zaproszony przez uznawanego za martwego Normana Osborna. Gdy zostają sam na sam, Norman wciska przycisk przy swoim biurku, a spodziewając się pułapki, Octopus atakuje gospodarza. Po chwili jednak na miejscu zjawia się lokaj z drinkami, przerywając potyczkę. Po ochłonięciu, Norman oznajmia, że zaprosił doktora, by razem znaleźć sposób na ostateczne pokonanie Spider-Mana, a gdy ten przypomina, że już raz próbował współpracować z innymi w tym celu, Osborn odpiera, że tym razem nie będzie łączyć sił z podrzędnymi łotrzykami, lecz największym przeciwnikiem Pająka.

Kolejne tygodnie obaj poświęcają na pracę, z czasem stając się sobie coraz bliżsi. Pewnego wieczora Norman stwierdza, że nie spodziewał się, że ich współpraca doprowadzi do przyjaźni, przyznając, że jedynym przyjacielem w jego życiu była żona, Emily, która zmarła niedługo po narodzinach ich syna. Żartuje, że to i tak więcej przyjaciół, niż miał Otto, ten więc ujawnia, że miał narzeczoną – nim stał się Doctorem Octopusem, oświadczył się współpracownicy, Mary Alice Anders, jego matka była jednak przeciwna związkowi, musiał więc zerwać zaręczyny. Norman pyta, czy Otto zastanawiał się nad powrotem do kobiety, ten więc stwierdza, że najpierw chce osiągnąć swój cel i zostać największym naukowcem na świecie. Słysząc to, Osborn wpada w szał, stwierdzając, że powinien mieć na celu zniszczenie Spider-Mana – tak, jak on sam. Otto próbuje wyjaśnić, że po prostu chce osiągnąć to za pomocą nauki, Goblin jednak jest zbyt nie zamierza słuchać głosu rozsądku i atakuje wspólnika. Dopiero gdy Octavius krzyczy, że powinni pracować nad zniszczeniem Spider-Mana, zamiast walczyć ze sobą, Norman uspokaja się.

Kolejne tygodnie poświęcone zostają na dopracowanie wspólnego projektu łotrów – zbroi Octo-Goblina. Gdy zostaje ona ukończona, Otto wraca do Stanów, by wszystko przygotować, pewnego wieczora otrzymuje jednak telefon od Normana, który każe mu stawić się w szpitalu. Tam Goblin przypomina ich "sprzeczkę" i wyjaśnia, że doszedł do wniosku, że Octopus nie może zrozumieć jego puntu widzenia, dopóki nie zrozumie jego cierpienia. Ujawnia, że odnalazł Mary Alice – i zepchnął jej samochód z drogi. Nie stało się jej jednak nic poważnego... ale gdy trafiła do szpitala, zainfekował ją śmiertelnym wirusem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man Team-Up #11 Superior Spider-Man Team-Up #11 Superior Spider-Man Team-Up #11 Superior Spider-Man Team-Up #11 Superior Spider-Man Team-Up #11 Superior Spider-Man Team-Up #11 Superior Spider-Man Team-Up #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.