Avalon » Serie komiksowe » Superior Spider-Man » Superior Spider-Man #30

Superior Spider-Man #30

Superior Spider-Man #30

"Goblin Nation" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Wszystko co wydarzyło się wcześniej zmierzało do tego momentu.
• Najważniejsze wydarzenie w życiu Superior Spider-Mana.
• To co nastąpi, nie da się cofnąć!

Cytat

Spider-Man [do Petera Parkera]: "You said so yourself. When lives are at stake, you don't hesitate. Today, you will own up to it. Today, you must accept that you... are superior."

Streszczenie

Goblin King wykorzystuje ekrany Spider-Slayerów, by zaprezentować Spider-Manom kolejną swą zakładniczkę – Annę Marię. Zapewnia, że da Pająkowi wskazówkę co do jej miejsca pobytu, jeśli zostawi swego partnera na pastwę robotów. Miguel jest pewien, że łotr chce ich rozdzielić, wie bowiem, że razem będą w stanie pokonać Slayery, gdy jednak się odwraca, odkrywa, że Spider-Mana już przy nim nie ma. Ten przemierza miasto ogarnięte chaosem, z którym poradzić próbują sobie policja, a także Mściciele i inni herosi.

Na konferencji prasowej Burmistrz Jameson próbuje wyjaśnić, że za przejęcie kontroli nad Slayerami powinno odpowiadać Alchemax, nadająca z siedziby firmy Liz Allan oświadcza jednak, że burmistrz wprowadził je do akcji, nim dokończyli ostatnie testy, w związku z czym zrywa wszelkie umowy z urzędem burmistrza. Gdy się rozłącza, do jej gabinetu wchodzi szukający czegoś Normie, kobieta wyprasza go jednak, przypominając, że musi prowadzić interes. Ukrywając maskę goblina zapewnia jednak, że wszystko to robi dla niego.

W swym umyśle Peter Parker, nadal wierząc, że jest Ottem, dociera we wspomnieniach do "swego" ostatecznego starcia ze Spider-Manem. Gdy jednak Pająk, pokonany i umierający w ciele Octopusa, przesyła swoje wspomnienia do umysłu Ocka, Pete rozpoznaje je jako swoje i wyswobadza się – a co więcej, dzięki temu wspomnieniu odzyskuje wszystkie te, które należą do niego.

Pędzący przez miasto Spider-Man trafia na Menace, która zaczyna prowadzić go do ich "małego" zakładnika. Gdy docierają na miejsce, Pająk dostrzega kogoś przywiązanego do torów, po których zbliża się metro sterowane przez Green Goblina. Gdy jednak się zbliża, odkrywa, że nie jest to Anna Maria, lecz Amy Chen, dziewczynka, którą uratował w H.E.A.R.T. Clinic. Waha się, czy jej pomóc, świadomość Parkera zmusza go jednak do skoku. Gdy dziewczynka jest już bezpieczna, Peter wytyka Spider-Manowi, że nie może rozmyślać nad swoimi działaniami, gdy powinien działać, i że zawsze powinien robić to, co należy – nawet własnym kosztem, tak, jak on to zrobił, ujawniając się, by uratować Amy. Jest jednak gotowy na kolejną bitwę na umysły, Pająk jednak ma co innego na myśli. Oddając dziewczynkę w ręce policji stwierdza, że do jego upadku doprowadziła jego arogancja – całkowite przeciwieństwo Parkera, który zawsze się torturuje, bo w głębi duszy wie, że jest lepszy od innych. Dlatego teraz musi być tym lepszym bohaterem. Gdy dociera do siedziby Parker Industries, zamyka się w swoim laboratorium, gdzie podłącza się do Skanera Neurolitycznego. Następnie usuwa wszystkie swe wspomnienia, by nie rozpraszały herosa. Ostatnimi są te z chwil spędzonych z Anną Marią, którą prawdziwie kochał. Prosi Petera, by ją uratował, po czym znika. W prawdziwym świecie Peter Parker przebiera się w swój klasyczny strój – niesamowity Spider-Man jest gotów do akcji.

Autor: S_O

Galeria numeru

Superior Spider-Man #30 Superior Spider-Man #30 Superior Spider-Man #30 Superior Spider-Man #30 Superior Spider-Man #30 Superior Spider-Man #30 Superior Spider-Man #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.